Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

@bietka twoj problem to opał, kupiłaś dziadostwo zachwalane przez "specjalistów" z FM, którzy mają kotły 15 kW na 100 m2. oni patrzą tylko na cenę i co najważniejsze że jest w workach. reszta jest nie ważna. pojawiają się kolejne wpisy że masz opał za słaby, zaraz pojawi się propozycja żebyś kupiła wesołą lub inny opał problematyczny z którym będą podobne problemy. spal to co masz i kupuj opał przewidywalny, jaret lub inny węgiel płomienny, dla obniżenia kosztów może być również miał np janina lub ziemowit. przy kotłach dobranych na miarę ma to duże znaczenie, wiem bo mam, i nie można sobie pozwolić na żadne spieki i inne twory palnikowe. jak ktoś napisze że są zbyt słabe to znaczy że nie ma pojęcia o czym pisze. lepiej spalić słaby węgiel w 99% niż mocniejszy w 70.

Tutaj kolega ma bardzo dużo racji, większość ma już duże doświadczenie ale jak wyżej, czyli kociołek 12 czy 16kW na dość dobrze ocieplonym domku gdzie popierduje na 3kW, tutaj jest co grzać i 3 sekundami co 60 się go nie nagrzeje niestety. Przy takiej mocy ( 3kW ) prawie wszystko się spali bez większych problemów, gdybyście mieli potrzebę pogonić te kociołki już na 8 czy 10kW szybko perełka pokaże Wam swoje "rogi i bezsilność" czytaj kaloryczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to była wina węgla... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przedwczoraj byłem na serwisie za naszą południową granicą, gdyby nie to że byłem już pod wieczór zrobiłbym Wam fotki chawiry gdzie na 550m2 nie nowego domu jest wstawiony OEP 16kW i niema problemu z grzaniem. Jest na starym Burnerze, gościu czyta chyba eSterownik, dostawił sobie tylko te dwie szamotki na palnik jak w M-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem z Bietką w kontakcie, mówiła mi że "plotkujecie" na info :)

Nie wiem czy uda się zapanować dzisiaj nad "bestią" bo mam pewne podejrzenia ,,,,

 

Karoka65 spróbujcie wstępnie rozgrzać tylko część instalacji grzewczej a później stopniowo dołączać pozostałe odbiorniki ciepła.   

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zapanować nad powrotem, cały czas wraca zimna woda 30 stopni. Przydałby się zawór 4D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą korektą?Korekta 8 to większa moc dmuchawy a koreta 2 to mniej dmucha?Jak to jest procentowo?

z korektą jest tak że zbyt wielka powoduje wychładzanie wymiennika i skutek jest odwrotny od zamierzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tu nie da żadne obniżenie skoro jest problem żeby w ogóle dobić, do obniżenia trzeba też użyć programatora żeby działało.

 

Jak to dobić nie można na wykresie widać że dobił od 16:48 do 17:00  w 12 minut  z 38 °C  do 69 °C to o 31  °C w górę 65 litrów+ rury to podgrzał ponad  70 litrów wody . :) 

​Wtedy włączyła się pompa i w 8 minut wyssała te 70 litrów z niego a zalała go znowu zimną wodą.

To sterowanie tego kotła to o kant doopy.

Brak tu płynności w sterowaniu - rozgrzewaniu instalacji ,domu itd.. "szarpanie kotłem" 

Pompy powinny chodzić cały czas  na małym biegu a kocioł powinien grzać wtedy podniesie sukcesywnie temperaturę w całej instalacji .

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy gdy temp tak szybko rosła to zawór 3d był zamkniety i chcielismy zobaczyc jak szybko woda w samym kotle sie nagrzeje.Potem zawór na dom był sukcesywnie otwierany.Teraz w skali 10 jest otwart na 5.Powoli pierwszy raz temp rośnie na kotle i powrocie czyli grzejnikach więc gapię się w ekran laptopa jakbym swój ulubiony serial ogladała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobić nie można na wykresie widać że dobił od 16:48 do 17:00  w 12 minut  z 38 °C  do 69 °C to o 31  °C w górę 65 litrów+ rury to podgrzał ponad  70 litrów wody .

​Wtedy włącza się pompa i w 8 minut wyssała te 70 litrów z niego a zalała go znowu zimną wodą.

To sterowanie tego kotła to o kant doopy.

Brak tu płynności w sterowaniu - rozgrzewaniu instalacji ,domu itd.. "szarpanie kotłem" 

Pompy powinny chodzić cały czas  na małym biegu a kocioł powinien grzać wtedy podniesie sukcesywnie temperaturę w całej instalacji .

Co masz na myśli pisząc że sterowanie tego kotła jest do.......... ?

Dalej brak płynności w sterowaniu, rozgrzewaniu, szarpaniu ?

Nie wiemy kto co pokręcił i kiedy a to decyduje o wspomnianym "

szarpaniu"

Przecież widać w ustawieniach że pompa jest ustawiona w pracę non-stop, bez żadnego czujnika czy programatora.

Pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy ustawić temp. załączenia pompy na 35* (obecnie 42*),niech się telepie na 1 biegu i zawór 3-d otworzyć na 70% i cierpliwie czekać.

Tylko na tym opale może być trudno rozruszać cały układ.

Jest na pewno dobrze odpowietrzony?

Jeśli chodzi o węgiel,zaproponuje też ruska ale jest bezproblemowy:

 

http://wegiel.nazwa.pl/pl/p/Ekogroszek-Extra-8-25mm%2C-25-27-MJkg-pakowany-w-mocne-worki-tkane-PP/154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaw 3-D jest pewnie na zasilaniu w funkcji rozdzielania strumienia wody z kotła, to dobre jak jest nadmiar mocy na kotle i jest co dzielić.

 

Coś musimy mieć bo w domu  za gorąco jest.Przy obecnych ustawach już jest ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy gdy temp tak szybko rosła to zawór 3d był zamkniety i chcielismy zobaczyc jak szybko woda w samym kotle sie nagrzeje.Potem zawór na dom był sukcesywnie otwierany.Teraz w skali 10 jest otwart na 5.Powoli pierwszy raz temp rośnie na kotle i powrocie czyli grzejnikach więc gapię się w ekran laptopa jakbym swój ulubiony serial ogladała.

No i właśnie nie o to chodzi żeby tylko zamknąć zawór o dogrzać kocioł, dobrze jakby przy okazji udało się nagrzać jeszcze dom :)

Przyciął bym temp. na zaworze żeby kocioł dobił do tego co ma zadane, "kręcił" się wokół tego i dopiero wtedy po trochę większą temperaturą zasilał dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc że sterowanie tego kotła jest do.......... ?

Dalej brak płynności w sterowaniu, rozgrzewaniu, szarpaniu ?

Nie wiemy kto co pokręcił i kiedy a to decyduje o wspomnianym "

szarpaniu"

Przecież widać w ustawieniach że pompa jest ustawiona w pracę non-stop, bez żadnego czujnika czy programatora.

Pompa.

Ewidentnie widać że ktoś tam coś kręcił ,trzeba nastawić na ciągłym przepływie wody tej chłodniejszej ale bez przesady wtedy jest lepsza wymiana pomiędzy kotłem a wodą taka walka z utrzymaniem temperatury może trwać nawet 3 dni i więcej zależy od bezwładności całego ogrzewanego obiektu. 

Wysokokaloryczny opal na dużej mocy to może  jeszcze gorzej spalać  od tego węgla co teraz łyka. 

 

A co z bojlerem ?

Bojler rozgrzany do czerwoności.  :P

A taki bojler bez rozbioru z pompą puszczoną na pierwszym biegu  też będzie stabilizować temperaturę w małym obiegu. 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy ustawić temp. załączenia pompy na 35* (obecnie 42*),niech się telepie na 1 biegu i zawór 3-d otworzyć na 70% i cierpliwie czekać.

 

lepiej takich "cennych" rad nie udzielać bo jeszcze nie daj .... ktoś posłucha i zastosuje. pomyśl, masz zawór 3d lub 4d a za nim obieg grzejnikowy z pompą, bez pompy w obiegu kotłowym, co się stanie jak otworzy zawór zgodnie w twoją radą na 70 %?

co stanie się z temp powrotu pomiędzy zaworem a kotłem?

jak możesz to odpowiedź, a jak nie to nie

 

kol. sambor sugerował aby na etapie montażu kotła aby kol @bietka zadbała o temp powrotu i nie skorzystała, obecnie są konsekwencje tego zaniedbania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile jest w tej chwili otwarty zawór 3-d, ale to właśnie tym zaworem ma być regulowana temp. zasilająca grzejniki(brak termostatów),powrót z bojlera zabezpiecza powrót.

To właśnie wyłączenie pompki przy temp.40* spowoduje po pewnym czasie zalewanie kotła zimną wodą i nigdy nie będzie stabilnej pracy kotła,dlatego powinna pracować w tym układzie bez przerwy.

Edytowane przez Kolanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykresie widać, że jest w końcu jakaś stabilizacja. Może @bietka już nic nie ruszaj. Może jakimś cudem woda się wygrzeje do zadanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze tego wiatru zmiejsz +8 to zdecydowanie za durzą , nadmiaru powietrza nie widać ale to są straty / chłodzenie wymiennika/ opał masz jaki masz ale za darmo go nie dostałaś, to nie miał by tak mocno dmuchać. daj korektę na +2 lub 3 a nawet 4 ale nie 8 przy takim słabym węglu. teraz już będzie z górki, ten opał co polecił kol. kolanin też mam 1 tonę i nie mogę narzekać

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałam komputer a na drzwiczki kotła założę plombę

Nie ,.....masz zaglądać do palnika i rozbijać szlakę co 2 - 4 godziny i przed snem ,tylko nie wygarniaj popiołu z palnika a z góry porozbijaj szlakę i zostaw samo spadnie .

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.