Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co rozmawiałem dopiero zaczęło się dobrze wypalać :)

Z całym szacunkiem ale to zależy ile węgla podajesz na palnik.

Panowie jesteście przyzwyczajeni do małych mocy :)

Ustawiał może ktoś kocioł gdzie przekładnia kręci się nie 1 obrót na minutę tylko 4 razy ? do tego podawanie 12s i przerwa 7 albo podawanie 15s a przerwa 10 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karoka65

Czemu grafika nie pokazuje poziomu paliwa? Brak czujnika czy zablokowana opcja?

 

No, no zbliżamy się do 52 stopni. Nie wiem czy nie są jakieś za długie odstępy przestoju czy coś innego. Bo co jakiś czas temp. lekko pikuje w dół. Mało, ale jednak, a powinna do zadanej non-stop rosnąć?

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu ustawić :)

Zrobiłem to pi razy drzwi bo nie wiem czy dosypali do pełna czyli wg. teoretycznych danych :)

Mówisz i masz :)

Nie opiera się to na jakimś czujniku a czasie pracy podajnika.

Żeby zrobić to dokładnie trzeba wiedzieć ile kg się wsypuje, i ile podajnik podaje paliwa na 1 min pracy, najlepiej skalibrować zbiornik.

Zasypujesz do pełna, kasujesz licznik i robisz odczyt pracy po opróżnieniu, dzielisz kilogramy przez minuty i masz ile podaje.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale czy kolega widzi ten palnik, koleżanka nie ma doswiadczenia i może być tak jak u mojego teścia. dzwonie i pytam jak sie wypala wegiel? odpowiada że bardzo dobrze, gdy jestem w domu to widzę połowe popielnika koksu, ale wg niego wypalało się dobrze. podawanie mam 15s i korektę +2   ale palnik inny post-36363-0-59334000-1449864249_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka zamawiaj dobry węgiel, przynajmniej 1 tonę na testy. Może Jaret czy Jaret plus. Ruski na razie zostaw w spokoju imho. Jaret plus jest bardziej kaloryczny. Zwykły Jaret  niska kaloryczność(nie wiem czy ciutke nie za niska). 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale czy kolega widzi ten palnik, koleżanka nie ma doswiadczenia i może być tak jak u mojego teścia. 

Możemy zrobić próbę obniżyć o jeden w dól na +7  i porównać przyrost temperatury przez godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarety Plusy to mieszanki sięgają przeważnie do 26MJ/kg, sam Jaret z Janiny jest "cieńszy od tej ruskiej perły bo około 21MJ/kg, Sobieski około 22 z tendencją lekko do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać @karoka65 przejął całkowicie kontrolę na kotłem, więc w jego rękach wszelakie ustawienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zrobić próbę obniżyć o jeden w dól na +7  i porównać przyrost temperatury przez godzinę .

Właśnie to napisałem Bietce chyba 5 min temu na PW i żeby sprawdziła przed spaniem a ja będę widział na podglądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarety Plusy to mieszanki sięgają przeważnie do 26MJ/kg, sam Jaret z Janiny jest "cieńszy od tej ruskiej perły bo około 21MJ/kg, Sobieski około 22 z tendencją lekko do góry

Nie wystarczy 26MJ/kg? Wydaje mi się, że w sam raz do @bietki domu. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać @karoka65 przejął całkowicie kontrolę na kotłem, więc w jego rękach wszelakie ustawienia. 

żeby tak jeszcze widział palnik /jakieś foty/ to byłoby mu o wiele łatwiej, ale i tak sobie poradzi

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać @karoka65 przejął całkowicie kontrolę na kotłem, więc w jego rękach wszelakie ustawienia. 

Niech się Bietka nacieszy nową zabawką, czasem coś skonsultujemy.

Ja go mogę w try miga podciągnąć do zadanej, niech sobie pochodzi w automacie.

Nigdzie też nie pisze że kocioł ma do tej zadanej dochodzić, problem robi się wtedy gdy nie dochodzi a w domu robi się zimno :)

Większość ma inny problem bo nie może wykombinować na tyle żeby utrzymać kocioł w pracy ciągłej co bynajmniej ja uważam za najbardziej efektywny tryb pracy ale co ja tam wiem....................

To nowy kocioł i też się muszę go nauczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy 26MJ/kg? Wydaje mi się, że w sam raz do @bietki domu. 

Tak, powera miałby na bardzo przyzwoitym poziomie i jeśli dobrze dobrana mieszanka bez problemu ją spali na większych mocach.

Szkoda że mieszka tak daleko bo bym podrzucił coś takiego, wysyłkowo to najbardziej zadowolona byłaby tylko firma kurierska.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powera miałby na bardzo przyzwoitym poziomie i jeśli dobrze dobrana mieszanka bez problemu ją spali na większych mocach.

Szkoda że mieszka tak daleko bo bym podrzucił coś takiego a kurierem nie wyślę bo najbardziej zadowolona z tego była by tylko firma kurierska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bietka musi mieć trochę kaloryczny węgiel, skądś ta energia musi się wziąć. Można pokupować sobie po 1 tonie różnych firm. @Bietki dom i tak będzie spalać węgiel w hurtowych ilościach, więc można testować i wybrać optymalny. Już wiadomo, że ta czarna perła do tego kotła i tej instalacji się nie nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na dole-spieki znowu są i to na wierzchu.Pod spodem  ok 17 jak zaglądałam były małe i jaśniejsze.

Spieki wisiały na palniku i ostukałam je. Zmniejszę dmuchawę do 7 ok? W kotle wysokie żywe płomienie.Spróbuję pogonić młodego by nakręcił film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że mieszka tak daleko bo bym podrzucił coś takiego a kurierem nie wyślę bo najbardziej zadowolona z tego była by tylko firma kurierska.

Już tym się nie przejmuj, @bietka sobie zamówi Jaert Plusa o ile już tego nie zrobiła ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka jak wrażenia domowe? Jest ciepło, czy niezbyt komfortowo? Grzejniki gorące, czy tylko ciepłe? Filmik mile widziany tak 3-4 minuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa w dół.

No muszę coś domówić bo wiadomo że święta,NR potem remanenty to nie sprzyjający okres zamówieniom.No i zdaję sobie sprawę że nadal będę dużo grochu spalała na cuda nie liczę przy tych metrach.W domu mam teraz 23.5 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w domu masz cieplutko. Na raze z tych 63 nie rezygnuj, patrz co będzie się działo przez najbliższe kilkanaście godzin.  Spalać może będziesz dużo, ale raczej efektywnie, nie to co było w zasypowcu górniaku, gdzie większość energii cieplnej uciekała w komin. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę pod tą nazwą sprzedają chyba Chwałowice, ostatnio palił się bardzo dobrze i ma dobrego kopa, około 27MJ/kg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.