Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie, chciałabym by paliło się w automacie tak jak to reklama podaje ale u nas to nie działa.Stąd te gmeranie w nastawach by do wymiany sterownika i opału jakoś podgrzać.

Witam.

Bietka no nadal nieciekawie to wygląda wróć do korekty nadmuchu +8 wtedy temperatura cały czas rosła i  daj jeszcze korektę podawania +1  zwęszymy jeszcze moc.

 

I ustaw zawór 3-D tak jak było wieczorem wtedy  był Karoka65

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to sprawdzić.

Po nazwisku? Siemaszko

 

Teraz wróciłam z zakupami i widzę że znowu powoli nabrał temp. Dym leci ledwo zauważalny lekko siwy.

Kupiłam dziś 75 kg polskiego groszku o wartości 28.Wsypiemy gdy ten się spali.Jakieś  korekty zrobić czy niech pali się na nastawach perły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bietka no nadal nieciekawie to wygląda wróć do korekty nadmuchu +8 wtedy temperatura cały czas rosła i  daj jeszcze korektę podawania +1  zwęszymy jeszcze moc.

 

I ustaw zawór 3-D tak jak było wieczorem wtedy  był Karoka65

 

Rosła do czasu wytworzenia się kalafiora a potem leciała w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak one zaburzają proces spalania dlatego trzeba je usuwać . :(

 

Teraz wróciłam z zakupami i widzę że znowu powoli nabrał temp. Dym leci ledwo zauważalny lekko siwy.
Kupiłam dziś 75 kg polskiego groszku o wartości 28.Wsypiemy gdy ten się spali.Jakieś  korekty zrobić czy niech pali się na nastawach perły?

Siemaszko -   https://esterownik.pl/device/8962 
Jak dym jest to daj  +8 korekta nadmuchu.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te rury zasilające całą tą Toją instalację to są gole czy zaizolowane otuliną i czy przejścia przez scanię tych rur są  obmurowane ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owinięte taką siwą pianką a te stare co zostały w istalacji to w kotłowni są jakby obłożone zaprawą.A piony to same rurki.

Tak się zastanawiam jak czytałam z Zawijana jak ktoś spalał perłę w M na korekcie -3 i pisał że jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie zapotrzebowanie domu malutkie miał, ale te cegły faktycznie można by wyjąć by spieki miały lepiej spadać, myśle że powinny łatwo wyjść do góry /uwaga gorące/

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owinięte taką siwą pianką a te stare co zostały w istalacji to w kotłowni są jakby obłożone zaprawą.A piony to same rurki.

Tak się zastanawiam jak czytałam z Zawijana jak ktoś spalał perłę w M na korekcie -3 i pisał że jest ok

Jak jest dym to jest niedobór powietrza .

 

Co do wyjęcia cegieł niech najlepiej wypowie  się Zawijan .

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czujnik może być wysunięty z czopucha lub walnięty. :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cegły mogą być problemem. W sumie one nie spełniają żadnej funkcji. Nie chce się wierzyć, że biorą jakiś znaczący udział w spalaniu. Przynajmniej wyjąć tę z przodu. Te mocowania cegieł też mogą kolidować z poprawnym zrzucaniem spieków.  

 

eko_plus_m_palnik.jpg

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosła do czasu wytworzenia się kalafiora a potem leciała w dół.

 

Jaki był ten kalafior?

Czy taki porowaty, czarny lub ciemnoszary? Czy taki żużlowaty, jak stopiony popiół?

Kruchy, czy twardy?

 

Absolutnie nie zwiększaj nadmuchu!

Najlepiej, jakbyś wróciła do 15 sekund podawania, jak wczoraj wieczorem.

Reszty nastaw nie ruszaj!!!

NIGDY NIE ZMIENIAJ WIĘCEJ, NIŻ JEDNĄ NASTAWĘ NA RAZ !!! I CZEKAJ KILKA GODZIN, A NIE KILKA MINUT DO NASTĘPNEJ ZMIANY !!!

 

Ja będę dzisiaj praktycznie cały dzień na komputerze. Mam nadzieję, że karoka też będzie. Damy mu radę.

No, chyba że sterownik rzeczywiście ma jakąś usterkę, ale o tym nie przekonamy się zmieniając po wariacku i bez opamiętania wszystkie nastawy.

 

P.S.

Umówmy się, że będziesz słuchała tylko rad moich i karoki.

 

Ale to Twój kocioł i Twoja wola...

Edytowane przez ZawiJan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż swój kociołek poddałem odmuleniu na pełnej mocy /tydz nie czyszczony/ attachicon.gifZrzut ekranu (259).png

A wysuń czujnik spalin tak żeby tylko sam koniec siedział w otworze zobaczysz wykres ,ja jak spalam dokumenty firmowe to tak robię żeby nie uszkodzić czujnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być dużo, może jest podajnik źle złożony, może być coś źle spasowane i część powietrza ucieka. kol bietka wzywaj serwis, może jakimś cudem znajdą przyczynę i sprawdzą czy sterownik jest dobry.

 

najważniejszym problemem nie jest kocioł a instalacja w której przyszło mu pracować. wcześniejszy śmieciuch sobie z nią radził a ten niekoniecznie. przecież tam nie ma ochrony powrotu i żaden kocioł o mocy 25kW nie podgrzeje zładu o 25-30 stC + będzie miał moc aby dojść do zadanej. do momentu kiedy nie upora się z instalacją szampana nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był ten kalafior?

Czy taki porowaty, czarny lub ciemnoszary? Czy taki żużlowaty, jak stopiony popiół?

Kruchy, czy twardy?

 

Absolutnie nie zwiększaj nadmuchu!

Najlepiej, jakbyś wróciła do 15 sekund podawania, jak wczoraj wieczorem.

Reszty nastaw nie ruszaj!!!

NIGDY NIE ZMIENIAJ WIĘCEJ, NIŻ JEDNĄ NASTAWĘ NA RAZ !!! I CZEKAJ KILKA GODZIN, A NIE KILKA MINUT DO NASTĘPNEJ ZMIANY !!!

 

Ja będę dzisiaj praktycznie cały dzień na komputerze. Mam nadzieję, że karoka też będzie. Damy mu radę.

No, chyba że sterownik rzeczywiście ma jakąś usterkę, ale o tym nie przekonamy się zmieniając po wariacku i bez opamiętania wszystkie nastawy.

 

P.S.

Umówmy się, że będziesz słuchała tylko rad moich i karoki.

 

Ale to Twój kocioł i Twoja wola...

Twardy porowaty ciemnoszary zwis duzy jak grzybek.

To zwiększę podajnik do 15 a korektę dmuchawy zostawić na 7?

Karoke na wyjezdzie. Nie pomoże.Mogę Ci podać login i hasło.

Co z tymi cegłami-wyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... Dym leci ledwo zauważalny lekko siwy...

 

Z dymem mamy do czynienia jak to co wylatuje z komina nie rozpływa się w powietrzu po przebyciu 5 - 10 metrów. Dym rozpływający się w powietrzu to para wodna. W starego typu kominach murowanych i wysokich (jak mój) następuje na tyle silne schłodzenie spalin, że taki psedo dym leci cały czas. 

Zdarza się też, że leci dym z parą wodną. Ważne by to odróżnic i nie walczyć z "wiatrakami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.