Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Z dymem mamy do czynienia jak to co wylatuje z komina nie rozpływa się w powietrzu po przebyciu 5 - 10 metrów. Dym rozpływający się w powietrzu to para wodna. W starego typu kominach murowanych i wysokich (jak mój) następuje na tyle silne schłodzenie spalin, że taki psedo dym leci cały czas. 

Zdarza się też, że leci dym z parą wodną. Ważne by to odróżnic i nie walczyć z "wiatrakami".

U mnie 14mb komin widać smugę pary  dopiero przy -15 *C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tego na filmiku nie widać, ale jak się przyjrzeć to komora spalania też była zadymiona. Po otwarciu drzwiczek zaczęło kotłować dym na kotłownię. Chyba tak nie powinno być?

 

Parę wodną widać tylko przy ujemnych temperaturach i to przy samym kominie jej nie ma, tworzy się dalej. Teraz jest ciepło na zewnątrz, więc z komina nic nie powinno się wydobywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie zwiększaj nadmuchu!

Najlepiej, jakbyś wróciła do 15 sekund podaw= 8ania, jak wczoraj wieczorem.

To było 13 sekund podawania i korekta nadmuchu +8 w godzinach wczorajszych  między 18:00 - 22:00 wtedy cały czas rosła temperatura dopiero po zmianie korekty nadmuchu na +7   zaczęła delikatnie spadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było 13 sekund podawania i korekta nadmuchu +8 w godzinach wczorajszych  między 18:00 - 22:00 wtedy cały czas rosła temperatura dopiero po zmianie korekty nadmuchu na +7   zaczęła delikatnie spadać. 

Nie wiem, co było między 21:00 a 00:08, bo w zdarzeniach w sterowniku tego nie ma. Ktoś wyłączył sterownik??? Zresetował??? Ale teraz to już nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę zdarzenia temp spadała i korekta nadmuchu z 7 na 8 ale to nic nie dało bo trzeba było 0 O.30 spieka zwalić

 

TEraz powtórka ze spiekiem pewnie bo nic nie ruszane i zaglądane a temp lecą w dół i tak co 3-4 godz

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinna być słyszana róznica w odgłosach dmuchawy po zmianie z 8 na 7?Tak na ucho?

Przeszedłem się sprawdzić i przy pełnej mocy nie słychać zmiany z 8 na 7 ani z 7 na 6  dopiero przy zmianach z 8 na 6 albo z 8 na 5 coś tam słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielnik był oprózniany o 6.Teraz aż się wysypał niespalony węgiel,nie typowy ekogroszek tylko mniejsze kawałki czarne trochę miału z tyłu popielnika.Przednia część popielnika zawalona na maxa.Srodek mniej i na nimleżały 2 kalafioey-rozbiłam je pogrzebaczem koloeu bezowo-siwego.Tylna część popielnika pustawa zasypana miałem czarnym.

W środku lepiej wygladało przy korekcie 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki?

eko_plus_m.jpg

 

A te czujniki to masz dobrze pozakładane na kotle zwłaszcza czujnik spalin.

 

Zrób trochę zdjęć instalacji przy kotle i tych czujników może coś się wypatrzy.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podglądałem wcześniej kilka sterów oepm i nijak to się ma do rzeczywistości mam na myśli podawanie i czas przerwy. potrafi podawać co chwilę lub stać w miejscu a potem pokazać licznik z przeskokiem do przodu. u mnie na starym ecoalu jest pokazywane to co jest w danej chwili na kotle

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Zawijan. Prawda jest taka że podgląd na V.3.5 niestety ale często nie jest zgodny z rzeczywistością....ale ostatnio trafiły mi się dwa stery które "rozjechaly" się podczas ptacy i wyczynialy cuda. Dopiero restart je ustawił. Perla nie spieka- zgadza się, ale... ;). Grupowe powinno być lekarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.