Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że tu sterownik nic nie ma do rzeczy(jego wadliwość), ale niech wymienią. Skoro serwis wpadnie to niech poczekają do uzyskania temp. zadanej. Przy okazji ustawią Ci poprawnie parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13:39 miałaś temp. na wyjściu 57 stopni. Jakieś korkety robiłaś czy nadal automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na ręcznym za kolegą  /wyłącz automat i przejdź na nastawy ręczne w opcjach zaawansowanych i zacznij od podawania 10 sek podawanie i 80 sek przerwy, dmuchawa 40 %, temp na kotle 65, za zaworem 4d 45 st C- nie więcej. zawór 4d skręć tak aby więcej podgrzewał powrót/

Zamknął 3 d by kocioł się nagrzał i powoli puścił zawór ale temp gwałtownie poleciała w dół.

 

A automat sam nie przebije teraz nawet 45

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A automat sam nie przebije teraz nawet 45

Ty masz tam co grzać .

Temperatura obniżona 4 °C zrób  na 2°C 

Histereza kotła  5.0 °C zrób na 1.0 °C

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 25kw. Dmuchawę 43%. 5 podań. Potem korekta dmuchawy. 48% dla 16kw. Zdecydowanie za dużo wichru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj dalej czasami przerywa internet i platforma się wiesza  .

Na początku przygody  lepiej jechać w automacie i dopracować ustawienia w tym trybie zanim się człowiek nie naumie   .  :D

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toz tak było ale w automacie przypominam że spieki trzeba było zwalac pogrzebaczem i temp nie przekroczyła 47 st aw nocy był cały popielnik niespalonego węgla

Brak komunikacji ze sterownikiem to napis na panelu.Chcielismy powrócić do ustwien fabrycznych ale się nie da nawet po resecie.Temp spadła,zimno a nowy sterownik dopiero we wtorek dotrze albo i pózniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3-drogowym nastaw  na  3 -4 ( na jego skali ) a pompę włącz na najniższy bieg  poza sterownikiem do sieci .Ustaw kocioł  w automat na kotle ustaw t. zadaną 55°C  i histerezę kotła  zrób na 1.0 °C jak kocioł  dobije do zadanej temperatury (on przebija ją o 5 stopni zanim się wyłączy)   a w domu nie będzie jeszcze ciepło to będziesz co godzinę podnosić na sterowniku temperaturę zadaną o 1 stopień aż osiągniesz temperaturę 21-22 °C w domu .

Dużo spieków powstaje jak kocioł  skacze z mocą wtedy dmuchawa mocniej dmucha ,zawór 3-drogowy sterowany pompą wł/wyłącz  powoduje jeszcze większe skoki ,jak kocioł osiąga temperaturę blisko zadanej a w tym sterowniku nawet lekko przebija to wtedy dmuchawa pracuje wolniej .Żeby spalić ten ( taki ) węgiel kocioł musi pracować praktycznie cały czas na małej mocy ,ten kocioł na małej mocy osiąga wysoką sprawność więc powinno być dobrze . :) 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór mam zwyk ły 3 D

Prawda , zawór 3-drogowy z pompą    :D  skorygowałem wpis.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem z Bietką w kontakcie, mówiła mi że "plotkujecie" na info :)

Nie wiem czy uda się zapanować dzisiaj nad "bestią" bo mam pewne podejrzenia co do czegoś że tak tajemniczo napiszę.

Zobaczymy co będzie dzisiaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz tam co grzać .

Temperatura obniżona 4 °C zrób  na 2°C 

Histereza kotła  5.0 °C zrób na 1.0 °C

Nic tu nie da żadne obniżenie skoro jest problem żeby w ogóle dobić, do obniżenia trzeba też użyć programatora żeby działało.

Histerezę ustawia się tylko w ręcznym i grupowym i też nic to nie da skoro jw. czyli dobić nie może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie(moim zdaniem ma), ale ten kocioł ma tylko pojemność wodną 65 litrów -> http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko-plus-m/ Dom jest duży 400m^2, pewnie ma w instalacji też z 400 litrów wody, do tego rozległa sieć wodna w domu(jakaś potężna pompa trójfazowa). Te 65 litry w kotle jest momentalnie wychładzane. Kocioł z tym sobie nie radzi, na zewnątrz są plusowe temperatury, względnie jest ciepło na podwórku, w każdym razie u nas na północy Polski. Co to będzie przy -15 mrozu. 

 

Na przykład Sas Solid 25kW pojemność wodną ma 102 litry http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/produkty/cennik/sas_solid_14_48kw.pdf Tutaj już byłoby trudniej w szybkim tempie wychłodzić wodę. Model 36kW(pod dom 300-400m^2<gdzie 400m^2 to dom super ocieplony>) ma 120 litrów. 

Nie wiem czy u @bietki nie powinien stać Sas Solid 36kW bo z modelem 25kW byłoby to samo co teraz jest z tym ogniwem. 

 

Moim zdaniem sterownik jest dobry, nic mu nie jest i nie trzeba go wymieniać. Albo ten kocioł jest za mały na tę sieć w domu @bietki albo problem w beznadziejnym węglu(w co wątpię).  Bietka pisała, że na automacie w palniku było piekło, można się domyśleć, że kocioł spalał na pełnej mocy a mimo tego nie nagrzewał wody do zadanej.

 

@bietka

Musisz rozmawiać z producnetem kotła i ludźmi, którzy ten kocioł znają.  

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.