Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

To wziąć tonę na próbę?

No tego to ja Ci nie powiem :)

Nie wiem raz, co Ci przyślą i sądząc po obecnej pogodzie to za suchy on chyba też nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie temperatura do góry? Idzie!

Niepotrzebna była taka duża korekta dmuchawy. Teraz czas na jej obniżanie. 2% w dół i kilka godzin czekania. Jeśli nie pojawi się dym z komina - to o następne 2% w dół. I znowu czekać. To nie piekarnia. Jeśli po kolejnym obniżeniu nadmuchu pojawi się dym - podnieść o 1%. Jeśli po kolejnych kilku godzinach dym nie zniknie - podnieść jeszcze o 1%. Ale to już jutro za dnia. 

Jest dobrze. Cierpliwości. Grzejesz jeszcze CWU do 45*C.

A ten zawór 3-drożny lepiej - moim zdaniem - otworzyć całkowicie. Nie wiem, czy dobrze piszę, bo te zawory to taka magia - chodzi mi o to, żeby było tak, jakby go (tego zaworu) nie było. Dopiero potem przyjdzie czas na zawór - jeśli będzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzę zawór to w domu znowu sauna.Bojler jest tylko zalany wodą zimną i odcięty. Nie grzejemy w nim bo nie było czasu na skończenie instalacji.

Obniżyłam nadmuch o 1% i przed snem zobaczę jak te spieki się mają.Jak będą nadal jak kalafiory to zjechać znowuo 1% do 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,na noc nie schodź do 6 tylko zajrzyj do palnika i przed snem po naparzaj w kalafiory haczykiem. :D

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan trzeba było mu dać trochę jadu na tłoki żeby ruszył doopsko, teraz dopieścić jak piszesz.

Dobrej nocki życzę wszystkim dyskutantom :) jutro jadę się szkolić do E-S może mądrzejszy trochę wrócę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzę zawór to w domu znowu sauna.Bojler jest tylko zalany wodą zimną i odcięty. Nie grzejemy w nim bo nie było czasu na skończenie instalacji.

Obniżyłam nadmuch o 1% i przed snem zobaczę jak te spieki się mają.Jak będą nadal jak kalafiory to zjechać znowuo 1% do 6?

Nie patrz na spieki. Patrz na dym. Teraz nie zobaczysz, bo ciemno.

Spieki to naprawdę nie jest problem. Problemem są tylko niedopały. Jak się praca kotła ustabilizuje, to i spieki się zmniejszą. Sama napisałaś, że gdzieś pod spodem już są mniejsze.

 

No i jeszcze powiedz mi, czym się tak martwisz, skoro w domu za gorąco? Spiekami? No, daj spokój. Nie słuchaj wszystkiego, co Ci radzą. Z biegiem czasu nauczysz się także wybierać doradców. Nie od razu Kraków zbudowano. Cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan trzeba było mu dać trochę jadu na tłoki żeby ruszył doopsko, teraz dopieścić jak piszesz.

Dobrej nocki życzę wszystkim dyskutantom :) jutro jadę się szkolić do E-S może mądrzejszy trochę wrócę :)

Dobrze napisałeś, gdzieś tutaj, że co to za podawanie 3 sekundy. Ciepło bierze się z paliwa, nie z dmuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube wrzuć i tutaj daj link. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdy już jest ciepło to emocje opadły.Spieki mnie martwią bo po nocy mam zapchany popielnik.Jutro poobserwuję dym.

 

Jak tu wrzucić filmik?

najpierw zamieść go na youtube a potem wklejasz linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że teraz jest ciepło na zewnątrz. Kocioł nie radzi sobie z zadaną 63 stopni. Ledwo dobija do 52-53 i pikuje w dół z temperaturą. Dzisiejsza sytuacja i mamy na zewnątrz -19 stopni. Chyba nie byłoby za ciekawie. Wydaje się, że kocioł non-stop pracuje na pełnej mocy, gdy jest ciepło na zewnątrz i ma problemy. Tu można zwalić winę na węgiel, ale czy aby tak do końca węgiel? 

 

Wydaje mi się, że pali się bardzo dobrze jak przy pracy na pełnej mocy kotła. Płomień jasny i dobry, dobrze natleniony, ale może niech wypowiedzą się eksperci. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka

 

Co się dzieje z kotłem? Zaczyna znowu przygasać.

 

edit:

 

Coś tu jest nie tak, teraz temperatura wyskoczyła mocno w górę. Tak jakby coś się zatykało i odtykało. Z 44 na 54 w 15min. Spaliny to samo z 88 na 124 w 15min.

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł chodzi temp rosnie powoli - robią się kalafiory -one zostają na palniku temp co i spalin cały czas spada .Kocioł sam nie zrzuci spieków.Spaliny były 43 st woda 30 wegiel się przesypuje i marnuje bo kocioł nadal podaje.

O 0,30 w nocy mąż zrzucił spieki ale gdy ja się obudziłam to znowu tep spalin coś koło 60 i kaloryfery jak kota d...i to cały czas pikuje w dół.Nie chciało mi się lecieć do kotłowni bo u mnie to 2 piętra to zmniejszyłam nadmuch i podawanie by nie marnować węgla który się utylizuje bez oddania ciepła.Jednak kornik nie pozwolił mi spać więc przerusztowałam jak w dolniaku i nastawy wróciły.Jednak mimo tego nie osiągnęliśmy temp wieczornej.

O 7.30 otwierają sklep więc ratujemy się jak umiemy by choć trochę podgrzać.

 

Wiecie, chciałabym by paliło się w automacie tak jak to reklama podaje ale u nas to nie działa.Stąd te gmeranie w nastawach by do wymiany sterownika i opału jakoś podgrzać.

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problemem są te 2 cegły na bokach co niby robią za ceramiczny deflektor. Palnik nie potrafi robić poprawnych zrzutów spieków i popiołu. Na boki nie może bo przeszkadzają te cegły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.