Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak rosyjski ale to dobry węgiel kupiłem też 1 tone tego mocniejszego extra http://wegiel.nazwa.pl/pl/p/Ekogroszek-Extra-8-25mm%2C-25-27-MJkg-pakowany-w-mocne-worki-tkane-PP/154 też dobry a nawet lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz w niejedny kotle paliłeś i niejedno na palniku widziałeś, ale w kotle dobranym na miarę opał ma najwięcej do pokazania.

Tak mam dobrane, wiem o co Ci chodzi, co by się więcej nie rozwijać. Poprawny wyprodukuje spieka, czy nieco koksu, ale nie będzie dymił.

 

@Bietka

moim zdaniem szukaj węgli z przedziału min 24MJ czyli Retopal lub dobry tzw rusek (ciepła jesień, wiosna)

 

pod 26/27MJ z Imexu np. Anmag (on ma chyba 24-25), a na zimniejsze dni Jaret-Plus czy Anmag Gold, ten drugi może wyprodukować jakąś "choinkę", ale jeszcze jest w granicy poprawności

 

i najważniejsze, jak kupujesz węgiel tylko on-line, to musisz wiedzieć,że wszystkie pakowane w worki foliowe zawsze są dość mokre, trzeba to najlepiej rozsypać i dosuszyć.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to też rosyjski a drugi nie za słaby na moje 400 m?Znowu może nie osiagnąc nawet 50 st.Czas mnie goni i do świąt muszę znowu coś domówić.

 Bietka  przez  kilka dni kocioł będzie musiał nagrzać całą twoją  budowlę ,to nie tylko woda w instalacji ale ściany stopy itd.. wszystko musi złapać temperaturę powietrza w całym domu ,dlatego potrzebna cierpliwość ,na zewnątrz na razie jest ciepło kocioł na pewno powinien sobie poradzić ,wstrzymaj się z zakupem  innego węgla ,choć szału nie ma z tą czarną perlą , kocioł pracuje na większej mocy i dlatego tak szlakuje popiół.

Rozbijaj grudy na palniku co kilka godzin i czekaj aż się chałupa wygrzeje  ,co do dymienia z komina to może masz tam coś nie teges z podawaniem powietrza czyli trzeba obejrzeć dmuchawę  jest tam jakiś terminator na niej  może coś się tam blokuje albo palnik ma otwory przytkane nadmiarem kitu wysokotemperaturowego  do uszczelniania członów palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spać nie mogę przez ten kocioł .Kaloryfery zimne. Schodzę do kotłowni-tem kotła 36 pompa stoi temp mspalin 43 powrót 30.Przez te kilka godz naprodukował cały  z czubem popielnik że trudno było go wyjąć.Teraz to nie spieki tylko czarny niespalony węgiel. Na palniku duże ilości zbrylonej masy. Jak zaczęłam to rozbijać to szedł niesamowity dym-czad. Pootwierałam okna i drzwi i uciekłam. Zmniejszyć wentylator-teraz ma -2 czy zwiększyć?

No masakra. Im dłużej pracuje tym gorzej się się spala.

 

Dom nie jest wystudzony na maxa.W dniu odpalenia kotła było najzimniej w sklepie 18 st.W mieszkaniu 22 bo kominek grzał.

 

Przez te ostatnie 9 godz spalił więcej wegla wizualnie niż od 11-21nagrzewając instalację

Wcześniej były spieki a teraz niespalony wegiel

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bietka.

Spaliny chcesz mieć poniżej 100 stopni przy maksymalnej mocy? No chyba się nie da? Jeśli był dym, to zdaje się należało od razu iść w górę z nadmuchem.

Edytowane przez MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temp spalin to mamy kocioł kondensacyjny :P  - jestem ciekaw jak długo wytrzyma komin :wacko: .

 

A swoją drogą to zgodnie z wytycznymi normy, którą ten kocioł ma spełniać, przy tak niskich temp spalin powinno się na sterowniku wyświetlać ostrzeżenie o zbyt niskiej temp spalin.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można zrobic w automacie by te spaliny były wyższe?Czy przejście na tryb ręczny to zmieni?Czy na ręcznym uzyskam wiecej niz 45 st na kotle?Martwię się że to był zły wybór.Ojciec marudzi mi nad głową że trzeba było słuchac fachowca i kupić 35 kw.A mrozów nie ma.

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dobry czy zły wybór to pokaże 1 zima, to jest przecież nowa konstrukcja, większość internetowych opinii jest na podstawie reklamy, użytkowników jest mało.

może co nie tak z palnikiem albo opał nie nadaje się na większe moce tylko do kiszenia w przewymiarowanych kotłach. jak będzie dobry opał i na palniku będzie się paliło to spaliny będą wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturą spalin się nie przejmuj to nie jest ważne w tej chwili. Najważniejsze ustabilizować spalanie czyli tak korygować aby w popiele nie było niespalonego węgla, natomiast spieki żużlowe mogą być w niczym nie przeszkadzają jeżeli palnik tylko sam potrafi je zrzucić, a jak nie potrafi to trzeba mu pomóc co jakiś czas. 

Założyciel tego tematu Kolega AdamJas pali Retopalem i jest zadowolony więc ty też szukaj takiego opału, jest w sprzedaży wysyłkowej

Jak masz w domu 22 stopnie to najważniejsze. Spróbuj podnieść temperaturę na kotle przez regulację zaworem trójdrogowym tylko wszystko wymaga czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się podłaczyc internet.Ta perła była zachwalana na forum muratora i wydawało się że na te temp będzie ok.Nie znam się na spalaniu ale wydaje mi się ze skoro leci widoczny w nocy dym to zle jest ustawione powietrze.Laika takiego jak ja wkurza tylko hasło reklamowe że ten sterownik jest dla takich jak ja i że sam wszystko sam ustawi nawet kosztem ilości opału bo ja nie będę boju toczyła o każdy kg spalonego węgla.Jak oglądam spalnie na yotube to u mnie jest duzo większy ogień koloru żołtego.Gdy zrzucimy spieki z palnika wówczas temp roznie ale nadal nie przekracza 47-48 st potem spada.

 

Pisałem o Perle, że robi spieki żużlowe i ma niską kaloryczność bo ją testowałem - to jest węgiel rosyjski.

 

Zwróć uwagę jakie palniki i sterowniki mają ci, którzy zachwalali na FM Perłę.

 

Da się ją dobrze spalać, ale do tego potrzebny jest kocioł z dobrym palnikiem i sterownikiem, a nie z dobrymi "papierami" o czy się teraz przekonujesz - zapewniam Cię, że przy palniku Ardeo i sterowniku Talos takiego problemu by nie było z tym węglem.

 

Kilka lat temu przerabialiśmy już jak "el profesore" zachwalał cudowny palnik Brucer a już w pierwszym sezonie wyszło jaki to on cudowny był, w tym roku było promowanie nowego cuda o którym już wiele osób pisało, że zobaczymy jak będzie działał w sezonie w rzeczywistych instalacjach a nie na stanowisku badawczym w laboratorium. 

Nieraz tłumaczę klientom, że gdy kupią kocioł, który dobrze działa w praktyce to nie będą wiedzieli o co chodzi piszącym po forach o swoich problemach ze spalaniem.

 

Koledzy dobrze radzą przy tym węglu przejść na spalanie grupowe lub tryb ręczny, dobrać parametry z krótkim cyklem czyli np. czas pracy podajnika 2-3 s, przerwa 10-15s i nadmuch dobrać tak, żeby kopiec żaru był wypukły na 2-3 cm - jak to nie pomoże trzeba dokupić czeskiego brunatnego i wrzucać na przemian worek jednego i drugiego węgla - powstanie mieszanka o niższej spiekalności, która się lepiej spali.

 

Co do węgla - polecam w tym przypadku Jaret, Jaret Plus, Komorany, Ledwice lub inny o  liczbie Rogi RI do 5 [określa ona spiekalność].

 

Gdy chce się wyciągnąć dużą moc z palnika liczy się szybkość spalania się węgla a te mniej kaloryczne mają więcej części lotnych a mniej węgla pierwiastkowego - dlatego spala się je szybciej - zobacz jak szybko można nagrzać paląc papierem i kartonami.

 

Im węgiel ma wyższą kaloryczność tym niższą moc można wyciągnąć z palnika przy stałej pracy - np. obecnie mam Wesołą 29,5 MJ/kg i palnik 25 kW pracuje dobrze z mocą około 3 kW - pali się na całym palniku, nie kopci, w wymienniku szaro, ale gdybym próbował z niego wyciągnąć na tym węglu 20 kW to na pewno byłby problem.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można zrobic w automacie by te spaliny były wyższe?Czy przejście na tryb ręczny to zmieni?Czy na ręcznym uzyskam wiecej niz 45 st na kotle?Martwię się że to był zły wybór.Ojciec marudzi mi nad głową że trzeba było słuchac fachowca i kupić 35 kw.A mrozów nie ma.

 

Palić węglem o niższej kaloryczności np. Jaret, Ledwice, ostatecznie Komorany.

 

W trybie ręcznym możesz uzyskać wyższą temp. spalin i na kotle bo możesz lepiej wysterować proces spalania niż "automat".

Jeśli chcesz doraźnie zwiększyć temp. spalin wyjmij z wymiennika zawirowywacze.

 

Z tym 35 kW już zawsze byś miała uciążliwe czyszczenie, a tu gdy ogarniesz temat jak i jakim węglem palić będzie "z górki".

 

Każdemu na początek zalecam zakup dobrego węgla, żeby wiedział jak ma się prawidłowo palić a dopiero potem kombinowanie z innymi tańszymi, wysokokalorycznymi itp., wg mnie powinnaś dokupić czeskiego brunatnego - powinien kosztować około 500 zł / tonę i na nim potrenować bo jest łatwy w spalaniu i na automacie powinien dobrze działać - poza tym nim palenie jest najtańsze, minusem jest sporo popiołu oraz wysoka zawartość wody i siarki co na dłuższą metę przy temp. spalin poniżej 110 *C będzie powodować korozję wymiennika, lepszy pod tym względem byłby Jaret, ale nie wiem czy go dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można zrobic w automacie by te spaliny były wyższe?Czy przejście na tryb ręczny to zmieni?Czy na ręcznym uzyskam wiecej niz 45 st na kotle?Martwię się że to był zły wybór.Ojciec marudzi mi nad głową że trzeba było słuchac fachowca i kupić 35 kw.A mrozów nie ma.

Spaliny radykalnie nie pójdą w górę to nowy kocioł ,nowy wymiennik więc odbiór  teraz jest największy.

Sprawdź czy jeszcze leci dym z komina i dodaj nadmuch na + 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można zrobic w automacie by te spaliny były wyższe?Czy przejście na tryb ręczny to zmieni?Czy na ręcznym uzyskam wiecej niz 45 st na kotle?Martwię się że to był zły wybór.Ojciec marudzi mi nad głową że trzeba było słuchac fachowca i kupić 35 kw.A mrozów nie ma.

Paląc w automacie - w zakładce [ustawienia/Spalanie] masz dwie pozycje [Korekta dmuchawy] i [Czas pracy podajnika]. Podaj, jakie masz tam ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już załozony internetowy podgląd -jak Wam go pokazać?

Siemiaszko to Ty?

https://esterownik.pl/device/8962

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka

Może opisz szczegółowo jak wygląda kopczyk podczas palenia. Jaki kolor płomienia, czy pali się intensywnie czy leniwie. Najlepiej nakręć 3-4 minuty filmik i wrzuć na youtube. Doświadczeni palacze co mają podajnikowe ocenią proces spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.