Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli parametry SKALA MIN ustawimy na 1% a parametr SKALA MAX ustawimy na 100%, po możemy ustawiać powietrze jak do tej pory. Po prostu zostanie przeniesiona cała charakterystyka wentylatora do algorytmu.

Parametr kaloryczność  - serwisanci na info linii spędzali połowę czasu na tłumaczeniu co zrobić jeśli żaru jest za mało lub za dużo. Kaloryczność działała odwrotnie proporcjonalnie (zmniejszenie kaloryczności powoduje zwiększenie podawania). Wiele osób tego nie rozumiało. Teraz mamy zwiększony zakres korekty. Jak masz za nisko to podnieś korektę, jak za wysoko to zmniejsz. A dyskusje z klientami na temat kaloryczności (bo na worku jest przecież napisane 28Mj, to czemu ma wpisać 26Mj ?) to temat rzeka. Wewnętrznie algorytm uznaje, że korekta zero = 25Mj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBrz możesz zrobić wykres ile % odpowiada danej kalorycznosci . Po prostu nie chce siedzieć pół dnia i modzic bo za nisko bo za wysoko . Tak zerkam np . -35 to jest 27MJ i git . Kolejna sprawa hmm . Większość używa i znajduje w markecie groszki z kalorycznoscia 26 nie 25 . Ale to nie mój klopot ja chce tylko sciage ze taka korekta odpowiada takiej ilosci kalori .

Edytowane przez FAFAŁ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeśli będzie coś takiego jak wykres ile % ile to Mj, czy to co pierwej napisałem, widoczna zamiana % na Mj, to właściwie byłby powrót do tego co było. Na worku 28 a ja muszę ustawić 25. OK, poświęcę sobotę i też dziś zainstaluję. Może do wieczora uporam się z kopcem. @kacper12 jaką korektę ustawiałeś dla swojego grochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczylo by wkleic taka wizualizacje w pedefa :) . Też się bije z chęcią instalacji :) A moze w poniedzialek z panem konsultantem bede to klepal po procencie :) 

nie no żartuje hihi . Trzeba przeliczyc stary zakres od tych 25 w gore jak i w dół . Powinno wyjść ile procent odpowiada zmianie o 1 MJ . Oczywiście mieć nadzieję że widelki kalorycznosci nie były modyfikowane

już wgrany .

158477599421045859389245768322.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palnik SV200. Korekta paliwa mam na (-11). Wentylator Min 1% na 2, Max 100% na 46. Powietrze 3 - 15. Ustawiłem też dodmuch na 2, działa trochę dłużej niż podawanie. Przedmuch co 60 min. Trochę to potrwało by osiągnąć w miarę zadowalający wynik. Na razie obserwuję i dokonuje korekt .test.thumb.png.20d6d834a4afd7243f6a2c6ff5bda11d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekBrz napisał:

Jeśli parametry SKALA MIN ustawimy na 1% a parametr SKALA MAX ustawimy na 100%, po możemy ustawiać powietrze jak do tej pory. Po prostu zostanie przeniesiona cała charakterystyka wentylatora do algorytmu.

Parametr kaloryczność  - serwisanci na info linii spędzali połowę czasu na tłumaczeniu co zrobić jeśli żaru jest za mało lub za dużo. Kaloryczność działała odwrotnie proporcjonalnie (zmniejszenie kaloryczności powoduje zwiększenie podawania). Wiele osób tego nie rozumiało. Teraz mamy zwiększony zakres korekty. Jak masz za nisko to podnieś korektę, jak za wysoko to zmniejsz. A dyskusje z klientami na temat kaloryczności (bo na worku jest przecież napisane 28Mj, to czemu ma wpisać 26Mj ?) to temat rzeka. Wewnętrznie algorytm uznaje, że korekta zero = 25Mj.

Dotymczasowo korekta byla juž w sofcie zainstalowana.Po co je teraz potencjal,lub ustawienie mocy,kiedy mamy NOWA korekte? Dla mnia jest tedy liepiej ustawic o 1/3 wieksza moc kotla,zamiast ustawienia kalorycznosci opalu,bym mial poprawne naweglanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska się rysuje . Masz większa kaloryczność niż te 25 . Klikasz minusowo A kazdy minus to 0.082 . Czyli zmiana z 25 na np 27 oznacza że musisz dac -24,39 . Tak w zaokragleniu przeliczylem zakres w gore po czym podzielilem na 90 . Kto chce niech sprawdzi . Np 2 Mj mocniejszy groch robimy tak . 2:0.082=24,390243902439

15847784016953068069216302229466.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pracuje na nowym sofcie, dla 28Mj dałem korektę -15%Trochę wentyl muszę jeszcze opanować ze zrozumieniem. Skalę zadałem 5-30, czyli tak jakby 25% z poprzednich ustawień, co powinno dać 4% nowego powietrza dla 1% starego powietrza. Więc jeśli poprzednio startowałem od 8% teraz muszę chyba wystartować od 17%. Może ktoś coś ? W dodmuchu gdy podaje też chyba należy zastosować nową skalę powietrza. Czyszczenie palnika prawdopodobnie dmuchawa na wprost 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem skzp,bo pomiedzy inymi sterownikmi nie broni sa paleniu slabego czeskego,ustawiam 17 mj,dobieram nadmuch i nie musze szukac naweglanie do odpowiednej mocy w szkali korekty 100(gdzie jest odpowiedno 17?) i do tego odpowiedny nadmuch(jest to wzajemnie wykluczające się).Nie wiem,dla co nie tylko zwiekszony zakres korekty dla serwisantow i  porad telefonycznych.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.24,to moj nr.1:-) Poczekamy na rozwoj nastepny,lub czasami zniekształcająm inych parametrow.Stol stoi na min.3 nogach,na 2 juž nie.te nogi sa potencjal,kalorycznost,moc......teraz jestem krytykom skeptycznym :-)  3.noga gumowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus tu jest większy zakres i kazdy plus oznacza zmniejszenie kaloryczność o 0,14 

Dla 17 daj +57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,liczat ma sterownik. 2.24 licza bezproblemowo

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sory że to napiszę ma liczyc klient :) 

póki co działa mi moje policzenie . Fajna sprawa z tym opóźnieniem powietrza . Czekam tylko na wieksze zapotrzebowanie na moc  by zobaczyć czy jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFAŁ a jak masz ustawione powietrze w tym nowym sofcie ? ja na razie scale ustawiłem na 3-27 a zakres pracy na 3-63 % , staram sie utrafić na stare 4-17 % bo to w miarę mi się sprawdzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętamy jakie było spalanie chwilowe przy 100% mocy na starszej wersji softu, to w nowej korektą paliwa można ustawić spalanie chwilowe takie jakie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shaft7

Chwilowo chce zobaczyć jak działa to w standardzie . Moc dmuchawy pelen zakres , jedynie co to dałem opóźnienie 2 sekundy i dodmuch 3 . Staram się to ogarnąć po staremu by późnej się bawić . Najpierw odpowiednia ilość węgla :) późnej zabawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FAFAŁ napisał:

Chwilowo chce zobaczyć jak działa to w standardzie

I potym založyc cegle pod ta gumowa noge.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko klient kupi 28 to chce 28 .A jeszcze jak będzie wartość spalania 30 to ma być 30 . I kurła trzymajta mnie bo krew się będzie lać . 

Rozumem to że jest to trudne do wytlumaczenia , wystarczyla by mala wzmianka o widelkach o wilgotności i glupim nacisku zależnym od ilości opalu w koszu . Tak możecie skorzystać z mojej rady :) 

ta zmiana wprowadza zamęt w ustawieniu sterownika po przesiadce że starszego softu . Nowy właściciel nauczy się nowych sztuczek . My musimy trochę zmienić podejście . 

Dla tego prosilem O podanie przelicznika

dwie godziny trzyma się koło zadanej :)

 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problemem tylko zmiana nazewnictwa i zostaje wszystko po staremu. Eliminujemy jedną najbardziej szalona funkcje czyli korektę która wprowadzała najwięcej zamieszania. Gdyby korekta oprócz zmiany naweglania wprowadzała zmianę naprawdę minimalnej zmiany nadmuchu w związku z ilością węgla na palniku wtedy miała by sens. A tak podnosimy kopczyk a nie zmieniamy nadmuchu i stąd są problemy w jednym miejscu w górę lub w dół a nadmuch pozostaje na niezmienionym miejscu. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się działo :)

kolejna godzina jak najbardziej na plus . Szczerze jest prostszy do wyregulowania :) 

IMG_20200321_113521560.jpg

IMG_20200321_113512972.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.