Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

przewymiarować sie da ale nie rozumiem dlaczego ukłon w strone tych co wzieli dofinansowanie ,zsada była prosta budujesz sam to masz stawke gwarantowaną (jako twoje dofinansowanie )budujesz z dofinasowaniem masz stawkę URE z ubiegłego roku i kociec

te 35gr to jakis przekret jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa

 to dobrze t moze tak być myzlałem że poszesz o groszach za kWh bo takie *** że nie ma czasu poczytać co sie dzieje

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Więc też popełniłem...

Jest 6 paneli , inw. growatt 1500s. on-grid.

Wpiąłem się w instalację tuż przy bezpieczniku  pompy ciepła, bo podobno prąd płynie tam, gdzie ma najbliżej?

Zrobiłem bezpiecznik 10A po stronie DC  /wprawdzie narmalny typ B? oraz taki sam po stronie 230V.

I ze zdziwieniem stwierdziłem,że growatt pokazuje też moc ładowania jeśli jest ten  bezpiecznik nawet wyłączony - czyżby sygnał przechodził przez żyłe N ?

Niedawni zaświeciło słoneczko  - było ponad 1,62 kW chwilowej mocy, a instalacja nazywa się 1500W...

Czy taka instalacja jest "legalna"? zrobiona tymi "ręcami".

Czy mam dobre zabezpieczenia?

Pozdro

Nie chce zgłaszać się po jakiekolwiek sprzedaże tej energii.

Edytowane przez dorecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz licznik

a czy instalacja jest legalna to zalezy czy falownik posiada wszelkie papiery ,jesli tak  to juz połowa sukcesu a druga sprawa jaki licznik jak krecony to spoko jak elektronik w energi to widac na osobnym koncie czy wypychasz do sasiada ,jesli masz inny elektronik to jesli cokolwiek wypychasz to i tak nalicza tobie do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam.

Licznik jest nie kręcący. chyba elektroniczny  już nowszy ze 2 lata 2000 mrugnięc na 1 kWh.

Jak dziś było słoneczko, to nie błyskał i nie przybywało na wskażniku , a pobór był.

Tego osobnego  konta nie zauważyłem, chyba jest nie zaprogramowane?

Czy growatt ma papiery też nie wiem...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i tak jutro wchodzi nowa dyrektywa LVD, a kolega nie dość że jej nie ma to jedzie na pająka.

Podczas słonecznego dnia uruchom pompę ciepła wiesz ile kW pobiera i po 1h sprawdź wskaanie licznika energii elektrycznej jeśli było o 1kW mniejsze wszystko OK.

Jeśli było o 1kW większe źle.

Miałem instalację przed zmianą licznika i każdą produkcję licznik naliczał na moją niekorzyść, a po co mam 2 razy płacić za prąd?

Lepiej zgłosić być legalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

U mnie tym roku sie na produkowało 1,7MW z czego niespełna 0,5MW poszło w sieć

wiecie co i tak nie ma sie co podniecac bo taryfy gwarantowane po zbilansowaniu na dzin dzisiejszy majabyć tylko do 7kW mocy instalacji ,po drugie dzis podniesiono podatek od elektrowni wiatrowych o 400% i szykuja sie do dalszych działań z fotowoltaiką   oczywiscie z podatkami

ja sie tylko pytam gdzie jest obecnie  Pan B  ten uzdolniony fizyk ....

a i taryfy gwarantowane o ile wejdą to od 1 stycznia

Jeden kurdupel a zamieszania ze szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryf gwarantowanych nie będzie i to jest pewne. Nie wiadomo co będzie z nadwyżkami od lipca? Czy będą sprzedawane po cenach hurtowych czy oddawane gratis. Jedyny plus to przybili poprawkę o bilansie 1 do 0,8kW więc z każdej sprzedanej kWh odbieramy 0,8kWh w instalacjach do 10kW powyżej 1 do 0,7 i nie ma już znaczenia za czyje pieniądze powstała instalacja prywatne czy unijne.

 

U mnie podobnie przez licznik przekręciło się ponad 1MWh ale odebrałem już ponad 500kWh swojego prądu a kolejne 500 czeka aż je zgarnę, niestety mało czasu zostało bo tylko do końca czerwca. Ciekawe jaki rachunek za prąd mi wystawią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do konca roku bedzie cena za nadwyżkę wg prezesa URE a od nowego roku nadwyzka na dzien dzisiejszy do 7kW bedzie 75gr powyżej 7kW mocy instalacji za nadwyzkę cena URE jak znam zycie to do konca roku sie zmieni i obetną cenę i moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taryfy na stan z dnia 14 czerwiec beda ale ponad bilansowaniem i do 7kW instalacji ale wystrczy ze obnizą do mocy 5 badz 3kW i można przyjąc że ich nie bedzie  a 75gr jest z ustawy z ubiegłego roku która lezy w zamrażarce sejmowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co tak długo jak w planie bedzie elektrownia atomowa tak długo beda nas straszyć ze nam braknie prądu a narazie nie ma problemu reszta to czysta propaganda ,zobaczycie że z dniem jak zlikwidują pomysł elektrowni atomowej okaze sie że pradu jest u nas za duzi bo tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja tania instalacja miała przedwczoraj rok i wyprodukowała 974kW z kW paneli więc nie jest źle.

Pozdrawiam wszystkich RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd tyle produkowała w najbardziej optymalnych warunkach ;) a ile wyprodukowała to kWh. Moje dziś wypluły 17,3kWh

A cały wykres:

post-59779-0-75323800-1466617684_thumb.jpg

 

Jeszcze 1,5 tyg. i montują klimę 3,5kW z funkcją ogrzewania do -15oC więc wszystkie nadwyżki zostaną przejedzone. Podobnie jak bilansowanie roczne da dodatkowy czas na skonsumowanie wszelkich nadwyżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.