Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

Eee ale ja wcale nie chciałem tam niczego stawiać, żadnych paneli skoro u nexa jest prąd za 105 PLN/mc to po co mam panele stawiać? Myślałem żeby przenieść taką działalność do niego gdzie za rachunki za prąd się płaci po 16000 PLN/miesięcznie. A kawałek działki jest niezbędny do trzymania materiałów na produkt końcowy ;).

Więc chciałem mu płacić po 12000 miesięczne abym mógł korzystać z tego "jego" prądu wszak 4000 miesięcznie do przodu w porównaniu z aktualnym operatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak ludzie nie potrafią kozystac z prądu, płacić więcej niż 100zl miesięcznie to kiepsko oszczędny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja piore 2x dziennie ale jedno pranie to 30gr. Nauczcie się korzystać z prądu a będziecie żyć spokojniej nie martwiac się jaka dziś pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak ktoś pierze ręcznie to te 2 prania będą kosztowały 30 gr. wszak woda tyle kosztuje. Ale coś czuje że tobie to dopłacają abyś z niej korzystał.

co byś nie robił to jedno pranie  na 30st to min absolutne 1,5kWh jak stwoerdził szari masz rewelacyjnie tani prad wnioskuje że kradziony

a po tym co piszesz od dłuzszego czasu to wniskuję że jesteś człowiekiem co we własnym garazu zamyka auto do tego dzwi wwejsciowe na 3 zamkni z 2 mozliwych gasi swiatło jeszcze przed zapaleniem a do domu przychodzi jedynie zjesc obiad zrosić sie woda i rozgarnąc brud recznikiem

przykro mi ale zgodnie z zasadą  "jak cie widzą tak cie piszą" tak to dokłądnie wygląda

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zmienić pralkę na a+++ ? Bo masz blade pojęcie o zużyciu przez nią energii . 0.9kwh to standardowe zużycie, a jest jeszcze taki system prania jak ecobubble ale Wy nie macie o tym pojęcia bo wolicie zastanawiać się jaka będzie jutro pogoda niż używając mózgu obniżyć swoje rachunki za prąd do 100zl miesięcznie.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przybliżone wartości dla jednego prania w klasie A to ok. 1,2 kWh, A+ to ok. 1 kWh, A++ natomiast to ok. 0,9 kWh."

Wywal minimum 1200 PLN i oszczędź na 1 praniu 0,1kWh

1200 PLN / 0,1kWh - oszczędność na prądzie zwróci się po 12000 PRAŃ!

W Twoim przypadku pierzesz 2 razy dziennie 12000 / 2 = 6000 DNI

6000 / 365 dni = 16 LAT

Gwarancja to 2 lata

 

I to nex uważa że my nie umiemy korzystać z prądu, ale ty nie umiesz korzystać ze środków płatniczych Narodowego Banku Polskiego ;)

Niestety nikt nie napisał przy jakim praniu jest takie zużycie prądu bo moja na gotowaniu kręci 2h i 20 minut ale jak włączę program szybki trwający 15 minut to średnio moja też weźmie 1kWh na program ale na 15 minutowy mnie nie stać bo nawet płukanie z wirowaniem na normalnym programie trwa 17 minut ;)

 

Pierwszy artykuł na który wpadłem:

 

"Flagowym argumentem jest cena, jaką należy zapłacić za pralki o wysokiej klasie energetycznej. Urządzenia ze standardu A to zwykle koszt w zakresie 700 - 1400 zł, A+ – 800 - 1500 zł, A++ to wydatek rzędu 1000 - 1700 zł. Warto również zwrócić uwagę na inne parametry, takie jak klasa skuteczności prania, czy klasa sprawności wirowania."

 

Więc wracając do tematu umiejętności korzystania z prądu jeszcze nawet prania nie włączyłem a już 1,6kWh wpadło:

post-59779-0-69556600-1459583097_thumb.jpg

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urządzeniach elektrycznych klasa A+ i A++ różnią się ok 10% zmniejszeniem zużywanej energii , podobnie jak każdy następny +.

Najbardziej energochłonnym AGD w rozliczeniu rocznym jest lodówka i tam są największe przebicia w  cenie i najdłuższe okresy zwrotu dodatkowych +

Sam zużywam 16-20kWh dziennie i zapraszam kolegę nexa aby mi to zmniejszył , bez pogorszenia komfortu życiowego.

Oczywiście najpierw proszę o szacunek kosztów tych znian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie zużycie dzienne przy normalnej rodzinie gdzie wszystkie sprzęty są energooszczędne (ja takie mam bo wprowadzalem się do nowego domu) to 3-4kwh. Z płytą indukcyjna wychodzi 6-7kwh. Jak nie miał bym płyty indujcyjnej to płacił bym rachunki 50-60zl miesięcznie za prąd. Naprawde Nie wiem co musiał bym robic żeby zużyć dziennie 15kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zuzycie bez grzania to rzad 15-17kWh w takie dni jak dzis z grzaniem pewnie jakies 30-35kwh z sieci i w tej chwili sie naprodukowało 15kWh i z tego 3,5kW poszło w siec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk Ty masz duży dom , basen z ciepłą wodą, 3 tv  komputer dla gracza i7 turbo akcelerator 3D  i Tę nieszczęsną pompę z falownikiem :) ale za to nie masz odcisków i musisz chodzić na siłownię żeby trzymać formę :D

 .poz Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam odcisków nie mam basenu ,mam duzy dom , 2tv serwer ,monitoring 4 lapki przewaznie 3 chodzą a reszta to poprostu zuzycie bytowe ,mnie to pasuje bo ta zima była najtansza od 8 lat bo licze że w skali roku nie przekrocze 5 tys za cała energie na dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


5 tyś za rok? Toż to porażka.
no jak dla ciebie porażka za 430m2 powierzchni grzewczej i koszty bytowe to ja nie ma wiecej pytań

 


no 18kwh wpadło moze jeszcze do 19 dobije generalnie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

430m2 uzytkujesz w całości jedna rodzina? Chyba żartujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ciebie za dupek aby każdego oceniać ile prądu zużywa, w ilu m2 mieszka, i jeszcze zaproponuj aby ci PIT`y z ubiegłego roku przesłać. Weź chłopie koło i pier*lnij się w czoło.

Jak lubisz mieszać w kawalerce nic nam do tego, ile zarabiasz - lotto mi to ani ci nie dam ani nie zabiorę.

 

Gadamy sobie o instalacji, jak chce pogadać o moim ogródku warzywnym to nie pieprzę tu że pomidorki popakowałem na oknie, i czy mam je już miedzianem zlać czy za 2 tygodnie. Więc idź sobie na samosie pogadaj dlaczego masz tak duże zużycie prądu w porównaniu z innymi. A później na elektrodzie ile ekobuble masz w pralce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fikaj leszczu bo takich jak Ty zjadam na śniadanie.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.