Skocz do zawartości

mittek

Stały forumowicz
 • Zawartość

  185
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralny

O mittek

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

837 wyświetleń profilu
 1. Do 4,6 kW może być jednofazowy a z uwagi choćby braku bilansowania i jeżeli korzystasz z 1-fazy to raczej jednofazowy.
 2. W Tauron ma być tak: https://www.tauron-dystrybucja...ktualizacji 7 2018 iriesd.ashx chociaż infolinia na temat nic jeszcze nie wie.
 3. Kto ma zamiar zakładać to się śpieszyć, będą zmiany w przepisach. http://polskapv.pl/1-kwietnia-istotne-zmiany-przylaczeniach-mikroinstalacji/
 4. Zasilanie domu się nie zmienia, prowadzisz jeden kabel który dobierasz do mocy jak w wtz chyba że byś chciał więcej mocy z PV niż masz przydział, to wtedy i tak trzeba wystąpić o nowe wtz. , falownik podłączasz w rozdzielni.
 5. Przede wszystkim zużywamy en. wyprodukowaną na bieżące potrzeby, żona już wie że ma włączać pralkę czy też zmywarkę itd. gdy jest produkcja, nadwyżka energii ( tzn gdy pralka czy zmywarka nie pracuje ) jest kierowana na grzanie cwu i też do chłodzenia pomieszczeń. A steruje tym taki 15-letni rejestrator KE-71, który to poprzez odpowiednie styczniki załącza czy to cwu czy klimę w zależności od mocy z PV i również w zależności od odbioru energii na potrzeby domu. Więc to trochę ogranicza wysyłanie en. do sieci zaspokajając przede wszystkim potrzeby domowników.
 6. To i ja podam swoje, bo to pierwszy pełny m-c Podsumowanie lipca. Produkcja: 553,36 kWh Wydajność: 128,09 kWh/kWp Energia oddana do sieci: 214 kWh Energia pobrana: 309 kWh W magazynie: 265 kWh zużycie własne 61%
 7. I o to mi chodziło. Tak więc Ty oddajesz ok. 77% wyprodukowanej energii (426/551/ Natomiast jak przeliczę swoją instalację to wychodzi mi 48% (107/223) Rozmyślam jak zwiększyć to zużycie na bieżąco, bo jest to korzystniejsze. Nie, ja tu nie widzę żadnego błędu, jednostki można przeliczyć.
 8. Niema się co tak wyżywać na @AdamMa on tu nie podawał żadnych wartości, podał tylko stronę http://rpi-pvmonitor.sytes.net/moc/ na której jego wyniki są prezentowane w Wh i tak też to przepisałem z godz. 9:50, jednocześnie podając swoje też w Wh i to ja zamieszałem nie podając jednostek, ale zostawmy to bo ja dalej stawiam następujące pytanie: "Z obserwacji pvmonitor nie wynika (przynajmniej ja nie widzę) ile energii w stosunku do wyprodukowanej wysyłacie, w moim przypadku to na dzień dzisiejszy: wysłane 107 a wyprodukowane 223. Czy ktoś mógłby się podzielić taką informacją?" I tu podałem to w kWh, odczyt z licznika od 19.06. A interesuje mnie to ile tej wyprodukowanej energii zużywacie na bieżąco u siebie.
 9. Podglądnąłem Twoją instalację i z godz.9:50 produkcja 1144 wysłane 544 pobrane 1427, i ta energia pobrana liczona jest od której godziny? porównam to po całym dniu bo na razie pobór i wysyłanie odczytuję z licznika MT 382 i są to pełne liczby całkowite więc błąd może wynieść 1kWh dla poboru i tyle samo dla wysyłki, natomiast produkcja odczytana z inwertera i tam z dokładnością do części setnych, ale o tej samej godz. było: produkcja 4960 wysłane 2000 pobrane 1000, od godz. 6 kiedy odczytałem. Ktoś jeszcze może podać jak to się u was przedstawia?.
 10. Zakończyłem swój projekt, od 19.06. mam już zamontowany licznik dwukierunkowy iskra MT 382, jest bilansowanie w czasie rzeczywistym z innych faz do tej na której jest podłączony inwerter, więc nie muszę obciążenia przepinać na 1 fazę. Z obserwacji pvmonitor nie wynika (przynajmniej ja nie widzę) ile energii w stosunku do wyprodukowanej wysyłacie, w moim przypadku to na dzień dzisiejszy: wysłane 107 a wyprodukowane 223. Czy ktoś mógłby się podzielić taką informacją?
 11. Do linki takie coś? i jak przy równoległym połączeniu sprawdzić poszczególne panele? Raczej użyłbym blok rozdzielczy umieszczony w obudowie IP 65 a linki zaprasowane końcówką typu HI lub KI
 12. Nie wiem czy Twoje pytanie "co dalej?" to jakaś prowokacja?. Bo kto jak kto ale Ty użytkujesz instalacje PV prawie 2 lata i Ty nie wiesz co zrobić?. Piszesz że wypadałoby mieć trochę więcej, więc wynika z tego że to co masz się sprawdziło, tym bardziej że jakąś instalację i inwerter masz, to właściwie tylko panele i rozbudowa gotowa. Tak z ciekawości pytam o ten Mastervolt XS6500, działa jeszcze? i czy były jakieś problemy, ja taki zakupiłem ale jeszcze nie jest uruchomiony.
 13. mittek

  Życie Bez Prądu - Możliwe?

  To wszystko wyjaśnia. Teraz to musisz chyba zwiększyć zużycie albo trochę podarować bo chyba nie wszystko wypychasz do sieci. Też mam system z używek ok. 4 letnich a Twoje panele iluletnie? i czy porównywałeś wydajność z podobną instalacją z Twojego regionu?
 14. mittek

  Życie Bez Prądu - Możliwe?

  Podgląd ciekawy. A tak zapytam, to pracuje Ci już te 4,5kWp bo jak widzę to wydajność jest liczona do 2,2 i jeszcze z ciekawości aby zrozumieć to ta moc z minusem np. w fazie 1 to nadprodukcja czy niedobór? /wartość bezwzględna rośnie wraz z wydajnością/
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.