Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

to jest profil od montażu wentylacji ocynkowany 30/30

falownik to proponuje albo używany  Fronius/SMA/Sunways  lub nowe mogą być dalekowschodnie byle z gwarancją 10 letnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa było tak od razu od połowy lutego, we wrześniu przesłali rozliczenie za 1 półrocze do zapłacenia 11,50 PLN za akcyzę + miałem wystawić im rachunek chyba na 134 PLN.

Drugie półrocze nie rozliczone, i pewnie jeszcze długo nie będzie. Znaczy przysłali jakiś rachunek ale zapomnieli że jestem prosumentem i musieli go anulować.

Więc nie bardzo mam jak rozliczyć 2 półroczę myślę że w okolicach marca/kwietnia rozliczą mnie za 2 półrocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety samo myślenie nie wystarczy dochodzi coś takiego co mówi w głowie prąd za darmo to niech będzie włączone ;)

I zużycie prądu wzrasta o około 15-20% w stosunku do zakładanych z rachunku na prąd. Np. u mnie przez praktycznie całe lato chodziła pompa do podlewania 450W na zmianę z 2 klimatyzatorami.

Do kompletu czajnik elektryczny bo po co gotować wodę na gazie jak można na prądzie - butla z gazem na dłużej starczy. I tak kWh do kWh robi się sporo tego prądu.

 

W tym roku będzie lepiej bo produkcja zostanie na zimę, grzałka do kartera i tacki ociekacza klimatyzacji i mam nadzieje z bilansem wyjść na + 500kWh aby było coś jeszcze na styczeń, luty i polowe marca wtedy słońce już wysoko.

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzałka tacki działa na rzadanie czyli prawie wcale a grzałki kartera juz od dawna się nie montuje w markowych sprzetach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzałki generalnie są przy pompach ciepłą i klimach typu arktic  działają w momencie defrostu alby woda spłyneła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w momencie defrostu woda spływa na tackę i w tym momencie są 2 drogi przymarznie lub spłynie tworząc ładne sople. U mnie rzadko zdarza się aby kilka dni pod rząd temperatura była na minusie więc zakładam że do wiatraka lód nie zdąży urosnąć. Niestety brakuje prądu na weryfikację, panele całe zawalone śniegiem a po nocy (po robocie) nie będę pakował się na dach aby zgarniać z nich śnieg - do tego dziś to pewnie śnieg do nich przymarzł, jak inwerter ruszy (jeśli) jest szansa że coś spłynie ale przy takiej ilości chmur raczej w to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snieg nie przeszkadza wprodukcji ,poprostu bedzą działąc na na swietle rozposzonym czyli do 50% max

a co do tacki to u mnie cała zalana lodem do wentylaora jeszcze 10cm nie ma zagrozenia

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko zapotrzebowanie budynku sie zrobiło większe od możliwości produkcyjnych (7 kW )jeszcze widzę że garaż kolejne 50m2 chce grzania wiec juz zaczynam przepalać palety i kartoniki w HG

a produkcja idzie obecnie na poziomie 300W z 10.5 kW jeszcze dwa tygodnie i juz słoneczko będzie wysoko i będzie widac realny zysk teraz od 10grudzien do 20 styczen to najgorszy okres

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili nic nie leci:/ Max wydajność 99W czyli 3% mocy nominalnej, na panelach jak pisałem sporo śniegu a z nieba już kolejna warstwa leci.

Realnie to myślę że dopiero marzec będzie miał jakieś większe wartości połowa lutego 2016r produkcja: 64kWh a cały marzec to: 229kWh ( z 3,3kWp)

post-59779-0-31075600-1483611589_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i automatyk jest w deliktanym szoku pompa 7kW własne wykonaie  obecnie -19st pompa daje 42st na grzejniki  od wczoraj kocioł wygaszony rewelacja do tego tylko sobie pyka grzałka aby podniesc temp do 44st i grzałka w zasobniku ktora chodzi w taniej taryfie podnoszac temp wody do 50st bo pompa ustawiona tylko do 40st żeby nie zadługie były przestoje  w grzaniu CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no lata 70 wież zeliwiaki na cała szerokosc okien na pietrze a dole alu a w na -1 tee żeliwiaki a w technicznych stalowe 22 i te juz dobrane tak że do 20st przy takim zasile max ,23,5st obecnie w budynku poza technicznymi pomieszczeniami

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.