Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

430m2 uzytkujesz w całości jedna rodzina? Chyba żartujesz...

 niee no uzywam tylko kuchni a reszta stoi pusta i ogrzewam te puste pomieszczenia do 23st zeby wilgoc nie weszła .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio chłopie 430m2 na rodzinę to dla mnie nierealne, chyba że masz 6 doroslych dzieci. Na tyłu metrach to 10 pokoi , 4 lazienki, kilka salonów no i kilka kuchni + piwnicę i garaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ma ci projekt wysłąc czy co ?

salonik nie duzy 40m2 kuchnia ze 19m2 , łazienki 2, pokoj dzieci, sypialnie dzieci dwie i dwie sypalnie w tym jedna dla gosci ,pralnia kotłownia i takie tam inne drobne pomieszczenia potrzebne no i biuro jakies 30m2 i to wszytko garazy i mały wartacik  jest osobno jakies 200m2 na ktorych rosną fotoogniwa  na dachu

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stary wszystko rozumiem ale przecież jeżeli mieszka jedna rodzina to nie uzytkujesz wszystkiego na raz dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie zużycie dzienne przy normalnej rodzinie gdzie wszystkie sprzęty są energooszczędne (ja takie mam bo wprowadzalem się do nowego domu) to 3-4kwh. 

Widzicie, mamy nienormalne rodziny ;)  i pewnie domy też, warto o tym wiedzieć  :D .

Ale na poważnie : @nex na maleńki domek- troche ponad 100m2, ja po podłogach to mam 2,5 raza większy, do tego stajnię, warsztat w którym zawsze coś się dzieje, garaż, nie liczę murowanej stodoły to ponad 500m2, proporcjonalnie do wyliczeń kolegi nexa powinienem płacić 5x tyle co on, czyli ponad 500, a płacę ok 320.

Największą pozycją w bilansie jest pompa głębinowa 1,5kW, wisząca na 35m głębokości, tłocząca wodę przez 120mb rury do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie ktoś nam potwierdził że jednak jesteśmy nienormalni tylko ten co mnie na śniadanie zjada jest normalny. Przez internet to taki mocny ale by go spotkać na ulicy i zapytać która godzina to dupa w troki i tydzień przeżywa. No ale i takich ludzi trzeba szanować.

 

@sambor czym kopałeś studnie głębinową? Mam zwykłą głęboką na około 5m z kręgami po 80cm ale tam mieści się tylko około 1,5m3 wody a to trochę za mało bo później 12-18h nalatuje. A do podlewania potrzebuję dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szari akurat na ulicy byś mnie pzepraszal ale przecież nie o to tutaj chodzi żeby Cię straszyć tym że od 10 lat ćwiczę sztuki walki i trenuje sport, każdy głupi może się pochwalić miesniami, chodzi o to że przestań mnie napastowac jak rozmawiam z automatykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zainteresowany moimi fotkami to zaraz Ci wkleję , a może chcesz link do profili fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz znam takich co twierdzą że 20 lat uczyli się angielskiego, a jak poszli na rozmowę w sprawie pracy i spytali ich: What is your name? to odpowiadali że nie aż tak dobrze.

Więc tym samym te Twoje 10 lat doświadczenia niewiele znaczy.

 

Ale pogadaj sobie z automatykiem po co mu taka duża chałupa, po co ma takie zużycie prądu, i może on też nie ma cie jeszcze na fb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że racz się nie wcinac jak Ci kiecki nie podnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie chałupa za duza jak mnie starośc nacisnie to przedziele na poł albo wynajmę a narazie moze i duze ale mnie to pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnie to mi firma wierciła, i to 2x wg wskazań radiestety i była klapa, nawet na 60m sucho, dopiero przyjechał geolog z mapą i wskazał gdzie jest żyła,

Na całej działce - ponad 1ha , wody do 20m brak, z resztą w okolicy też tak jest, a wodociąg gminny okropnie nie po drodze, więc mam własną.

 

Mnie podobnie jak automatykowi taka chałupa pasuje - akurat na 3 osoby, czasem nawet za mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz dobry kolega nex wziął dziś z sieci około 7kWh, jak on korzysta z prądu? Że wziął aż tyle skoro tylko ja wyprodukowałem 20kWh a on aż tyle prądu pobrał - jakie trzeba mieć zapotrzebowanie na prąd co on robi z tym prądem - rozdaje? A jaki TUPET!!!

 

@Automatyk wyobrażasz to sobie, wziął aż 7kWh 7*0,68gr/kWh = za co zapłacił 5 PLN (w taryfie G11 = 0,68PLN/kWh ) Ale on musi mieć kasy 7kWh *0,68PLN/kWh*30 dni w miesiącu to 150 PLN a pisze że bierze prądu za 105PLN/0,68 = 154kWh - jak za to żyć? Skoro lodówka bierze 1/3 tego tj. 36kWh, a pralka 2 prania dziennie po 0.9 kWh tj 30*1,8kWh - 54kWh

36 + 54 = 90kWh

75% jego zapotrzebowania pobiera pralka i lodówka wyobrażacie to sobie? Burżuj jakiś czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze jedynie potwierdzać co piszałem wczesniej że całe jego zycie kreci sie wokół kuchni i to jeszcze tej roboczej bo inne pomieszczenia nieuzywane bo sie niszczą ....

Gosci pewnie tez w kuchni przyjmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zapewne urobiłes 19kwh ale dzis to tak szacuje z 15kwh max bo piach w powietrzu w takich ilosciach że az szok jakby miało padać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350kwh w 2 miesiące tj 175kwh/miesiąc daje to dziennie 5-6kwh zużycia. To bardzo dużo, ale trzeba wziąć pod uwagę to że żona siedzi na macierzyńskim z dziećmi w domu tak że przyjmijmy że te 5.5kwh zużycia dzienne jest możliwe do zużycia.

Pralka chodzi bardzo często, normalne przy dziecku a co dopiero noworodku. Jak się wypierze to i żelazko chodzi bo wyprasować trzeba. Czajnik elektryczny, płyta indukcyjna, piekarnik - ten chodzi prawie codziennie, odkurzamy codziennie, lodówka, tv, dekoder, modem internetowy, brama elektryczna, domofon, oświetlenie w domu, piec chodzi 24h, ups itp. Wszystkiego używamy jak każdy inny człowiek z tym że tak jak już pisałem wprowadziliśmy się w zeszłym roku do nowego domu i wszystkie sprzęty mamy w domu nowe a co za tym idzie energooszczędne, żarówki ledowe.

Jak nie miał bym płyty indukcyjnej to zapewne płacił bym 60zł za prąd no ale nie mam możliwości gazu, a butli nie chcę.

 

specjalnie dla szariego fakturka żeby zobaczył co jest możliwe a co nie.

 

1kwh to 61gr w G11.

post-65332-0-35918400-1459673934_thumb.png

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nex fajnie się Ciebie czyta....... gdzieś już chyba też chyba Cię kiedyś  czytałem....

Tak a propos : w moim 3 kond. domu i bud. gospodarczym mam 5 lodówek z piwem /i nie tylko/ więc one chyba zużywają więcej energii niż Ty na całe dzień..

Współczuję. Ale na pewno można też tak dobrze  żyć  i mieć 1000%  satysfakcji. Nex tak trzymaj.

 

Pozdro

 

Ps.  Panowie czy mała elektrownia na 3 panele  /750W/ też musi być zgłoszona do sieci aby legalnie pracowała? nie mam zamiaru sprzedawać jakiejkolwiek energii do sieci.

Edytowane przez dorecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kol. dorecho generalnie tak, ale... to zależy od licznika jaki posiadasz, tarczowy i tarczowy z zapadką nie przysporzą dodatkowych kosztów (lepiej sprawdzić w opisie/instrukcji) a zawsze możesz podłączyć na "chwilę" w celach testowych. Z drugiej strony nie bardzo rozumiem dlaczego my Polacy tak wszystko komplikujemy. Użytkownik z elektrody napisał będąc na "wyspach" że on wysłał tylko list że stoi 3kw i działa i jeszcze jakiś zwrot dostaje. Urządzenia w DTR mają wyszczególnione normy jakie spełniają więc wystarczy je odszukać po oznaczeniu (wyjątek to języki nie korzystające z znanego nam alfabetu) ale nasi rodacy najwyraźniej nie znają tych norm i muszą mieć całą instrukcje przetłumaczoną w zgłoszeniu, ech kiedy to się wszystko ucywilizuje?

 

Pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to cały dzień poza domem to pewno zuzyles z 2kwh.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.