Skocz do zawartości

roisin

Stały forumowicz
 • Zawartość

  157
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O roisin

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  oze

Ostatnie wizyty

1386 wyświetleń profilu
 1. roisin

  Chyba Gruntowa Pompa Ciepla

  Średnia średnią, wiadomo, że ta zima nie należała do zim stulecia, ale był okres z dużymi mrozami. Pytanie jak wtedy sprawdza się pompa powietrzna?
 2. Czyli jako kąt nachylenia kolektorów będzie u nas najlepszy? 45? Oraz południe, czy równie dobrze będzie wsch-zach?
 3. Ile trwa czas zwrotu takiej inwestycji, jeśli uda się zamontować 2kW we wspomnianej kwocie 7tys?
 4. przejście z ekogroszku na pompę ciepła ma sens pod warunkiem, że rozpatrzymy też zmianę ogrzewania na wodne podłogowe, które podobnie jak pompa ciepła pracuje w układzie niskotemperaturowym, a to daje nam znacznie tańsze ogrzewanie
 5. i co wiadomo czy to weszło w życie?
 6. roczne koszty ogrzewania pompą ciepła dla domu 150m2 i 4 osobowej rodziny
 7. roisin

  Wentylacja Mechaniczna Z Rekuperacja

  Sama wentylacja mechaniczna z rekuperacją nie daje korzyści energetycznych wbrew powszechnie panującej opinii. Wentylacja mechaniczne wymusza dużo większe straty energii niż klasyczna wentylacja grawitacyjna. Moduł rekuperacji stosuje się, aby pokryć straty wynikające z zastosowania bardzo energochłonnej wentylacji mechanicznej.
 8. roisin

  Dołożenie Pompy Ciepła Do Istniejącej Instalacji

  W takiej sytuacji z kominka bym zrezygnował. Kominek z płaszczem wodnym będzie bardzo dobrą inwestycją tylko w przypadku codziennego użytkowania go do ogrzewania budynku. Jeżeli w Twoim domu kominek będzie użytkowany średnio raz w tygodniu, to płaszcz wodny okaże się tylko problematycznym kaprysem, który nigdy się nie zwróci. Znacznie taniej wyjdzie sama pompa ciepła.
 9. roisin

  Bufor Elektryczny + Kolektory

  coś tam lekko zagrzejesz, a resztę odbierzesz z nadwyżki wyprodukowanej latem
 10. pomysł jest bardzo dobry z tym, że ja ten prąd zamienił bym na pompę ciepła = produkcja prądu potrzebna do działania pc
 11. roisin

  Czy Da Się Kupić Pompę +-10 Kw Do 10.000 Zł?

  10tys za pompę 10kW ciężko w mojej opinii. inna sprawa, że nie ma co oszczędzać na pompie. nawet jak znajdziesz tką za 12tys, to zapewne z gwarancją 2 letnią, bez instalacji itp, a jednak skutecznoś działania potem takiej pompy jest niezmiernia ważna, szczególnie jak szukasz powietrznej...
 12. roisin

  Jaka Pompa Ciepła Do C.w.u

  12 tys za pompę do cwu? zbrodnia w biały dzień, ale podejrzewam, że ktoś tu mówi o koszcie jednostki grzewczej wraz z zestawem do cwu, bo takowy to koszt w okolicach 1000 zł.
 13. roisin

  Wentylacja Mechaniczne Bez Rekuperatora

  Sama wentylacja mechaniczna nie daje korzyści energetycznych wbrew powszechnie panującej opinii. Wentylacja mechaniczna wymusza dużo większe straty energii niż klasyczna wentylacja grawitacyjna. Dlatego stosuje się moduł rekuperacji, aby pokryć straty wynikające z zastosowania bardzo energochłonnej wentylacji mechanicznej.
 14. roisin

  Pompa Ciepła + Kominek Z Płaszczem

  Kominek z płaszczem wodnym będzie bardzo dobrą inwestycją tylko w przypadku codziennego użytkowania go do ogrzewania budynku. Jeżeli w domu kominek będzie użytkowany średnio raz w tygodniu, to płaszcz wodny okaże się tylko problematycznym kaprysem, który nigdy się nie zwróci. Kolejnym błędem jest myślenie, że kominek z płaszczem wodnym będzie ogrzewał dom w "sytuacjach awaryjnych". Jedyną sytuacją awaryjną przy zastosowaniu pompy ciepła może być brak prądu. Należy sobie uświadomić, że podczas braku prądu nie wolno (ze względów bezpieczeństwa) w ogóle używać kominka z płaszczem wodnym. Bez prądu pompa obiegowa przekazująca energię z kominka do CO (lub CWU) nie działa. W takiej sytuacji nie ma żadnej możliwości ogrzewania budynku, może także dojść do uszkodzenia płaszcza wodnego, co jest bardzo niebezpieczne. Najprostszą metodą zabezpieczenia się przed brakiem prądu jest agregat prądotwórczy podtrzymujący pracę pompy ciepła oraz pomp obiegowych. Instalacja zwykłego kominka (oddającego ciepło przez konwekcję) okaże się także dobrym rozwiązaniem w sytuacjach awaryjnych.
 15. roisin

  Wentylacja Mechaniczne Bez Rekuperatora

  rekuperacja to nie jest taka droga zabawa, a jednak dobry system rekuperacji pozwala na realną oszczędność energii wynoszącą 30%.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.