Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy dzień kiedy słońce nieśmiało wyjrzało zza chmur na kilka godzin 8,5kWh.

 

Dziś przyszedł rachunek za prąd i zrobiłem pierwsze wyliczenia przez 53 dni zjadłem 482kWh więc średnia wynosi 9,2kWh/doba.

Zakładając całkowite zużycie na tym właśnie poziomie nawet w lato daje 9,2 * 365 dni = 3358kWh rocznie

A ze swojej instalacji pozyskam około 2900kWh z czego 40% zjem on line resztę ściągnę z sieci

3358kWh * 40% = 1343 zjem

3358 - 1343 = 2015kWh sciągnę z sieci płacąc za jego dystrybucję

2015kWh * 16gr (chyba tyle płacimy za przesył? ) =  322 PLN rocznie?

+ różnica 458kWh * 68 gr. = 311 PLN

Roczny rachunek za prąd powinien wynosić około 600 PLN. O ile nigdzie nie walnąłem się w obliczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w Krakowie ale juz po powrocie stwierdzam że coś musiało świecić słoneczko bo 7,2kW urobiło

a rachunek tez dostałem od października do dziś 2840zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum chyba jest przewymiarowane bo to jest słowo klucz "przewymiarowane ...."

a chałupa wg mnie ok i rachunek tez spoko i tak myślę że zbliżam sie do rekordu najmniejszego rachunku za całość utrzymania w sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spaliłem prawie 2t ekogroszku, za 1650 PLN, jednak przyszły sezon mam nadzieje pojadę na pellecie o ile uda się go w miarę normalnie spalić. Worek przywiozłem to przetestuję jak to się sprawdza. Co nie zmienia faktu że to obsługowe źródło ciepła, i trzeba nałożyć i wyczyścić kociołek w trakcie okresu grzewczego. Ale zima w tym roku była raczej słaba podobnie jak rok temu, a mówią że raz na 4 lata będzie sroga zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wiecej moze i teraz zejsc do 600zł a czekam z utęsknieniem na powrót poprzedniej władzy i zgodnie założeniami bedzie bilans zerowy bez przesyłu i mam nadzieje że tego doczekamy  bo wszędzie w europie tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk dziś wyszła propozycja od Ministerstwa która jest dość interesująca.

Z każdej wypuszczonej do sieci 1kWh odbieramy 0,7kWh ale... brutto bez żadnych dodatkowych opłat, bez żadnych PIT`ów z US, bez żadnego podawania kwartalnych rozliczeń energii.

Chodzą słuchy że te 0,7kWh można ugrać na 0,8kWh.

 

Pełne źródło za https://www.facebook.com/groups/energia.odnawialna/permalink/837040799755551 :

Został zaproponowany net metering przy założeniu:
za każdą wprowadzoną 1 kWh prosument odbierze 0,7 kWh
rozliczenie roczne
prosument nie płaci podatku, gdyż nie osiąga przychodu
to oznacza brak taryf gwarantowanych w ogóle
nie ma rownież określonej liczby prosumentów
nie ma konkretnego okresu działania net meteringu
nie ma określonego mocowego przedziału instalacji
TO JEST PROPOZYCJA MINISTERSTWA - DO DYSKUSJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by ci na górze nie wymyślili to wiadomo że ci co założyli duzoooo foto to muszą teraz założyć pompy ciepła albo inny odbiór energi sobie zorganizować

a co by sie nie działo to trzeba robić tak aby jak najmniej energi wysyłać a przynajmniej nie przekraczać z produkcją zapotrzebowania i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie siedziałem cicho  i czekałem

bo zmieniłem  złącze mam impedancje jak trzeba ,a robota przy napięciu i w deszczu tooo ....

a faktycznie dziś padł rekord   a już mysladłem że froniusek dostał jakiejś zadyszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się już nie wyrobiłem. Jednak dzwoniłem do nich i potwierdziłem że net już działa, energia którą wprowadziłem do sieci nie przepada a że wypchnąłem w sieć już 82kWh dokładnie tyle będą musieli mi oddać.

 

EDIT:

Od czasu kiedy zainstalowali mi licznik pobrałem 191kWh, inwerter w tym czasie pozyskał 130kWh z czego 82kWh wyprowadził w sieć.

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez podpisanej umowy nie działa ,porostu sobie wisi w powietrzu

podpiszesz umowę to będzie działo wstecz od 1 stycznia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem dla mnie to bardzo dużo zresztą sam widzisz że na 140kWh wyprodukowanych aż 80kWh poszło w sieć. W lato pompa od podlewania może chodzić dowolnie długo, ale i klimatyzacja której jeszcze nie kupiłem też. 

 

Eee ogrzewanie tunelu foliowego, termowentylatorem. Bo rok temu połowa rozsady mi padła bo zmicze nie dały rady.

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musisz robić tak żeby sie bilansowało bo sprzedawać sie  nie opłaca ja od poczatku roku naprodukowałem 230kwh i tyle 1,2kwh wysłałem w sieć

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie się tak nie da mam kolektory słoneczne które zapewniają mi dostęp do cwu i co (nawet w lato muszę spuszczać ukrop z bufora w co).  Alternatywą jest klimatyzator który muszę kupić aby chłodził pomieszczenie ale po co jak mam salon 7m wysokości ciepło jest na górze. Pompa od podlewania być musi to i klima być musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No umowę puściłem priorytetem za potwierdzeniem odbioru. Klimatyzator prawie znalazłem nie wiem czy ogłoszenie aktualne z funkcją ogrzewania więc wstawię do tunelu foliowego aby pomidorom pod koniec sezonu nie było za zimno. A W środku lata do domu niech dmucha.

 

Tą pogodę to już do końca powaliło rano podnoszę rolety a za oknem śnieg WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.