Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś rano około 9:40 poświęciłem jaja w strugach ulewnego deszczu, później przestało padać jednak dzień był raczej zachmurzony zakończony 6,7kWh produkcji. U mnie w piku 10 min było max 2833kW.

Ale jutro ma być lepiej i stabilniej. Dlaczego nie przepinać instalacji na 1 string?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie w sobote j wywaliło falownik z orbity  ponad 500V poszło  jak z zachmury zaatakowało słonce  a dzis i wczoraj stabilnie do 400V w tej chwili 380V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym dobijaniem to juz jest po robocie

już jest za ciepło i już moc paneli spada ,możesz mieć impuls jedynie

ja w sobotę ze swoich miałem 2930W impuls a ponad 2700zł jak zaswieciło  stabilnie słoneczko

wczoraj 2700 max  tak ogólnie 2600

dzis 2650 max a 2500 tak stabilnie szło

teraz jedynie jakieś większe piki będzie miał jak bedzie wiatr lub świeżo po burzy albo cos ,na moc max za dużo bym nie liczył jedynie na czas działa instalacji w skali dnia (pisze w odniesieniu do poly, mono moze zachowują sie inaczej zaobserwujesz to sie pochwalisz )

u mnie wczoraj niespełna 16 kWh wpadło a dzis 12kWh wiec juz jakoś to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a co chcesz wysyłac bilanse jak nie masz umowy podpisanej ??? no chybaze juz masz umowe i działa

a po drugie jak zuzywasz te energie że tyle wysyłąsz

u mnie z foto jest do dzis 416kWh z czego 2,6kwh w sieć poszło

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zuzywam miesięcznie koło 200kwh i nie wiem po co wam ta kupa, rachunki 105zl miesięcznie i haratam prąd ile chce bez oszczędzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zuzywam miesięcznie koło 200kwh i nie wiem po co wam ta kupa, rachunki 105zl miesięcznie i haratam prąd ile chce bez oszczędzania.

Ty sam z siebie taki głupi jesteś, czy ktoś ci za to płaci?

 

Ale jeśli robisz to bez oszczędzania to może użyczysz mi 1 gniazdko za które będę Ci płacił 300 PLN/mc Automatyk weźmie 3 fazy i zapłaci 700 PLN/mc (sorry automatyk że tak w Twoim imieniu). A nasze instalację oddajemy Caritasowi.

Jeśli zwiększysz moc przyłączenia do 500kW płacę za automatyka, za siebie i 1 niewielką działalność gospodarczą 12000PLN/mc ale potrzebuję obok Ciebie około 20ar`ów ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra moze być to juz nie bedziemy sie rozdrabniać niech przyłączy 1MVA trafo i troche gruntu tez do mnie obok trafo i sie dogadamy ,bo jak tam tak tanio prad jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam mogę sprzedać trochę gruntu to ile chcecie hektar , dwa mam nawet taką działkę z linią średniego napięcia  będzie łatwiej się podłączyć.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiał byc podać jaki operator tej lini i nr tranformatora  zebym sprawdził czy da sie do tej lini cokolwiek wepchąc

rozumiem że to nie działka/grunt  w srodku lasu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem o trafo tyko o linii SN  do najbliższego trafo będzie 2-3 km , na 2 hektarach postawisz 1MWp więc trafo abonenckie odpada :D poz Hermogenes

 

W cieniu pod FV bym nie proponował.

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie to ze jest linia 15kV nie znaczy ze mozna cos sensownego w nia popchnać ,wszytkie dobre lokalizacje z liniami zostały juz rozdysponowane pod elektrownie wiatrowe wiec teraz wchodzi jedynie drobny myk zeby modz produkowac powyzej 300kW energi i wysłąć w siec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.