Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

to zrób odrazu daszek z większym pochyleniem np 25st albo więcej  bo przy 16st to będzie ciezko zimą ze śniegiem  i latem z kurzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pochylenie dachu gospodarczego 3o, musiałem kupować dodatkową konstrukcję która okazała się i tak ze zbyt małym kątem jednak to tylko i wyłącznie moja wina. Zamiast zakładać wystarczyło wejść na dach i sprawdzić że 3o to nie wyimaginowane 15o ;) Niestety zostało tak że panele są pod kątem 23o. Jednak roczna produkcja i tak oscyluje w granicach mocy nominalnej 3200kWh (w 11 miesięcy) z 3300kWp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co sądzicie o instalacji PVT czyli połączenie paneli fotowoltaicznych z kolektorwm słoneczny? tzw hybrydowe.

Polega to na tym ze nadmiar ciepła z paneli fotowoltaicznych jest oddawany do koloktora który dostarcza energii cieplnej do podgrzania CWU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnej cenie technologi kompletnie nieopłacalne

Pytałem o technologię a nie o cenę. A pozatym mamy jeszcze dofinansowanie z RPO  rzędu 75%

Edytowane przez marcellm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o technologię a nie o cenę. A pozatym mamy jeszcze dofinansowanie z RPO  rzędu 75%

nie wszystko co dotowane jest pozniej opłacalne

jeśli masz możliwość to idz w foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił modernizację już istniejącej instalacji? Mam działającą instalację od roku o mocy 2,2kW, jak tylko zniknie śnieg chce zbudować kolejną instalację o takiej samej mocy. Jak powinno wyglądać zgłoszenie? Powinna być zawarta w nim stara i nowa instalacja czy tylko wystarczy nowa? Mój operator to Energa. Mają tam taki "burdel" że szkoda gadać, nikt nic nie wie, faktur nie odstaje od momentu uruchomienia instalacji. Tłumaczą to niedziałającym systemem rozliczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli biorę się za zamawianie kolejnych 2 inwerterów, aby mieć zapchane wszystkie 3 fazy

 

 

Ale będziesz te nowe inwertery zasilał z istniejących paneli ?

Czy każdy inwerter z osobnego stringa?

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił modernizację już istniejącej instalacji? Mam działającą instalację od roku o mocy 2,2kW, jak tylko zniknie śnieg chce zbudować kolejną instalację o takiej samej mocy. Jak powinno wyglądać zgłoszenie? Powinna być zawarta w nim stara i nowa instalacja czy tylko wystarczy nowa? Mój operator to Energa. Mają tam taki "burdel" że szkoda gadać, nikt nic nie wie, faktur nie odstaje od momentu uruchomienia instalacji. Tłumaczą to niedziałającym systemem rozliczeń...

Jakoś na wiosnę planuje modernizację z 3,3 na 6,9kW też w Energa. Cały temat załatwiałeś u Pana Marcina z Kalisza, procedure masz już o wiele prostszą bo licznik 2 kierunkowy już masz jak i umowe kompleksową na sprzedaż energii elektrycznej. Więc bierzesz papiery od inwertera i co tam potrzebne i robisz update instalacji.

O fakturach to nie myśl za dużo, ich system informatyczny uczy się dopiero kim jest prosument i jak go rozliczać więc za II półrocze 2016r faktur oczekuj około kwietnia-maja.

 

@sambor jak z istniejących rozbudowa = nowe panele, nowe inwertery, nowa konstrukcja tym razem na budynku mieszkalnym.

Muszę jeszcze zobaczyć jak bardzo będę mógł przewymiarować instalację na domu czy 2kW na inwerter 1,5kW nie będzie za duży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jakieś dodatkowe zielone światełko miało się pojawić w związku z fotowoltaiką i planujecie  rozbudowę?

 

Ja zadaszenie mam na ukończeniu, nachylenie wyszło 24 stopnie,  początkowo planowałem na 12 paneli ale zdecydowałem się powiększyć bo i na auta nie będzie padało a z czasem dodatkowo zmieszczę następne 12.

Każdy panel przykręcam 4 śrubami M6 do takich szynek alu. czy uważacie że to wystarczy?

I rozglądam się za inwerterem czy jakiś model polecacie?

post-69214-0-23145600-1484933904_thumb.jpg

Edytowane przez mittek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jaki jest w tej chwili mi pasuje, powiększam instalację żeby dopasować ją do zużycia jakie mam. 

Czekam na lepsze warunki na dworze i odrobinę dłuższy dzień żeby ruszyć z robotą. W marcu chciałbym odpalić drugą instalację. Mam nadzieję że się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił modernizację już istniejącej instalacji? Mam działającą instalację od roku o mocy 2,2kW, jak tylko zniknie śnieg chce zbudować kolejną instalację o takiej samej mocy. Jak powinno wyglądać zgłoszenie? Powinna być zawarta w nim stara i nowa instalacja czy tylko wystarczy nowa? Mój operator to Energa. Mają tam taki "burdel" że szkoda gadać, nikt nic nie wie, faktur nie odstaje od momentu uruchomienia instalacji. Tłumaczą to niedziałającym systemem rozliczeń...

musisz uzupełnic wszytko co masz z dopiskiem istniejace czyli to co miałes plus nowe ale wszytko musi byc

robisz tylko w uwagach ze to i to jest istniejace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli biorę się za zamawianie kolejnych 2 inwerterów, aby mieć zapchane wszystkie 3 fazy

1 faza 3,3kW

2 faza 1,5kW (w panelach pewnie 7*260W = 1,82kW)

3 faza 1,5kW (w panelach pewnie 7*260W = 1,82kW)

 

Chyba nie będą robić jazd że nierówno są fazy obciążone?

nie nie bedzie żadnego problemu byle by moc a raczej pra nie przekraczał zabezbieczenia przedlicznikowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jakieś dodatkowe zielone światełko miało się pojawić w związku z fotowoltaiką i planujecie  rozbudowę?

 

Ja zadaszenie mam na ukończeniu, nachylenie wyszło 24 stopnie,  początkowo planowałem na 12 paneli ale zdecydowałem się powiększyć bo i na auta nie będzie padało a z czasem dodatkowo zmieszczę następne 12.

Każdy panel przykręcam 4 śrubami M6 do takich szynek alu. czy uważacie że to wystarczy?

I rozglądam się za inwerterem czy jakiś model polecacie?

zielone swiatełko nie potrzebne wystrczy że sie wie na czym sie stoi

tak na na tych srobach jest ok u mnie tez taka wiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na wiosnę planuje modernizację z 3,3 na 6,9kW też w Energa. Cały temat załatwiałeś u Pana Marcina z Kalisza, procedure masz już o wiele prostszą bo licznik 2 kierunkowy już masz jak i umowe kompleksową na sprzedaż energii elektrycznej. Więc bierzesz papiery od inwertera i co tam potrzebne i robisz update instalacji.

O fakturach to nie myśl za dużo, ich system informatyczny uczy się dopiero kim jest prosument i jak go rozliczać więc za II półrocze 2016r faktur oczekuj około kwietnia-maja.

 

@sambor jak z istniejących rozbudowa = nowe panele, nowe inwertery, nowa konstrukcja tym razem na budynku mieszkalnym.

Muszę jeszcze zobaczyć jak bardzo będę mógł przewymiarować instalację na domu czy 2kW na inwerter 1,5kW nie będzie za duży ;)

wszytko żalezy od inwertera jesli to bedzie fronius to mozesz tak przewymiarować jesli jakis dalekowschodni to nie radze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.