Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

kocioł sobie poradzi bo zabierze powietrze z kratki wentylacyjne, ale czy o to w tym wszystkim chodzi? chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Zastanawiam się jak kominiarz odebrał taką kotłownie? Ja mam dopływ świeżego powietrza f140 a kominiarz kręcił nosem bo powinno być f200.

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Benton661 napisał:

Piszesz bzdury, kolego Okman. Zatkaj sobie zetkę, jeśli masz i zobacz co będzie po paru dniach w kotle. Należy stosować rozwiązania powszechnie sprawdzone, a nie próbować zawracać Wisłę kijem

 

Rozumiem jak ktoś ma kotłownię w osobnym pomieszczeniu które ma 3x3m,jeszcze zamknięte szczelnymi drzwiami.Wtedy jakiś dodatkowy dopływ powietrza musi być.Ale tak jak jest u mnie,gdzie jak już pisałem,powierzchnia gdzie stoi kocioł to 60 m. kwadratowych,to ta zetka jest tak potrzebna jak łysemu grzebień.Taki dom kupiłem,widocznie kotłownia była odebrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Polecam poczytać  artykuł, link i cytat poniżej:

Cytat

Nawiewu nie zastąpią otwarte okno czy uchylone drzwi. Zwykle wraz z nastaniem zimy użytkownicy zamykają te okna i drzwi, odcinając tlen. Użytkowanie kotła bez dopływu świeżego powietrza zagraża życiu ludzi.

https://www.instalator.pl/2015/01/abc-instalacji-z-kotlami-na-paliwa-stale-tlen-w-kotlowni/

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy mam w sumie 7 starych okien (nie są szczelne), do tego koślawe drzwi do na parter, powierzchnia piwnicy to około 80m2, ale gdy pracuje nadmuch w kotle z zetki dość wyraźnie czuć podmuch powietrza. Podejżewam, że bez zetki wytwarza się podciśnienie i ciągnie skąd może ale ... skoro zwykły łazienkowy wiatraczek na wydajność rzędu 100m3/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spalenia 1kg drewna potrzeba ok. 3,5m3 powietrza myślę,  że dla pelletu jest podobnie... 

W necie są nawet dane o 6-8

 

Edytowane przez mrekzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Benton661 napisał:

Piszesz bzdury, kolego Okman. Zatkaj sobie zetkę, jeśli masz i zobacz co będzie po paru dniach w kotle. Należy stosować rozwiązania powszechnie sprawdzone, a nie próbować zawracać Wisłę kijem

 

Co takiego będzie się działo w kotle po zatkaniu zetki? Zauważyłem takie zjawisko na moim regulatorze ciągu kominowego. Jak mam zamknięto okienko w piwnicy znajdujące się nieopodal kotła to klapka ledwo się wychyla jak je otworze lub uchylę klapka lata jak szalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ciągłym włączaniem i wyłączaniem pompy co, gdy temperatura w domu dochodzi do zadanej. Otóż kocioł chodzi na stałej pompie. Temperaturę na czujniku pokojowym mam ustawioną na 22C. Histereza ustawiona na 0. Gdy temperatura dojdzie do 22C to czujnik pokojowy, jakiś czas "skacze" pomiędzy 22,0C i 22,1C. W tym czasie pompa non stop załącza się i wyłącza. Jest to pompa Wilo (elektroniczna) i podejrzewam, że przy takim włączaniu i wyłączaniu, to długo może nie popracować. Czy jest na to jakaś rada, żeby pompa pod dojściu do tych 22C w domu, wyłączyła się i czekała do np. 21,8C (z tym, że podejrzewam po spadku temperatury do tych 21,8C, czujnik pokojowy zanim ustabilizuje się to znowu będzie skakał pomiędzy 21,8C i 21,9C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień histerezę  na termostacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,  zmień histerezie czujnika pokojowego,  możesz dodatkowo ustawić współczynnik korekcji bo wygląda na to,  że tam chyba też masz zero

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, współczynnik korekcji mam ustawiony na 10, natomiast histerezę mam na zero.

Zmieniłem histerezę na 0,2 i będę obserwował czy to pomoże.

Czujnik pokojowy mam ten bezprzewodowy, więc może dlatego tak dziwnie skacze o te 0,1 stopnia, zanim się ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres
10 godzin temu, Daniel1 napisał:

Co takiego będzie się działo w kotle po zatkaniu zetki?

Cytat

Brak tlenu w procesie spalania grozi niepełnym spalaniem i w konsekwencji wydobywaniem się do kotłowni tlenków węgla (CO, tzw. czad). Brak dopływu powietrza lub za mała średnica otworu powodują złe spalanie paliwa i smolenie kotła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robi007 napisał:

Tak, współczynnik korekcji mam ustawiony na 10, natomiast histerezę mam na zero.

Zmieniłem histerezę na 0,2 i będę obserwował czy to pomoże.

Czujnik pokojowy mam ten bezprzewodowy, więc może dlatego tak dziwnie skacze o te 0,1 stopnia, zanim się ustabilizuje.

Myślę że ten współczynnik korekcji trochę duży.... Zmniejsz o połowę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak myślicie czy to się opłaca panel touch + moduł big + przesyłka  (używki) za 700 zł lub nowy panel touch za 480 zł

 

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewniejszego źródła niż to to już nie ma. Ten nowy to ze sklepu mojego instalatora a używany z Tekli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I także tak zrobię. Biorę nowy panel :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panwie to trzeba mieć pecha. Panel w moim kociołku uległ uszkodzeniu,

Brak lini - Panel Slim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu na stronie tekli jest w promocji pakiet komfort, tj videroom i videnet za 910 złociszy. Chciałbym dla siebie videnet, czy jest ktoś chętny na videroom ? Mogę zająć się zamówieniem i wysyłką sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres
9 godzin temu, Daniel1 napisał:

Panel w moim kociołku uległ uszkodzeniu,

Spróbuj zrobić restart, wyłączyć z prądu na kilkadziesiąt sekund i ponownie włączyć, może to pomoże.

 

4 godziny temu, mwsk8 napisał:

W dalszym ciągu na stronie tekli jest w promocji pakiet komfort, tj videroom i videnet za 910 złociszy. Chciałbym dla siebie videnet, czy jest ktoś chętny na videroom ? Mogę zająć się zamówieniem i wysyłką sprzętu :)

Nie jestem pewny ale ta promocja obowiązuję tylko przy zakupie nowego kotła, napisz do Tekli i upewnij się. Co prawda videroom na nic mi nie potrzebny ale gdyby był w jakieś wyjątkowo dobrej cenie to pewnie bym się skusił, tak do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do tekli. Teraz pozostało czekać. Koszt zakupu + przesyłki pół na pół. Przy vide room to jest trochę gorszy interes bo jest tańszy od vide net. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcesz tego Vide Rooma? Ja sobie właśnie kupiłem w 2016 roku te dwie rzeczy w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.