Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Liczy się tylko temperatura w miejscu gdzie jest zamontowany czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to musi być jakiś specjalny kabel,bo oryginalnych takich długich chyba nie mają,więc będę musiał dosztukować.Potrzeba mi będzie w sumie około 10 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten estymowski czujnik przewodowy za kilkadziesiąt złotych też ma to pokrętło jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kotłownia jest za garażem a garaż graniczy z pomieszczeniem/ schowkiem pod schodami i tą drogą puściłem przewód, i zamontowałem czujnik na ścianę gdzie zaczyna się klatka schodowa. Sprawdza się, nie jest ani w przeciągu ani zbyt blisko wyjścia do garażu gdzie jest chłodniej, jest też oddalony od kalotyfera. Inną sprawą jest to że chciałem czujnik a dostałem tak naprawdę termostat na wypasie, tym większe było moje wzburzenie że powiedziano mi że ma podobne funkcje jak vide room. Ale już mi przeszło i chyba zostanę z nim. 

P_20190227_083756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to coś ma jeszcze wyjście do czujnika podłogowego ale u mnie ono nie występuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamaadres napisał:

Ja w pokoju mam najtańszy czujnik estymy CT2 (foto1) włożony do obudowy termo 80 (foto2) bo oryginał z Estymy mi się nie podobał był ohydny.

Ale to tylko czujnik nie mam żadnych możliwości korekcji itp. mnie to wystarcza bo kocioł mam na parterze za ścianą salonu jak chcę coś skorygować to idę do kotłowni.

ctp.JPG

thermo-80.jpg

Ja myślę o najzwyklejszym,tym który ma @adamaadres.Jest też przewodowy z pokrętłem ale kosztuje 110 plus może przesyłka 30 razem 140 a tak jak pisaliśmy wyżej,to to pokrętło o kant d...potłuc.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy czujnik to jest na rurkę, choć może się sprawdzi do pokoju pod warunkiem, że nie będzie go owiewało zmienne powietrze. Tego drugiego nie znam.

 

14 godzin temu, adamaadres napisał:

Timer CO jest ustawiany zdalnie przez videneta (1foto)

videnet harmonogram.jpg

Czy mógłbyś pokazać screena, gdzie się do tego wchodzi przez igneo.pl? Bo brat ma Toucha i twierdzi, że tego nie ma. Może musi zaktualizować sterownik? Swoją drogą jak się aktualizuje Toucha? Tak, jak VideRooma plikiem z karty microSD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.77e44c16a3d6612af794f68f91f236c3.png

Okman, idąc po taniości to czujnik NTC10k w tulei jest do kupienia za 15 zł z przesyłką, do tego skrętka ekranowana zewnętrzna po 2zł/m i możesz potestować, a później najwyżej zmienić na coś uczciwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

@Okman @Ozi80 Ten drugi to tylko obudowa!

Tą obudowę termo 80 kupiłem osobno w Elektroniku coś ok 10 zł parę lat temu.

Tak jak pisałem mam ten zwykły CT2 włożony w tą obudowę która ma odpowiednio wyfrezowane otworki żeby powietrze mogło przepływać, to jest obudowa dedykowana do czujników temperatury.

18 minut temu, Ozi80 napisał:

Czy mógłbyś pokazać screena, gdzie się do tego wchodzi przez igneo.pl?

 

korekta programu czas.JPG

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, arek1263 napisał:

U mnie kotłownia jest za garażem a garaż graniczy z pomieszczeniem/ schowkiem pod schodami i tą drogą puściłem przewód, i zamontowałem czujnik na ścianę gdzie zaczyna się klatka schodowa. Sprawdza się, nie jest ani w przeciągu ani zbyt blisko wyjścia do garażu gdzie jest chłodniej, jest też oddalony od kalotyfera. Inną sprawą jest to że chciałem czujnik a dostałem tak naprawdę termostat na wypasie, tym większe było moje wzburzenie że powiedziano mi że ma podobne funkcje jak vide room. Ale już mi przeszło i chyba zostanę z nim. 

P_20190227_083756.jpg

No to źle że zamiast czujnika dostałeś termostat i jeszcze na wypasie?Masz Touch czy Slim bo widzę że ten termostat się nadaje.Z tego co wiem Touch ma więcej mżzliwości podłączeń różnych czujników i termostatów.W Slimie jest tylko możliwość podłączenia CTP1,CTP2 i CAN.A nie wiem co to jest CAN

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAN to taki typ magistrali, do której podłączasz np. VideRooma i VideNeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podsumowując te rozważania na temat czujnika które trwa już od wczoraj. Nie kupować ani videROOM za 690 zł ani innych czujników tylko zmieniać Slima na Tocha rozwiąże to wiele innych problemów nie tylko te z czujnikiem ale i z częstym wygaszaniem kotła i nie tylko a kosztuje tyle co videROOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne zdanie. Prędzej problem z częstym wygaszaniem rozwiąże mocą skokową w Slimie niż podtrzymaniem w Touchu. A VideRoom to spora wartość dodana, a nie sam czujnik. Jakbym miał teraz kupować kocioł i mieć do wyboru Slima z VideRoomem albo Toucha bez VideRooma, to wybrałbym to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej pasuje VideNet. VideRoom ma zbyt mało funkcji jak za tą cenę. Nawet leżąc w łóżku rano, jestem w stanie zmienić przez telefon (VideNet) parametry np. załączyć dodatkowo grzanie wody, bez podchodzenia do VideRoom. Tak samo w pracy przez komputer czy gdziekolwiek indziej przez sieć.

Tym bardziej, że w domu też pracuję na komputerze, więc wejście w podgląd kotła zajmuje mi kilkanaście sekund, a liczba dostępnych funkcji jest większa niż w VideRoom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał do wyboru VideRoom czy VideNet to też może wybrałbym to drugie. Ale w pakiecie obie rzeczy wyszły taniej. Vide Room ma jednak program czasowy CO, czego w VideNet przy sterowniku Slim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ozi80 napisał:

A ja mam inne zdanie. Prędzej problem z częstym wygaszaniem rozwiąże mocą skokową w Slimie niż podtrzymaniem w Touchu. A VideRoom to spora wartość dodana, a nie sam czujnik. Jakbym miał teraz kupować kocioł i mieć do wyboru Slima z VideRoomem albo Toucha bez VideRooma, to wybrałbym to pierwsze.

Czy ja wiem czy w touchu jak ustawisz histerezę wyłączania na 15 stopni to aż o tyle ci przebije aby się wygasił. W skokowej także potrafi mi się wygasić z przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym się bał dawać histerezę wygaszania 15 przy zadanej 70.

Mi przy skokowej się nie wygasza z przegrzania. No chyba, że nie ma odbioru ciepła, to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by mieć na kotle nastawione 65 stopni i histerezę na 15 stopni to sądzę że kocioł nie ma szans tego przebić a jak już to się wydarz to i tak się wygasi przy 80 stopniach. Tak jeszcze zachwalając toucha można do niego podłączyć inne czujniki pokojowe innych producentów np. tech są tańsze i o wiele lepsze od tych estymy. Możemy także podłączyć czujnik z zasobnika na pellet i czujnik temperatury spalin czego nie ma slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Touch jest lepszy od Slima. Od tego jest rozwój technologii, żeby nowa wersja produktu była lepsza od starej. Jak brat kupował Teklę, to od razu mu mówiłem, żeby brał z Touchem.

Tutaj jednak mówiliśmy o wyborze między VideRoomem, a zmianą sterownika na nowszy. Ja bym wybrał to pierwsze.

Brat ma full wypas: Toucha, VideRooma i VideNeta.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adamaadres napisał:

Żeby mieć odczyt temperatury spalin musisz mieć sondę lamda z dodatkowym modułem, sam touch nie wystarczy.

Szczerze mówiąc nie sprawdzałem tego czy jest wymagana sonda lambda czy można podłączyć tylko sam czujnik temperatury spalin. Tak z innej beczki sonda lambda to super sprawa, kocioł sam sobie określa zapotrzebowanie na powietrze i reguluje nadmuchem. Fajny bajer ale drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Nie podłączysz z banalnej przyczyny bo w module IO nie ma wejścia na czujnik temperatury spalin, powiem więcej nawet gdyby ktoś pokusił się zakup BIG IO to też nie ma takiego wejścia. Poniżej wejścia i wyjścia z BIG IO

 

big io.JPG

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tekli w Touchu do detekcji płomienia stosowany jest czujnik jasności płomienia. Podobno w tym sterowniku można wybrać albo czujnik jasności, albo sondę lambda z pomiarem temperatury spalin. Z powodu wybranego sposobu sterowania kotłem po przez czujnik jasności, nie ma możliwości podłączenia czujnika temperatury spalin pod sterownik (chodzi o pełną obsługę tego czujnika, bo po przez jakąś wydumkę, to można go oczywiście podpiąć pod jakieś inne wejście analogowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.