Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Moje pytanie ni z gruchy ni z pietruchy do posiadaczy sondy lambda. Jakie wrażenia z ich użytkowania, jakie plusy i minusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Wniosek zatem taki że jeżeli posiadamy toucha ale modułem IO BIG możemy zamiast czujnika płomienia zainstalować czujnik spalin, ciekaw jestem czy oprogramowanie na to pozwala, co wtedy wyświetla się w oknie jasność płomienia.

Niemniej nawet gdyby, to posiadacz Slima żeby wyświetlić temperaturę spalin musiałby oprócz wymiany sterownika na touch dodatkowo kupić nowy moduł wykonawczy IO BIG.

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wymieniać modułu IO na moduł IO BIG aby podłączyć toucha.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś powiedzieć czy aby zamontować panel touch do modułu IO tego co jest używany przy slimie są konieczne jakieś przeróbki elektryczne i co tracimy z funkcjonalności toucha gdy nie jest on spięty z modułem IO BIG. Zakupiłeś go w Tekli czy bezpośrednio w Estymie. Możesz powiedzieć ile trzeba zapłacić za sam panel. Ja także po zakończeniu sezonu grzewczego chcę przejść na touch.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Przeróbek żadnych nie trzeba, wystarczą dwie zworki na module IO na wejściu in8 i in10

Funkcjonalność jest pomniejszona o to czym różnią moduły wykonawcze.

W wersji IO na pewno nie obsługuje dwóch obiegów grzewczych, nie można podpiąć czujnika ciśnienia no i wspomnianego wyżej czujnika temperatury spalin więcej nie zauważyłem ale jakoś specjalnie nie szukałem.

Możliwości software są te same, bo to ten sam sterownik.

Mnie załatwił toucha mój instalator bo miał klienta który wolał slima i załapałem się na wymianę za free ;)

wej wyj IO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam teraz pytanie czy trzeba ta z zworke ściągać czy nie ? I w touch jest  can io czy big? bo już sam niewiem a w konfiguracji jest to i to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

@Gregory2203 Zworki trzeba dołożyć bo ich nie ma, jeżeli wcześniej "zwykły" IO współpracował ze Slimem.

Sterownik Touch może pracować zarówno z modułem BIG IO jak i "zwykłym" IO, w menu konfiguracja jest możliwość wyboru z którym współpracuje.

Jeżeli ktoś kupił kocioł już z Tochem to zapewne ma już BIG IO, jeżeli ktoś kupił kocioł dawno temu ze Slimem to ma "zwykły" IO.

Ja mam stary kocioł z wymienionym na TOUCH sterownikiem + "zwykły" IO.

 

 

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adamaadres napisał:

Mnie załatwił toucha mój instalator bo miał klienta który wolał slima i załapałem się na wymianę za free ;)

Heh, wolał Slima za tą samą cenę? Wiesz może dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

@Ozi80 Ale jesteś dociekliwy ;) To jest grubsza historia.... naraiłem mojemu instalatorowi kilku klientów z rodziny i zapytał jak może się odwdzięczyć, zażartowałem że podoba mi się dotykowy. Chyba wziął to na serio bo po jakimś czasie mi zaproponował wymianę....a że darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy to już nie wnikałem, w każdym razie taką wersje mi przedstawił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś zwrócił jako zepsuty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamaadres napisał:

@Gregory2203 Zworki trzeba dołożyć bo ich nie ma, jeżeli wcześniej "zwykły" IO współpracował ze Slimem.

Sterownik Touch może pracować zarówno z modułem BIG IO jak i "zwykłym" IO, w menu konfiguracja jest możliwość wyboru z którym współpracuje.

Jeżeli ktoś kupił kocioł już z Tochem to zapewne ma już BIG IO, jeżeli ktoś kupił kocioł dawno temu ze Slimem to ma "zwykły" IO.

Ja mam stary kocioł z wymienionym na TOUCH sterownikiem + "zwykły" IO.

 

 

Ale ja mam tam w panelu touch jakaś zworke założona i teraz niewiem czy ściągać czy nie ? Bo w instrukcji jak się nie mylę pisali jak jest foto to ściągać albo źle przeczytałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

@Gregory2203 Ta zworka o której piszesz w panelu touch to jest do zupełnie czego innego, związana jest z komunikacją CAN, jak podłączasz dodatkowe elementy po magistrali CAN to zworka powinna zostać na tylko ostatnim urządzeniu.

Jeżeli nie instalowałeś dodatkowych urządzeń np. videroom czy videnet to nic nie ruszaj, kupiłeś kocioł to zapewne jest prawidłowo skonfigurowany.

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki off-topic:

...a nas nie zaprosili ;(
;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 lat no ładnie. Ciekawe od kiedy zajęli się kotłami na pellet... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Z tego co mi wiadomo, początkowo dla Klimosza spawali same body, potem pod własną marką już całe kotły i w tym mniej więcej czasie pojawiły się peleciaki.

 

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było by tych rozmów ani tego forum gdybyśmy mieli wszyscy takie kotły:

https://www.fuego.pl/windhager-biowin-2-touch-exklusiv-s-10-kw.html

Cytat z opisu: "Na podstawie odczytów z sensora płomienia, czujnika spalin i czujnika temperatury takie parametry jak czas podawania, przerwa, praca wentylatora są dobierane automatycznie. Nie jest potrzebna (ani możliwa) korekcja tych parametrów ze strony użytkownika."

Co najwyżej na forum umawialibyśmy się tylko na piwo i rozmawialibyśmy jakie to cudowne kotły mamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec dla bogatych ale po czasie by się to zwróciło ten piec Ci spali n.p 4t pelletu a nasze 6 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Nie wszyscy spalają 6 t.  Ci co spalają 4 t, to może z tonę zaoszczędzą, a patrząc na cenę Tekli, a tego kotla to jest 20 tys różnicy, co w rezultacie przekładając na oszczędność opału daje 20 lat eksploatacji ( o ile pellet będzie kupowany po 1000 zł) Myślisz, że ten kocioł tyle wytrzyma? Jeszcze dochodzi eksploatacja, (no nic nie jest wieczne,), więc patrząc na cenę kotla, to jego serws też  nie będzie tani... 

W życiu Romana to się nie zwróci :) 

Edytowane przez Trener40
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Okman napisał:

Nie było by tych rozmów ani tego forum gdybyśmy mieli wszyscy takie kotły:

https://www.fuego.pl/windhager-biowin-2-touch-exklusiv-s-10-kw.html

Cytat z opisu: "Na podstawie odczytów z sensora płomienia, czujnika spalin i czujnika temperatury takie parametry jak czas podawania, przerwa, praca wentylatora są dobierane automatycznie. Nie jest potrzebna (ani możliwa) korekcja tych parametrów ze strony użytkownika."

Co najwyżej na forum umawialibyśmy się tylko na piwo i rozmawialibyśmy jakie to cudowne kotły mamy:)

Jak już mowa o innych kotłach to do tej pory żałuje że nie kupiłem tego kotła

https://499.pl/kociol-na-pellet-kostrzewa-eei-pellets-16kw-p-1661.html

Kocioł bajka i nie wiele droższy od Tekli

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
25 minut temu, mrekzo napisał:

W tej cenie to jest już wypasiona pompa ciepła tel mocy,  to po co wogole ktoś kupowałby taki kocioł? 

 

Firma w której pracuję produkuje wypasione pompy ciepła za ok 20 tysi. Sterownik z webserwerem i modułem WiFi nie trzeba internetu a wszystko obsługuje się z smartfona albo laptopa. Zero syfu, to jest prawdziwy komfort. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamaadres napisał:

@Gregory2203 Zworki trzeba dołożyć bo ich nie ma, jeżeli wcześniej "zwykły" IO współpracował ze Slimem.

Sterownik Touch może pracować zarówno z modułem BIG IO jak i "zwykłym" IO, w menu konfiguracja jest możliwość wyboru z którym współpracuje.

Jeżeli ktoś kupił kocioł już z Tochem to zapewne ma już BIG IO, jeżeli ktoś kupił kocioł dawno temu ze Slimem to ma "zwykły" IO.

Ja mam stary kocioł z wymienionym na TOUCH sterownikiem + "zwykły" IO.

 

 

I jeszcze jedno pytanie czy mozna tak o sobie podpiąć sondę lambda? I co ona daje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Daniel1 napisał:

Kocioł bajka i nie wiele droższy od Tekli

Czemu bajka? Słyszałem że okresowy przegląd płatny, że wrażliwy na złej jakości pellet. Gość od którego kupiłem swój (nie tylko tekle sprzedaje) mówił że Kostrzewa delikatne ma te swoje kotły niby z cienkiej stali... A ile prawdy w tym wszystkim czy to tylko plotki to już musiałby się wypowiedzieć ktoś kto użytkuje takie lub montuje może palniki bardziej wydajne i oszczędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.