Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie czy wymienić zawor 3d na niższe temp bo ja mam od 30c i chce żeby chodziły pompy non stop a nie załączyć i wyłączyć bo lód wraca do pieca tym sposobem. Prosze o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @Gregory2203 zastanów się w pierwszej kolejności czy chcesz przerabiać instalację czy nie ? bo jak chcesz to zrób to tak żeby to miało ręce i nogi i działało sprawnie z wykorzystaniem możliwości o których pisane było wyżej. Nie widzę problemy w zamontowaniu dwóch automatycznych zaworów 3d z siłownikami, myślę że max 1 dzień dla sprawnego instalatora :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy możecie mi powiedzieć, czy w kotle Draco Bio Compact 12 kW że sterownikiem igneo touch jest gdzieś opcja ustawienia przerw w podawaniu peletu? Czy można ustawić tylko czas podawania, a przerwy dobiera sobie automatycznie? I od jakich ustawien dmuchawy wyjść, żeby sprawdzić co nie gra? Kocioł ma problem z osiągnieciem temperatury przy jednoczesnym grzaniu wody i CO. Sama wodę grzeje bez problemu, gdy załączam CO temp na kotle wręcz spada. Mam założony regulator ciągu. Do ogrzania mieszkanie ok 60 m a nie mogę zejść z podawania poniżej 3,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olip Normalna sprawa, że gdy załączy się grzanie CO, to temperatura będzie na kotle spadać. Napisz jeszcze jak masz wykonaną instalację, jeżeli instalacja bez podmieszania na zaworze to może tutaj tkwi twój problem, ew. wrzuć jakieś fotki instalacji. 

Tak na wstępie to zwiększ podawanie, jeżeli kocioł nie osiąga temperatury, nie ma konieczności regulacji przerwą, a dmuchawę trzeba ustawić względem swojej kotłowni, pelletu, komina etcetc. natomiast ja myślę że gdzieś od 35 -45 do 55-60.

Ważyłeś paliwo ? Jeżeli tak to jaką masz wydajność podajnika za godzinę ?  

Zasłyszane dzisiaj w internetu, maszyna raczej gwizda ale operator p....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Makrela piec teraz ustawiony na automat, na 60 stopni. Po zważeniu peletu wychodzi wydajność 6 kg (w czasie 10 min testu wyleciało 1,01 kg). Wrzucam zdjęcia instalacji. Środkowa pompa przygotowana pod podłogówkę w przyszłości, obwód nie jest włączony. 

received_1771998669603050.jpeg

received_750044852190930.jpeg

received_2236911379938353.jpeg

received_188808785726862.jpeg

Edytowane przez olip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Czy ktoś miał styczność z taką pracą dmuchawy w palniku Fireblast?Do wczoraj było ok, a teraz występuję jakieś terkotanie.Zdjąłem z palnika to co mogłem i odkurzyłem.Nic to nie dało.Nie wiem czy mam się już martwić,czy zgłaszać to na gwarancji?Załączam mp3 i filmik jeżeli się bez problemów doda.Pozdrawiam.

Udało mi się dodać tylko samo nagranie głosowe.Terkotanie słychać od 13 sekundy.Jak będzie potrzeba to dodam film,ale na filmie słychać tak samo.

Głos 006.m4a

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olip Wydaje się, że instalacja powinna działać, był już jakiś serwisant na pierwszym odpaleniu ? ustaw krzywą grzewczą jak masz czujnik zewnętrzny i daj temu pracować, aż się system wygrzeje, nie wyłączaj kotła. Jeżeli przez kilka godzin nie będzie umiał dojść do temperatury to zwiększ podawanie delikatnie i obserwuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale nie mogę dodać żadnego filmu.Nawet w niskiej rozdzielczości o wadze 20 MB.Wyskakuje wykrzyknik i -200.Wiecie co to znaczy?No i ponawiam pytanie:byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi tych, którzy mają Teklę z palnikiem Fireblast, jeżeli spotkali się z takim terkotaniem podczas pracy dmuchawy jak na nagraniu które dołączyłem.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy wrzucaj na youtube i tutaj linka - tak najprościej.

Odkurzyłeś palnik, a czy odkurzyłeś dmuchawę?

Oto ona:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę kratkę wlotową  mam pod spodem a nie z boku jak u Ciebie i tak jak pisałem ile mogłem rozkręcić to na szybko rozkręciłem i odkurzyłem.Tę kratkę też,ale chyba nie obędzie się bez rozkręcania tak,żeby było widać całą dmuchawę i dopiero wtedy odkurzanie.Dzięki za odpowiedź Ozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2020 o 19:24, Okman napisał:

Witam Panowie.Czy ktoś miał styczność z taką pracą dmuchawy w palniku Fireblast?Do wczoraj było ok, a teraz występuję jakieś terkotanie.Zdjąłem z palnika to co mogłem i odkurzyłem.Nic to nie dało.Nie wiem czy mam się już martwić,czy zgłaszać to na gwarancji?Załączam mp3 i filmik jeżeli się bez problemów doda.Pozdrawiam.

Udało mi się dodać tylko samo nagranie głosowe.Terkotanie słychać od 13 sekundy.Jak będzie potrzeba to dodam film,ale na filmie słychać tak samo.

 

Głos 006.m4a 1 MB · 13 pobrań

U mnie terkotało bo szedł rezonans na obudowę palnika. Zdejmij obudowę i wtedy sprawdź czy będzie ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się pellet w BIG bagu, od października spaliłem 1200kg bez CWU i temp w domu 15st bo nie mieszkam, pellet no name po 710 tona z dowozem. dom 130 użytkowej bez garażu. myslę że niema tragedii.

Edytowane przez Pumping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rezultat zupełnie nic nie mówi.... Ustawisz na kolejny sezon  22st w domu, dojdzie woda to ten wynik będzie historią. Ja w sobotę skończyłem trzecią tonę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Najnowsze softy do Igneo Touch i Vide Room.

Soft do Touch kilka drobnych poprawek:

-kalibracja czujnika zewnętrznego.

-skrócenie czasu czyszczenia palnika przy palnikach F2 (tych nowszych) 

-nadawanie nazw obwodów w CO

-automatyczna synchronizacja zegara z internetu

-na ekranie info wyświetla zapasowy PIN do videRooma

w Vide Room dołożono funkcję: zagrzej teraz

FW2145TK.BIN FW_videROOM_v1.34.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test wodny pellet olczyk vs no name.b89c6c07ce25b7ef26292dbecd9731cb.jpga34a56ea7f6dca07c9ba688c218c7229.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.