Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od tej pory piszemy na temat, nie o sąsiadach i sąsiadkach. Kolejne offtopy będą "nagradzane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyszła mi nowa rura z podajnika do palnika. Sama bez kołnierza, więc musiałem przełożyć go ze starej rury. Przy okazji zauważyłem że ten kołnierz jakoś tak niezbyt dobrze pasuje do kołnierza w palniku:

W związku z tym dwa pytania:

1. Wam też tak to lata?

2. Rurę założoną macie tylko na tym kołnierzu z rury, czy też nasuniętą macie ją także na kołnierz z palnika? Załączam fotki z obydwoma opcjami.

 

20191220_210134.jpg

20191220_205704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 21:14, Kriss12 napisał:

Myślę, że masz za bardzo powyginaną tą rurę .......w miejscach zgięć jest bardziej narażona na uszkodzenia od spadającego peletu .....nie lepiej ją skrócić i zrobić w miarę prosty odcinek ? Zapas widzę jest

Nową skróciłem tak, żeby była prosta:

 

20191220_210718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelet i tak jak się przez tą prostą rurę sypie, to obija się o jej ścianki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ozi80 napisał:

Pelet i tak jak się przez tą prostą rurę sypie, to obija się o jej ścianki:

 

Jakby spadał idealnie pionowo do palnika, to by tej rury nie montowali ;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie montowali to by się cofka robiła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak mam. Tylko tym sposobem tam nie ma szczelności, bo ten kołnierz lata w tym kołnierzu z palnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ozi80 napisał:

W związku z tym dwa pytania:

1. Wam też tak to lata?

2. Rurę założoną macie tylko na tym kołnierzu z rury, czy też nasuniętą macie ją także na kołnierz z palnika? Załączam fotki z obydwoma opcjami.

U mnie zupełnie inna konstrukcja palnika, kołnierz palnika jest jednolitą częścią. Nic się nie rusza i jest absolutnie szczelne.

palnik rura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ozi80 napisał:

No i tak mam. Tylko tym sposobem tam nie ma szczelności, bo ten kołnierz lata w tym kołnierzu z palnika...

Widzisz opaskę na powyższym zdjęciu? Uszczelnij delikatnie na samej górze sylikonem do 300  st i skręć to opaską. Będziesz miał na stałe. 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory ma mniej więcej tak, jak ja. Rusza ci się to, czy wchodzi szczelnie?

Silikonem jak zrobię, to będzie na stałe i nie będę umiał tam tego czyścić. 

Opaska zaciskowa? Czarny pokaż dokładnie co ona ci tam zaciska. U mnie ten kołnierz z palnika jest tak twardy, że opaską to go na pewno nawet o mikrometr nie ruszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to ewentualnie. 

Masz już wprawe w taśmach izolacyjnych :), więc nawiń przykładowo jeden obrót taśmy tam gdzie jest zwężenie. Jeżeli będzie jeszcze będzie luz, to nawiń kolejny.. .. Ewentualnie dopasuj oring, który będzie to uszczelniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ozi80 napisał:

Opaska zaciskowa? Czarny pokaż dokładnie co ona ci tam zaciska.

Opaska u mnie trzyma dodatkowy czujnik temperatury, nie ma związku montażem rury, rura jest wcisk i siedzi tak że ledwo da się ją ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Trener40 napisał:

Skoro tak, to ewentualnie. 

Masz już wprawe w taśmach izolacyjnych :), więc nawiń przykładowo jeden obrót taśmy tam gdzie jest zwężenie. Jeżeli będzie jeszcze będzie luz, to nawiń kolejny.. .. Ewentualnie dopasuj oring, który będzie to uszczelniał. 

Tylko taki zwykły "szkot" to by się tam stopił. Tam to już jest bardzo blisko ognia. Chyba bym musiał jakąś specjalną taśmę na wysokie temperatury kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory a co ty to tu masz?

Screenshot_20191221-100540_Chrome.jpg

Swoją drogą ludzie mają palniki na drzwiach, rura przez to jest powyginana jak nie wiem, otwierając drzwi rusza się nią w te i we wte... i nie pęka? I mi pękła jak ją wyciągnąłem raz na święty czas żeby tam wyczyścić...

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do podłączenia zewnętrznego zbiornika na pellet w firmie, zamawiałem wszystkie graty do tego potrzebne u lazara, bo taki kocioł, ale mniejsza z tym... Wąż ma taką samą średnicę jak u tekli ale jakość jest o niebo lepsza, ścianka jest dużo grubsza, drut też większej średnicy a na fv było "wąż ssawno - tłoczny" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam że najbardziej destrukcyjnym czynnikiem dla tej rury jest temperatura ,a nie spadajacy wewnątrz pellet czy częste przeginanie samej rury .Myślę  że przy palnikach gdzie wejscie rury jest przedłuzone stalowym kolankiem ,które odprowadza lepiej ciepło ,jej żywotność bedzie znacznie dluższa niż tam gdzie ta rura wchodzi bezpośrednio w palnik .Moja rura "pracuje " dopiero drugi sezon  ,palnik w drzwiach ,które otwieram dość często ,wejscie bezpośrednio w palnik ,bez kolanka ,wiec teoretycznie "ma ciężko " ,ale  na razie nie widać śladów zużycia ani twardnienia ,co zapewne jest przyczyną pękania .Fakt że drugi sezon to trochę za krótko na "zużycie "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich i życzę wam wesołych świąt mam pytanie odnośnie starej instalacji stalowej z rurami na wyjściu na instalacje 2 cale kocioł 15 kw dom 160 m2 czy ktoś z was wymieniał może taką instalacje na nową z cienkimi rurami i czy daje to wymierne korzyści w spalaniu i pracy całej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tylko czy ty u siebie to robiłeś bo wielu fachowców mi to odradza twierdząc że większa pojemność wodna to dłuższe nagrzewanie ale i dłuższe stygnięcie układu i twierdzą że oszczędność jest do 5% a koszty wymiany spore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury stalowe stosowane były kiedyś w układach grawitacyjnych, pokaż mi w tym momencie instalatora, który stosuje takie rury do kotła o mocy 25kW ?? gdyby logika dłuższe nagrzewanie i dłuzsze chłodzenie była prawdziwwa to robili by tak do dzisiaj, kocioł pelletowy ma za zadanie nagrzać budynek i jak najdłużej czekać na ponowne żądanie temperatury, to tak w skrocie później są inne zależności jaki układ etc, ale jak masz grzejniki to duży zład wodny nie jest pomocny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.