Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, adamaadres napisał:

Niemniej wszystko co opisałeś można uzyskać trybami pracy kotła. :)

No chyba nie bardzo bo jak ustawić którykolwiek tryb żeby o konkretnej godzinie palnik się wyłączył,bez względu na aktualną temp. kotła,CO czy CWU a później o konkretnej godzinie włączył?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adamaadres napisał:

@Okman Czasowy- manualny lub czasowy-automatyczny

Ok sorry nie doczytałem.W obydwu trybach kocioł może pracować w określonych przedziałach czasowych.Kocioł,czyli tyczy się to też palnika mam nadzieję.Inaczej nie może być.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi o to żeby w określonych godzinach w nocy sam kocioł ( palnik) nie pracował,nie spalał pelletu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamaadres napisał:

Harmonogram pracy kotła w touchu na 1 foto, na drugim harmonogram programu czasowego "Ogrzewanie"

 

 

IMG_20190225_172718.jpg

IMG_20190225_172735.jpg

Ok, na tym pierwszym zdjęciu w poniedziałek,od godziny 0 do 6 palnik/kocioł jest włączony,czy wyłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

@Okman Na tym konkretnym zdjęciu pole czerwone oznacza że pracuje a czarne nie pracuje, przy czym to są ustawienia defaultowe ja tego nie zmieniałem bo nie używam, ale masz pełną dowolność do własnych nastaw z dokładnością do pełnej godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

@Okman Rozumiem że Tobie chodzi o nocne wyłączenie w menu kocioł to mogłoby wyglądać np. tak jak na foto.

Wcześniej dodałem celowo dwie różne opcje czasowe w Touchu które można używać jednocześnie np. ustawić w menu ogrzewanie program na utrzymywanie temperatury komfortowej lub ekonomicznej a w menu kocioł ustawić program czasowy którym ustawiasz w jakich godzinach w ogóle może pracować. Mam nadzieje że to zrozumiałe.

IMG_20190225_213111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem że na tym powyższym zdjęciu kocioł/palnik pracuje od 7 rano do 22 wieczorem.Pozostały czas,czyli od 22 do 7 rano palnik jest wyłączony i kocioł nie pracuje i nie spala pelletu.Ale co się stanie jeżeli jednocześnie ustawimy tak jak na tym zdjęciu,żeby od 22 wieczorem do 7 rano palnik nie pracował,a jednocześnie w menu CO ustawimy w programie czasowym żeby w tych samych godzinach,czyli 22-7 utrzymywał temp. komfortową lub nawet ekonomiczną?Będzie jednak kocioł pracował czy nie.Ja wiem że to pytanie moje jest dziwne i trzeba tak ustawić te dwa programy żeby się nie nakładały i sobie nie zaprzeczały,ale czy taka możliwość jest i co się będzie wtedy działo?Na przykład na tych poprzednich zdjęciach mamy środę,gdzie od godz. 17 do 24 kocioł ma nie pracować,a jednocześnie w menu CO mamy ustawione że od godz.14 do 21 ma utrzymywać temp komfortową.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem są ustawienia kotła. Później ogrzewania. Jeśli kocioł wg ustawienia czasowego będzie wyłączony to ustawienia w ogrzewaniu są nieistotne. Żadne pompa nie ruszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

@Okman Na powyższym przykładowym zdjęciu kocioł pracuje  od 5:00 rano do 22:00 wieczorem.

Timer Kocioł jest nadrzędny nad pozostałymi.

Żeby to zrozumieć musisz Sobie wyobrazić że timer kocioł zmienia sterownik o danych porach tak jakby "ON" " OFF"

Co znaczy że hipotetycznie w godzinach między 5:00 a 22:00 jest w ON i kocioł będzie wykonywał wszystkie inne zaplanowane timery np. CO lub CWU oczywiście jeżeli są ustawione, w godzinach od 22:00 do 5:00 kocioł będzie w OFF czyli nie będzie robił nic.

Jedynym absolutnym wyjątkiem jest przeciwzamrożeniówka jeżeli temperatura kotła spadnie poniżej 7* zawsze się odpali i będzie grzał.

 

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie,wszystko dokładnie mi wyjaśniliście.Trochę szkoda że nie wziąłem od razu Touch-a,bo miałem 40% dofinansowanie do kotła,a teraz musiałbym zakupić bez tej ulgi.Chociaż @Daniel1 pisał jakoś wcześniej że można za nie duże pieniądze zakupić ten sterownik posiadając Slim-a.Nie wyjaśnił jednak jak to zrobić.Z drugiej strony wydawać pieniądze tylko po to żeby mieć możliwość czasowego wyłączenia palnika..no nic muszę się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie.Tak jak wyżej pisałem chodzi mi generalnie o to żeby była możliwość wyłączania się kotła w nocy w określonych godzinach.Można to zrobić poprzez ustawienia w Touch albo w czujnikiem pokojowym.Pytanie co lepiej kupić,co byłoby bardziej funkcjonalne dla mnie,gdzie wykorzystałbym w eksploatacji kotła?Czujnik pokojowy czy Touch?Wiem że w Touch jest funkcja podtrzymania ognia/żaru po tym jak kocioł wyłączy się po przekroczeniu temp. zadanej,tak żeby nie dochodziło do ponownego uruchamiania grzałki i całego procesu odpalania.Myślę że to bardzo by mi się przydało,ale reszta raczej będzie mi nie potrzebna.Mam tylko jeden obieg plus CWU.A jakie funkcje,oprócz właśnie możliwości wyłączania w określonych godzinach  przydałyby mi się  w czujniku pokojowym?Wiem że trochę dziwne pytanie bo nie wiecie czego ja jeszcze oczekuję,ja sam nie wiem ale macie albo Touch albo czujnik albo to i to,więc może mi jakoś doradzicie co Wam się w konkretnym urządzeniu przydaje.Raczej możliwość zakupu obydwu tych rzeczy u mnie odpada ze względu na koszty,ale czujnik albo Touch mógłbym zakupić.Swojego faworyta mam ale chciałbym jeszcze usłyszeć Wasze opinie.

A może swojego Slima sprzedam na Allegro i kupię sobie za to i  Tuoch i czujnik pokojowy? Podaję link gdzie na sprzedaż jest ESTYMA IGNEO Compact Slim.Nie wiem czym COMPACT SLIM różni się do SLIM ale wydaje mi się że cena i tak  jest z kosmosu nie uważacie?

https://allegro.pl/oferta/sterownik-estyma-igneo-compact-slim-piec-na-pellet-7603141436

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup pokojowy zwykły, przewodowy, jeśli masz gdzie kable ukryć, nie musi być vide room, ja mam firmy tech i dziala jako termostat ustawisz na dzień inną, na noc inna temperaturę i po sprawie. Na początku miałem plany by zmienic na vide room ale mi przeszło - niepotrzebne wywalenie kasy Koszt ok 200zl a nie 600. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam gdzie ukryć kabli.Musi być bezprzewodowy o zasięgu przynajmniej 15 metrów plus strop po drodze (kocioł w piwnicy),bo muszę go zamontować w sypialni.W salonie byłoby bliżej ale tutaj  mam kominek który podnosi temp. w pomieszczeniu przez co kocioł wyłączałby mi się i w innych pokojach byłoby zimno.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik pokojowy za nic nie odpowiada,  cały system grzewczy działa u mnie na podstawie czujnika temperatury zewnętrznej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Jest jeszcze sposób na oszukanie Slima że ma czujnik temp. pokojowej tylko na potrzeby uruchamiania czasowego.

Wystarczy w miejsce czujnika temp. pok. wmontować rezystor 10kohm i sterownik będzie widział ciągle ok 24*  ale to wystarczy na uruchomienie programu czasowego. Ustawisz temp komfort np. 26* a że sterownik będzie widział 24 to będzie pracował ciągle bo nigdy jej nie osiągnie, skolei ekonomiczną ustawisz na np. 18* i w momencie gdy zegar przełączy się na ekonomiczną kocioł się wygasi i będzie stał aż zegar znowu przełączy się na komfortową. W ten sposób będziesz miał program czasowy, sprawdzone w 100%. Nie wiem czy to jasno opisałem.

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem...Sterownik będzie myślał że ma pod sobą czujnik pokojowy.Ok.Ale jak ustawie przykładowo temp 26* ,sterownik będzie widział 24* to kocioł będzie chyba dążył do osiągnięcia tej temp.w pomieszczeniu bo przecież ją widzi..No nie bardzo mogę to garnąć...a gdzie dokładnie wpina się czujnik pokojowy a w tym przypadku rezystor.Możesz to dokładniej opisać?Pytanie czy nic nie stanie się ze sterownikiem.Piszesz że sprawdzone w 100%.U siebie tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Będzie dążył ale nie osiągnie jej bo przecież to nie czujnik tylko rezystor i temperatura się nie zmieni, co za tym idzie kocioł będzie chodził ciągle tak jak teraz Ci chodzi, gdy ustawisz zegar i zmieni się na eko to będzie musiał się wyłączyć bo widzi że jest 24* a nastawę eko masz 18* i dlatego się wygasi to proste. Sterownikowi nic się nie stanie bo czujnik NTC10k to nic innego niż rezystor tyle że o zmiennej rezystancji zależnej od temperatury. Sprawdzone bo kiedyś gdy nie miałem w slimie czujnika temp pokojowej to tak miałem możliwość programowania czasowego.

Rezystor wkręcasz bezpośrednio do modułu IO, zatem bez ciągnięcia kabli itp...

To takie obejście systemu tylko i wyłącznie do wykorzystania programowania czasowego ON OFF przy czym komfort to będzie ON a eko to będzie OFF.

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.