Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamaadres
3 minuty temu, Ozi80 napisał:

Zabaw się w kapusia, zgłoś anonim i zobacz efekt.

Wstyd się przyznać ale to mój kolega ze szkolnych lat, i to on mi się skarżył że ktoś na niego donosy pisze bo miał interwencję Straży Miejskiej która skoczyła się na kilkukrotnym oczekiwaniu pod bramą, na tym koniec, nigdy nie dostał nawet mandatu. A że mieszkam kilka domów dalej to widzę co z komina mu leci. Wniosek że te donosy na nic się nie zdają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres
7 minut temu, Daniel1 napisał:

Program "Czyste Powietrze" jest programem ogólnopolskim i nie ważne gdzie mieszkasz. Wniosek składasz do Funduszu Ochrony Środowiska a nie do Gminy.

Dzięki! Puki co to jeszcze będę się cieszył moim dracusiem a jak się zacznie moczyć ;) to będę myślał o zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
6 minut temu, adamaadres napisał:

Wstyd się przyznać ale to mój kolega ze szkolnych lat, i to on mi się skarżył że ktoś na niego donosy pisze bo miał interwencję Straży Miejskiej która skoczyła się na kilkukrotnym oczekiwaniu pod bramą, na tym koniec, nigdy nie dostał nawet mandatu. A że mieszkam kilka domów dalej to widzę co z komina mu leci. Wniosek że te donosy na nic się nie zdają.

Rozpal mu w nocy oponę przed posesją może zakuma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
37 minut temu, Trener40 napisał:

Visitor... Wiesz co jest najgorsze..., że i pellet, który jest produkowany z płyt wiórowych jest spalany w naszych kołach i producent może go produkować, ale my jako ostatnie ogniwo dostaniemy po d..., bo to z naszych kominów leci cała tablica Mendelejewa. 

Dlatego dziwię się, że niektórzy tym palą... 

Tyle place za pellet i jeszcze mialby tam byc mdf albo jakis inny syf? Podejrzewam, ze go tam raczej nie ma. Popiol idealny i zadnych rewelacji na palniku. No ale w towarze za 500 czy 600 PLN to jest pewnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres
3 minuty temu, Trener40 napisał:

Rozpal mu w nocy oponę przed posesją może zakuma...

Hehe .... on zadzwoni po policję, mnie skują i wsadzą a on będzie dalej truł :D ..... nie, nie jestem taki odważny niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel1 napisał:

Piąta klasa czy ekoprojekt nie ma nic wspólnego z dodatkowym rusztem zwanym również awaryjnym. Laboratorium wydające ów certyfikaty nie bada rusztu tylko jego emisyjność i sprawność i na podstawie pomiarów wydaje certyfikat. O dodatkowym ruszcie mówi rozporządzenie właściwego ministra i to ono zabrania go stosować. Może być kocioł z ecodesign i dodatkowym rusztem jedno nie zaprzecza drugiemu tylko tyle że nie będzie można go sprzedać jako kocioł do podgrzewania CO tylko do CWU i opalany pelletem nie pochodzenia drzewnego. Cała filozofia.

Bzdury zwykłe piszesz!!! poczytaj sobie..... http://czysteogrzewanie.pl/kociol/norma-pn-en-303-5-2012/ 

podaj przykład kotła tylko do CWU 

 

 

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrekzo napisał:

Bzdury zwykłe piszesz!!! poczytaj sobie..... http://czysteogrzewanie.pl/kociol/norma-pn-en-303-5-2012/ 

podaj przykład kotła tylko do CWU 

 

 

Najpierw trzeba zrozumieć sarkazm mojej wypowiedzi i jej głębszy sens a dopiero później się wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek1263 napisał:

Widzę że działo trochę wokół mojego kotła, dzięki chłopaki za uświadomienie mnie jaki to fatalny mam kocioł☺ jednak brak tej naklejki z 5 klasą nie spowoduje że będę uderzał głową w ścianę i nie spał po nocach. Może drugim razem postąpił bym inaczej, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Pracuje jak trzeba, sprawność ma jak ten z 5 klasą, czy pali więcej to nie ma jak sprawdzić bo nie ma dwóch takich samych budynków. Moja świadomość mi wystarczy że nie truję sąsiadów już dymem z węgla bo z komina nawet dymek nie wylatuje, choć widzę że niektórzy myślą że ci co mają taki ruszt jak ja czekają tylko jak się zrobi ciemno by palić tym co pozbierałem jeżdżąc po okolicy.  Kontrola, no cóż może przyjdzie mi się z tym zmierzyć. Jak wszystkie kopciuchy z okolicy znikną to zastanowię się czy wpuścić ich i przyjąć mandat póki co niech się gonią. A mieszkam w mazowieckim i ustawa niewiele się różni od tej małopolskiej 

Arek tu nie chodzi mi o to, że ty palisz plastikiem, nie podejrzewam cię o to. Nie chodzi nawet o kontrolę a tym bardziej mandat, bo jak nie palisz plastikiem itp. to obecnie możesz palić nawet w kopciuchu. Mi chodzi o to, że w niektórych regionach Polski wchodzi prawo zakazujące od któregoś tam roku palenie w kotłach niższej klasy niż piąta. I wtedy dopiero ciebie to może dotknąć, gdy nastanie ten "któryś tam rok". I nie da ci nic to, że palisz samym peletem. Będziesz musiał zmienić kocioł i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam piec co dales link i napisz mi jaki ty masz metraż domu i ile ci spala

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mieszkam . Nie utrzymuje jakiejś wysokiej temp ok 17.5 stopnia . Październik listopad jechałem na trybie auto, palił koło 10kg teraz na manualu ok 20 kg. Metraż to 160 metrów plus garaż 40 m . Na razie testuje i wyciągam wnioski

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, berserker888 napisał:

Ja jeszcze nie mieszkam . Nie utrzymuje jakiejś wysokiej temp ok 17.5 stopnia . Październik listopad jechałem na trybie auto, palił koło 10kg teraz na manualu ok 20 kg. Metraż to 160 metrów plus garaż 40 m . Na razie testuje i wyciągam wnioski

Ja mam ok 220m2 i pali ok 30 35 na dzień może mam coś nie tak niewiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kocioł pracuje w trybie skokowym. Zadana 70 stopni, histereza 20, a przy 61 stopniach wchodzi na moc 2.

Jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi i co dalej się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szczablik napisał:

Panowie, kocioł pracuje w trybie skokowym. Zadana 70 stopni, histereza 20, a przy 61 stopniach wchodzi na moc 2.

Jak to jest ?

Mam dokładnie te same ustawienia i kocioł pracuje identycznie...... z tym, że w cieplejsze dni dłużej pracuje na mocy 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien schodzić o histerezę?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, berserker888 napisał:

Ja jeszcze nie mieszkam . Nie utrzymuje jakiejś wysokiej temp ok 17.5 stopnia . Październik listopad jechałem na trybie auto, palił koło 10kg teraz na manualu ok 20 kg. Metraż to 160 metrów plus garaż 40 m . Na razie testuje i wyciągam wnioski

Wyślesz mi parę zdjęć twoich ustawień bo mi już ręce opadają albo podam Ci moj mail i tam podam mój nr telefonu ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szczablik napisał:

Nie powinien schodzić o histerezę?

Jaką histerezę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gregory2203 napisał:

Ja mam ok 220m2 i pali ok 30 35 na dzień może mam coś nie tak niewiem 

I znowu ważna rzecz.Piszesz że pali ci tyle na dzień.Co to znaczy na dzień.Dzień dla ciebie to jest od wschodu do zachodu Słońca,czy może jednak podajesz że tyle spala ci na dobę (24 godziny)?Mam wątpliwości w tym momencie,bo takie spalanie tylko w ciągu dnia to rzeczywiście katastrofa,natomiast jeżeli spala ci tyle jednak na dobę to też trochę za dużo,ale biorąc pod uwagę powierzchnię jaką masz do ogrzania i moc kotła jaki kupiłeś to nie spodziewaj się spalania na poziomie 15 kg na dobę.Myślę że najlepiej podawać spalanie na dobę,czyli 24 godziny,powiedzmy od 7 rano danego dnia do 7 rano dnia następnego.Zresztą akurat godziny są akurat tutaj obojętne. Wstaw w stopkę na swoim profilu wszystkie niezbędne informacje,tak żeby były widoczne jak najedzie się na nie myszką.Ułatwi to odpowiedzi na Twoje pytania.Napisz też jakie masz w tej chwili ustawienia:podawanie,moc,dmuchawa,jaki sterownik itd.itd.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozi80 napisał:

Jaką histerezę?

Jeżeli kocioł jest ustawiony na 70 (histereza 20) to czy nie powinien jechać na mocy 1 do momentu zejścia na 50 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Histereza nie ma nic wspólnego z trybem mocy skokowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szczablik napisał:

Jeżeli kocioł jest ustawiony na 70 (histereza 20) to czy nie powinien jechać na mocy 1 do momentu zejścia na 50 stopni ?

W sterowniku slim histerezą określasz spadek temperatury od zadanej do ponownego odpalenia kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Histerez tam jest co najmniej cztery (rozpalania i wygaszania palnika, pokojowa i CWU). Ale żadna z nich nie dotyczy mocy skokowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zadam inny problem/temat.Pytanie do osób które posiadają Slim i równocześnie nie posiadają czujnika pokojowego (chyba takiego kogoś tutaj nie znajdę...).Czy ktoś z takich użytkowników próbował ustawić na CO program czasowy? Do tej pory CO  pracowało u mnie na  programie STAŁYM, z tego względu że na początku sezonu zimowego próbowałem ustawić czasówkę,ale będąc kompletnie zielonym (teraz jest trochę lepiej,ale nie wiele) miałem z nią właśnie problemy i nie wnikając w nic ustawiłem po prostu program STAŁY (zaznaczam że mówimy o CO ) i tak sobie dzień i noc pracował.Jeżeli na zewnątrz była mniej więcej taka temp. jak teraz to ustawiłem na CO 37 st. i dzień i noc na CO kocioł utrzymywał taką temp.Jeżeli były mrozy ustawiłem 40 st. na CO podwyższając oczywiście podawanie i moc i też komfort cieplny w domu był ok.Teraz jednak chciałem spróbować włączyć  czasówkę na CO i oczywiście są problemy.Przede wszystkim nigdzie nie jest napisane że bez czujnika pokojowego czasówka nie będzie działać. Tak więc program czasowy działa dobrze jeżeli kocioł pracuje w przedziale czasowym temp. komfortowej.Jeżeli przychodzi czas na temp. ekonomiczną,pompa CO wyłącza się.Palnik nadal pracuje i wyłącza się po osiągnięciu zadanej temp kotła + 5 st.Zdążyłem zauważyć,że w momencie przejścia z komfortowej na ekonomiczną temp zadana na CO zmniejsza się o współczynnik korekcji który ustawiony jest w ustawieniach serwisowych CO.Jeżeli jest to wartość 4 to temp. ekonomiczna na CO wynosi 33 st ( przy zdanej na CO 37 st.).I ok widocznie tak powinno być.Problem w tym,że pompa od CO się wyłącza,temp na CO spada z 37, "przechodzi "przez te 33 st.,spada grubo poniżej  a pompka od CO  nadal się nie załącza.W tej chwili na CO jest 26 st.,a pompka stoi.Nic nie pomaga zmiana współczynnika korekcji który tak w ogóle to ma tak mi się wydaje znaczenie tylko gdy jest podłączony czujnik pokojowy.Jeżeli jednak w programie czasowym zmienię żeby w tej chwili była temp komfortowa to pompka od CO załącza się i ciepło z kotła jest pompowane w grzejniki.Reasumując,w programie czasowym CO bez czujnika pokojowego pompka od CO pracuje tylko w przedziale czasowym temperatury komfortowej,natomiast nie pracuje w przedziale temperatury ekonomicznej,choćby temperatura na CO spadła grubo poniżej aktualnie wyliczonej czy też wyświetlanej na sterowniku temp. ekonomicznej.Jakieś sugestie?

Edit.

Napisałem się a trzeba było najpierw zadzwonić do Tekli. Problem chyba rozwiązany.

 

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.