Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, robi007 napisał:

Zamontowałem sobie dzisiaj termometr spalin (dzięki Ozi za wskazówkę, że termometr można zamontować w pokrywie kotła). Przy maksymalnej mocy kotła spaliny mają temperaturę 100C. Z instrukcji Tekli wynika, że temperatura spalin powinna wynosić 100C-160C. Rozumiem że w takim wypadku już nie ma co zjeżdżać z mocą dmuchawy, bo zejdzie mi poniżej tych 100C. Dodam tylko że mam też RCK pod czopuchem, który cały czas działa tzn. wychyla się.

Nie jest wydajniej jeżeli temp. spalin jest jak najmniejsza?Wtedy mniej ciepła ucieka w komin?O co chodzi z tymi zaleceniami Taekli żeby temp. spalin nie była mniejsza niż 100 st?Też bym chętnie zamontował tylko u mnie nie ma takiej fajnej dziurki jak w Draco.Musiałbym wiercić w czopuchu a nie wiem czy mogę (gwarancja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czarny38 napisał:

@Okman Ty masz Tytana z małą pojemnością wodną dlatego po wygaszeniu temperatura leci tyle w górę i to nie zależy od trybu palnika.

W Twoim kotle sprawdziłby się wybieg pompy, jest niestety tylko w touchu, po wygaszeniu pompa leci jeszcze tyle czasu na ile ustawisz wspomniany wybieg pompy i wykorzysta lepiej ciepło wody zamiast stygnąć w kotle, a dodatkowo czułbyś się bardziej bezpiecznie bo temp nie wędrowałaby tak wysoko.

 

 

 

 

 

Ale u mnie pompa na CO chodzi cały czas,nawet po wygaszeniu się kotła pompuje  ciepłą wodę  non stop,tak więc co wystygnie w kotle to wystygnie.Na to nie mam wpływu.Już któryś raz z kolei słyszę że Tytanie jest mało wody.Nie wiem czy to jest wada czy nie.Dlaczego w Draco zrobili większą pojemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, czarny38 napisał:

@Okman Ty masz Tytana z małą pojemnością wodną dlatego po wygaszeniu temperatura leci tyle w górę i to nie zależy od trybu palnika.

W Twoim kotle sprawdziłby się wybieg pompy, jest niestety tylko w touchu, po wygaszeniu pompa leci jeszcze tyle czasu na ile ustawisz wspomniany wybieg pompy i wykorzysta lepiej ciepło wody zamiast stygnąć w kotle, a dodatkowo czułbyś się bardziej bezpiecznie bo temp nie wędrowałaby tak wysoko.

Natomiast przegrzewanie o którym wspomniałem w slimie to co innego, mam na myśli że reakcja FL2 jest zbyt wolna w szczególności w połączeniu z zaworem 4D, kocioł nie zdąża wyhamować z mocą i już przekracza histerezę wyłączania.

 

 

 

 

A może z mocą zjechać jeszcze? Wtedy może sie wydłużyć czas pracy palnika?Ja mam ustawione min 30 i max 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie czy ktoś miał taki problem w draco bio jak przechodzę w tryb ręczny nie chce mi wejść hasło serwisowe jak zresetuję kocioł i jadę w trybie auto to działa w czym jest problem zgłaszałem do serwisu ale mówią że zle wpisuje hasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, IzaTom napisał:

A może z mocą zjechać jeszcze? Wtedy może sie wydłużyć czas pracy palnika?Ja mam ustawione min 30 i max 100.

Ustawiłem dzisiaj u siebie modulację skokową tak więc u mnie teraz przy rozpalaniu palnik pracuje z mocą 30% (MOC 1) , później z mocą 100% (MOC 2),następnie znowu z mocą 30% aż do wygaszenia.Tak więc ustawianie wartości mocy działa chyba tylko przy modulacji FL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Okman napisał:

Ale u mnie pompa na CO chodzi cały czas,nawet po wygaszeniu się kotła pompuje  ciepłą wodę  non stop

A to co innego, pewnie masz 4D i to on się zamyka i temperatura tak rośnie. Nie mam doświadczenia z 4D więc nie chcę się wypowiadać.

 

39 minut temu, Okman napisał:

już któryś raz z kolei słyszę że Tytanie jest mało wody.Nie wiem czy to jest wada czy nie.

Bo tak właśnie jest, to jest zarówno zaleta bo szybko się zagrzewa i wada bo krótko trzyma ciepło.

37 minut temu, napol90 napisał:

zgłaszałem do serwisu ale mówią że zle wpisuje hasło. 

Domyślam się że piszesz o Slimie, wpisując w slimie hasło wpisujesz "temperaturę + est" ale zawsze wpisujesz tą ustawioną w menu kocioł a nie tą ustawioną w menu CO tryb ręczny, niezależnie od trybu pracy kotła.

 

46 minut temu, IzaTom napisał:

A może z mocą zjechać jeszcze? Wtedy może sie wydłużyć czas pracy palnika?Ja mam ustawione min 30 i max 100.

Nie czytałem wcześniejszych Twoich postów, nie wiem w czym problem, ale zawsze można zjechać z mocą Max szczególnie jeżeli mamy kocioł przewymiarowany, byle nie za mocno bo wtedy będzie za długo dochodził zadanej i też będzie to nieekonomiczne, powinno być w sam raz każdy musi sam tego dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, napol90 napisał:

Witam serdecznie czy ktoś miał taki problem w draco bio jak przechodzę w tryb ręczny nie chce mi wejść hasło serwisowe jak zresetuję kocioł i jadę w trybie auto to działa w czym jest problem zgłaszałem do serwisu ale mówią że zle wpisuje hasło.

Jaki sterownik?W tryb ręczny czego,kotła?Nie wiem czy dobrze rozumiem.Żeby przejść w tryb ręczny (stały) kotła lub auto musisz wejść w serwis kotła wpisując temperaturę zadaną w tej chwili na kotle i do tego " EST".Temp. zadaną kotła masz w NASTAWACH KOTŁA.Na przykład "60EST"Tak jest w Igneo Slim.I wtedy dopiero przestawiasz pracę kotła na tryb AUTO lub STAŁY.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomekgtx napisał:

Chłopaki czemu nie grzeje mi bardziej temperatury w domu jak mam ustawione więcej tylko cały czas jest 21.5 co z tym zrobić..po zmniejszeniu mocy dmuchawy i zmianie wartości testowej przy 50% mocy mam 4.1kw to dobrze czy za mało..?

A to 21,5C to pomiar z czujnika pokojowego (przewodowego bądź bezprzewodowego) czy z jakiegoś zwykłego termometru. Jeżeli ustawisz na kotle w menu ogrzewanie np. 22C to czujnik w mieszkaniu powinien pilnować aby kocioł nagrzał do tej temperatury pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi80 jak u ciebie z trybem skokowym?To znaczy czy coś się zmieniło na plus?Może coś na minus?Ustawienia u mnie:

1.Temp. zadana kotła 60 (stały)

2.Temp. na CO 37 (ręczny)

3.Powietrze min (20%) 20

4.Powietrze max (100%) 25

5.Podawanie 3,5 

Test podajnika wyszedł u mnie 16,2 i przy takim wyniku Tekla zaleca ustawić podawanie na 4,5.Ja zmniejszyłem na 3,5 bo przy pracy na 100% brało mi 3,2 kg/h.Teraz bierze 2,8 kg/h.Z kolei przy pracy na 30 % brało mi 0,8 kg/h.Jak u ciebie jest z tymi wynikami?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czarny38 napisał:

Zobacz jak to u mnie wygląda, mniej więcej 10 startów na dobę, pauza trwa ok 1,5h. Pale tak już 5 sezon i wszystko ok.

23_11_18.JPG.95ee7540d899f55fd13c58e6a07f9905.JPG

Teraz na skokowym odpala mi się dokładnie co 1,20 minut.Czyli u mnie będzie się rozpalał 20 razy na dobę.Dwa razy więcej niż u ciebie.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czemu w igneo touch z czujnikiem pokojowym jak przegrzeje jakimś cudem o dwa stopnie lub ja na noc zmienię z 20 na 18 zanim piec się wyłączy sterownik otwiera zawór cztero drożny na maksa żeby całe ciepło z pieca poszło na grzejniki?. Nie da się ustawić żeby piec się wyłączył jak odda stopniowo swoje ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Okman, ale gubię się już. Za dużo tego. Ty masz na stale załączoną pompę do prądu i mimo że masz tryb skokowy, to kocioł ci się wygasza, tak? Vide Neta nie masz, żeby nam pokazać wykres?

1 godzinę temu, Okman napisał:

Ja zmniejszyłem na 3,5 bo przy pracy na 100% brało mi 3,2 kg/h.Teraz bierze 2,8 kg/h.Z kolei przy pracy na 30 % brało mi 0,8 kg/h.Jak u ciebie jest z tymi wynikami?

Nie patrz na te wskazanie. I co z tego, że ci pokazuje 2,8, a nie 3,2 kg/h? Kocioł i tak dobiera sobie moc według potrzeb i może się okazać, że przy mniejszym podawaniu zeżre ci więcej peletu, bo będzie miał za małą moc, żeby ogrzać dom, a sypać będzie. Z resztą wyżej wklejałem wykres z dnia, gdzie przekombinowałem i dałem za małe podawanie. Wtedy po prostu kocioł zamiast pracować na niższej mocy, to będzie pracował przy wyższej i więcej spali.

Czym się różni FL2 od skokowej? Bo widzę, że nie do końca czaisz. Przy FL2 ustawiasz sobie moc min i moc max. I kocioł sobie moduluje, czyli wg jakiegoś algorytmu balansuje sobie mocą między min a max. Moc 100% to jest podawanie takie, jak ustawisz, czyli te twoje 3,5 sek. Jeśli ustawisz mu moc max 80%, to nigdy nie będzie podawał przez 3,5 sekundy, tylko co najwyżej 2,8 sek (3,5 * 80% = 2,8). Jeśli moc min ustawisz na 40%, to najmniej podawał będzie przez 1,4 sek. Czyli w powyższym przypadku przy FL2 sam sobie będzie dobierał podawanie w zakresie od 1,4 sek do 2,8 sek. Teraz jeśli zostawisz to podawanie 3,5 sek, a zmienisz na moc skokową, to on w ogóle nie patrzy na te ustawienia mocy minimalnej i maksymalnej. Palnik wtedy pracuje na jakby dwóch biegach: 30% i 100%. Nie ma płynnego przechodzenia, że sobie jedzie np. 40%, 41%, 46%, 53%, 64%, 57%, 52% itd. Nie. Jest tak: 30%, 100%, 30%, 100%, 30%. Czyli przy podawaniu ustawionym na 3,5 sek, to albo podaje te 3,5 sek albo podaje 1,05 sek (zaokrągla do 1 miejsca po przecinku, więc chyba 1 sek se wyliczy). Teraz pewnie zapytasz kiedy zmienia moc. Przy FL2 nie mam pojęcia, i nie wie tego chyba nikt poza programistą, który pisał ten algorytm. Przy skokowej to jest proste jak drut. Gdy zbliży się do temperatury zadanej na 4 stopnie, to zmieni sobie moc ze 100% na 30%. Czyli jeśli ty masz zadane 60 stopni na kotle, to przy 56 stopniach sterownik zmieni moc na 30%. Wtedy, jeśli jest odbiór ciepła (czyli np. idzie ono na grzejniki albo na bojler CWU), to w zamyśle temperatura kotła zaczyna spadać. No i jeśli spadnie do 5 stopni poniżej zadanej (u ciebie 55 stopni), to znowu przechodzi na 100%. U mnie to działa. Do wygaszenia, które następuje po przekroczeniu o 5 stopni powyżej zadanej (u ciebie 65 stopni, a u mnie 75 stopni, bo mam zadane 70) u mnie dochodzi tylko w przypadku braku odbioru ciepła. A tak, to sobie przechodzi z mocy 1 na moc 2 i znowu na moc 1 i znowu na moc 2 itd. Jeśli u ciebie jest stały odbiór ciepła, a mimo to przy mocy 30% temperatura kotła przekracza zadaną o 5 stopni (czyli u ciebie 65) i dochodzi do wygaszenia, to znaczy, że albo jest nadal ustawione za duże podawanie, albo bezwładność tego Tytana jest nie do okiełznania. Z resztą już kiedyś pisałem o jednym forumowiczu, który właśnie z tego powodu zmienił Tytana na Draco.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Okman napisał:

Nie bardzo rozumiem tej pracy skokowej.Jak przerwa między rozpaleniami może być dłuższa przy pracy palnika 30% i potem nagle 100%?

Nie chodzi o przerwę między rozpaleniami tylko o to, żeby w ogóle nie przerywał w paleniu. U Czarnego przerywa palenie (wygasza), bo wyłącza się pompa CO. U ciebie cały czas pracuje pompa CO, a mimo to wygasza się po to, żeby za chwilę znowu się rozpalić. 

 

6 godzin temu, IzaTom napisał:

Panowie, czy praca na 100% mocy jest Ok? Chciałem wydłużyć prace palnika zmniejszając ilość podawania, a sterownik i tak wyrównał to sobie mocą i zamiast np 50% dawał na 100% i czas pracy wyszedł podobnie! Można mu zmniejszyć moc?

No i to jest właśnie działanie FL2. Sam sobie dobiera moc w zakresie, jaki się mu poda w parametrach moc min i moc max. Czasem dobrze to zrobi, a czasem niedobrze. I nawet zmiana czasu podawania może niewiele dać. Przy skokowej wszystko jest jasne.

 

5 godzin temu, robi007 napisał:

Zamontowałem sobie dzisiaj termometr spalin (dzięki Ozi za wskazówkę, że termometr można zamontować w pokrywie kotła). Przy maksymalnej mocy kotła spaliny mają temperaturę 100C. Z instrukcji Tekli wynika, że temperatura spalin powinna wynosić 100C-160C. Rozumiem że w takim wypadku już nie ma co zjeżdżać z mocą dmuchawy, bo zejdzie mi poniżej tych 100C. Dodam tylko że mam też RCK pod czopuchem, który cały czas działa tzn. wychyla się.

Temperatura spalin zależy od tego w którym miejscu masz włożony czujnik. Gzie ty masz?

 

5 godzin temu, Okman napisał:

Jeżeli chodzi o przegrzewanie w FL i którym piszesz to u mnie na skokowej grzeje tak samo jak przy FL.Przy wygaszaniu,i na skokowej i na FL mam około 75 stopni.

Nie chodzi o to do ilu dochodzi temperatura kotła po wygaszeniu, lecz o to, żeby w ogóle do tego wygaszenia nie dopuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozi80 napisał:

Sory Okman, ale gubię się już. Za dużo tego. 

Wcale ci się nie dziwię.Pompę mam podłączoną pod kocioł i też kocioł nią steruje.Nie mam ustawionej "stałej pompy" bo nie mam czujnika pokojowego a bez tego "stała pompa" nie działa.

 

Godzinę temu, Ozi80 napisał:

 

Nie patrz na te wskazanie. I co z tego, że ci pokazuje 2,8, a nie 3,2 kg/h? Kocioł i tak dobiera sobie moc według potrzeb i może się okazać, że przy mniejszym podawaniu zeżre ci więcej peletu, bo będzie miał za małą moc, żeby ogrzać dom, a sypać będzie. Z resztą wyżej wklejałem wykres z dnia, gdzie przekombinowałem i dałem za małe podawanie. Wtedy po prostu kocioł zamiast pracować na niższej mocy, to będzie pracował przy wyższej i więcej spali.

Czym się różni FL2 od skokowej? Bo widzę, że nie do końca czaisz. Przy FL2 ustawiasz sobie moc min i moc max. I kocioł sobie moduluje, czyli wg jakiegoś algorytmu balansuje sobie mocą między min a max. Moc 100% to jest podawanie takie, jak ustawisz, czyli te twoje 3,5 sek. Jeśli ustawisz mu moc max 80%, to nigdy nie będzie podawał przez 3,5 sekundy, tylko co najwyżej 2,8 sek (3,5 * 80% = 2,8). Jeśli moc min ustawisz na 40%, to najmniej podawał będzie przez 1,4 sek. Czyli w powyższym przypadku przy FL2 sam sobie będzie dobierał podawanie w zakresie od 1,4 sek do 2,8 sek. Teraz jeśli zostawisz to podawanie 3,5 sek, a zmienisz na moc skokową, to on w ogóle nie patrzy na te ustawienia mocy minimalnej i maksymalnej. Palnik wtedy pracuje na jakby dwóch biegach: 30% i 100%. Nie ma płynnego przechodzenia, że sobie jedzie np. 40%, 41%, 46%, 53%, 64%, 57%, 52% itd. Nie. Jest tak: 30%, 100%, 30%, 100%, 30%. Czyli przy podawaniu ustawionym na 3,5 sek, to albo podaje te 3,5 sek albo podaje 1,05 sek (zaokrągla do 1 miejsca po przecinku, więc chyba 1 sek se wyliczy). Teraz pewnie zapytasz kiedy zmienia moc. Przy FL2 nie mam pojęcia, i nie wie tego chyba nikt poza programistą, który pisał ten algorytm. Przy skokowej to jest proste jak drut. Gdy zbliży się do temperatury zadanej na 4 stopnie, to zmieni sobie moc ze 100% na 30%. Czyli jeśli ty masz zadane 60 stopni na kotle, to przy 56 stopniach sterownik zmieni moc na 30%. Wtedy, jeśli jest odbiór ciepła (czyli np. idzie ono na grzejniki albo na bojler CWU), to w zamyśle temperatura kotła zaczyna spadać. No i jeśli spadnie do 5 stopni poniżej zadanej (u ciebie 55 stopni), to znowu przechodzi na 100%. U mnie to działa. Do wygaszenia, które następuje po przekroczeniu o 5 stopni powyżej zadanej (u ciebie 65 stopni, a u mnie 75 stopni, bo mam zadane 70) u mnie dochodzi tylko w przypadku braku odbioru ciepła. A tak, to sobie przechodzi z mocy 1 na moc 2 i znowu na moc 1 i znowu na moc 2 itd. Jeśli u ciebie jest stały odbiór ciepła, a mimo to przy mocy 30% temperatura kotła przekracza zadaną o 5 stopni (czyli u ciebie 65) i dochodzi do wygaszenia, to znaczy, że albo jest nadal ustawione za duże podawanie, albo bezwładność tego Tytana jest nie do okiełznania. Z resztą już kiedyś pisałem o jednym forumowiczu, który właśnie z tego powodu zmienił Tytana na Draco.

To wszystko przy skokowej już zdążyłem obczaić ale dzięki wielkie za wyjaśnienie.No właśnie i tu jest pies pogrzebany...U mnie odbiór ciepła jest cały czas a mimo to kocioł się wyłącza osiągając 65 stopni (60 zadana).Faktem jest że u mnie ten odbiór ciepła jest chyba nie wielki bo na CO mam ustawione jak na razie tylko 37 stopni,a na CWU 40.To naprawdę nam wystarcza bo w domu jest ciepło a mamy jeszcze kominek.Myślę że nawet zadanie na kocioł 70 stopni nic nie da bo będzie dogrzewał do 75 i będzie się wygaszał.Myślę że może to się zmienić i skokowa może działać tak jak u ciebie jak będą większe mrozy ( oby nie) i ustawię na CO na przykład 50 st. wtedy kocioł będzie się szybciej schładzał co nie pozwoli na dobicie do temp. zadanej kotła.Coś przemknęło mi parę dni temu w postach o forumowiczu który wymienił Tytana na Draco.Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe?Kocioł zainstalowany..kto ponosi koszty?Nie pytam tylko się zastanawiam.Nie wiem czy problemem może też być niska zasobność Tytana w wodę,szybko się rozgrzewa i wygasza...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ilość popiołu z 300 kg pelletu za 750 zł.Może być jakieś 1,5-2 kg.Przemnażając nawet 2 kg x 3,33 to wychodzi 6,66 na tonie.Myślę że nie jest ten pellet zły.Co o tym myślicie?Ważyliście w ogóle  popiół?Dokładnie zważę i podam jutro bo nie mam wagi:)

Czy rzeczywiście można nim użyźniać ogródek?

20181124_185110.jpg

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozi80 napisał:

Temperatura spalin zależy od tego w którym miejscu masz włożony czujnik. Gzie ty masz?

Ozi czujnik mam dokładnie w tym samym miejscu co Ty, czyli w fabrycznej dziurce przy czopuchu kotła. Teraz mam ustawienie nadmuchy dosyć wysokie bo dla 20% mam na 50 a dla 100% mam na 80 i ta temperatura spalin wynosi 100C. Jak zmniejszyłem nadmuch to temperatura spalin praktycznie nie zmniejszyła się, a jedynie pellet zaczął gorzej się dopalać i co gorsza więcej spaliłem niż przy dużym nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jestem nowym użytkownikiem pieca Tekla Draco Bio Compact 12 od tego sezonu grzewczego 

prosiłbym o informacje na temat na temat optymalnych parametrów 

dom jest użytkowany tylko w weekendy , pow 98 m3

 Na Kotle ustawione mam następujące parametry

- temp zadana kotła 58 stopni 

- w ustawienia serwisowych temp min pomp 49 stopni  , tryb pracy ręczny 

- histereza 8 stopni 

Na C.O  następujące parametry 

- temp komfortowa 23,5 

- temp ekonomiczna 19,5 

- w ustawieniach serwisowych min temp pomp 38 

Prosiłbym o informacje czy spalanie na poziomie 20 kg pelletu jest naturalne 

poniżej zamieszczam wykres już na nagrzanym budynku  

Z góry dziękuje za pomoc 

 

 

 

chart (1).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, robi007 napisał:

Ozi czujnik mam dokładnie w tym samym miejscu co Ty, czyli w fabrycznej dziurce przy czopuchu kotła.

A jak głęboko wchodzi? Końcówka musi wisieć w samym środku średnicy czopucha. Pamiętam, że jak to montowałem, to wystarczyło trochę podnieść czujnik i odczyt już był zupełnie inny.

 

2 godziny temu, Okman napisał:

.U mnie odbiór ciepła jest cały czas a mimo to kocioł się wyłącza osiągając 65 stopni (60 zadana).

A spróbuj obniżyć podawanie. Vide Neta nie masz?

 

2 godziny temu, berserker888 napisał:

Przyglądam się dyskusji i się zastanawiam bo cały czas myślałem że lepiej jak kocioł jak najszybciej dochodzi do zadanej i się wygasza a wy dążycie do tego żeby cały czas modulować w okolicy zadanej temp ?

Wydaje mi się, że kocioł więcej zeżera peletu na rozhulanie niż na utrzymanie temperatury. Poza tym wahania temperatury nie są dla niego dobre. No i zapalarka się zużywa i prąd na jej uruchamianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ozi80 napisał:

 

 

A spróbuj obniżyć podawanie. Vide Neta nie masz?

 

 

Vide Neta nie mam,mogę jutro wrzucić zdjęcia z wykresu z Igneo Slim.Podawanie już obniżyłem sporo bo przy teście podajnika 16,2 kg/h,według tabel Tekli podawanie powinno wynosić 4,5 a ja już obniżyłem do 3,5.Ale mogę jeszcze obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zmienię na FL i zmniejszę moc tak żeby chodził cały czas na 30% z podawaniem 3,5 czyli dużo mniejszym niż powinno być.Może wtedy nie dobije do zadanej temp. i będzie pracował no stop bez wygaszania.Ale bodajże wcześniej @IzaTom próbował i to nic nie dało.@Ozi80 musisz u siebie mieć stosunkowo duży odbiór ciepłej wody na dom,że na skokowej nie da rady dobić do zadanej temp kotła i kocioł wtedy chodzi sobie cały czas bez wyłączania ale myślę główną przyczyną tego że u mnie kocioł się wygasza a u ciebie chodzi cały czas na skokowej jest różnica pojemności wodnej bo 25 l. mój i 135 l. twój.Rozgrzać i dobić do zadanej kotła 25 l wody to nie problem,natomiast rozgrzać 135 l. do zadanej plus duży odbiór ciepłej wody z kotła na dom to już nie jest takie oczywiste.

@IzaTom ty masz Tytana czy Draco?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.