Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, MichałW1983 napisał:

Powoli przyglądam się waszym przemyśleniom oraz informacjami które się dzielicie na forum i widzę że spalanie na poziomie 20-  28 jest w miarę standardowe , kolega pochwalił Boryssov  pochwalił się spalanie na poziomie 10 kg , takie spalanie u mnie wynosiło na początku listopada ok 15 kg na dobę 

też mam nową chałupę 98 m2  iceploną z elewacją   ale nie jestem w stanie takich osiągów uzyskać 

prosiłbym w takim razie o rady kolegę Boryssov -a powyżej zamieszczam swoje ustawienia 

Kolego nie podałeś żadnych parametrów na jakich działa palnik a to jest najważniejsze. Kolejna sprawa, że wzrost spalania nie jest proporcjonalny do wzrostu temperatury w pomieszczeniu. Ja utrzymuje 21 stopni, a Ty 23.5. To jest już spora różnica w spalaniu. 

Co do samych zawirowywaczy jutro wrzucę fotki. Jeżeli ktoś chce namiar na gościa od Tekli u którego zamówiłem to chyba priv zostaje bo tak na forum to raczej  nie wypada. Można również zapytać na FB stronie Tekli. Ja zadałem pod jednym postem pytanie i tekla mi podała numer i email. Dla chcącego to 2 minuty znajdzie ten numer na FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichałW1983 napisał:

Kolega też posiada kocioł TEKLA DRACO BIO COPOMPACT 12 ? 

Tak. Mam go od prawie roku. W tamtym roku działał u mnie non stop bo wygrzewałem budowę i palił bardzo dużo. Teraz jest bardzo dobrze ale jak pisałem u mnie kocioł potrafi stać w bezruchu przy obecnych temperaturach 8 godzin zanim temperatura spadnie o 0.5 stopnia wewnątrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak byś mógł na priv podać namiar na gościa byłbym wdzięczny ( nie mam konto na FB).

A przez te 8 godzin to do jakiej temperatury wychładza się kocioł? i czy masz włączoną stałą pompę?

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Boryssov napisał:

Kolego nie podałeś żadnych parametrów na jakich działa palnik a to jest najważniejsze. Kolejna sprawa, że wzrost spalania nie jest proporcjonalny do wzrostu temperatury w pomieszczeniu. Ja utrzymuje 21 stopni, a Ty 23.5. To jest już spora różnica w spalaniu. 

Co do samych zawirowywaczy jutro wrzucę fotki. Jeżeli ktoś chce namiar na gościa od Tekli u którego zamówiłem to chyba priv zostaje bo tak na forum to raczej  nie wypada. Można również zapytać na FB stronie Tekli. Ja zadałem pod jednym postem pytanie i tekla mi podała numer i email. Dla chcącego to 2 minuty znajdzie ten numer na FB.

Będę  w piątek na działce to podam  - ponieważ dom jest  użytkowany weekendowo nad morzem 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! To i ja zapytam zebranych tu specjalistów o spalanie w Draco Bio 12. Piec chodzi już ponad miesiąc ale wydaje mi się, że wciąga za dużo peletu tj (9-10 kg/24h). Aktualnie piec ogrzewa mieszkanie 32m2 gdzie są dwa grzejniki z termostatami do tego jedna drabinka w łazience z termostatem i podłogówka w łazience o wymiarach 2x2.5m. Zbiornik na wodę 100l. Pelet Barlinek 8mm ważony na 15.6kg/h, kaloryczność 5.3kwh, podawanie 2.5s. Temp pieca 65 stopni, histereza 10 stopni, pompy załączone od 45 stopni. Zawor 4d bez silownika, piec bez pogodowki i bez vide rom. Dom ocieplony styropianem 15cm. Sufit wata 15cm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyliście kiedykolwiek popiół z tony spalonego pelletu?Mi wyszło 1,42 kg, z 300 kg pelletu,czyli z tony wyszłoby 4,7 kg.Wydaje mi się że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kriss12 napisał:

32m2......może 132m2 ......ciesz się tym spalaniem 

No nie za bardzo ma się czym cieszyć.Tyle to ja teraz spalam przy 120 m2 nie ocieplonego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Boryssov napisał:

Stałą pompę mam wyłączoną.

Dzięki za namiar.

 Jedna rzecz mi nie daje spokoju skoro masz pompę stałą wyłączoną i histerezę 0,5C na podłogówkę (z profilu wyczytałem że masz OP i Grzejniki) to komfort cieplny chyba jest słaby a po spadku temp. w domu o 0,5C to piec musi sporo nadrobić przy ogrzewaniu podłogowym. Nie napisałeś do jakiej temp. piec ci się wychładza przez 8 godz. pauzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Okman napisał:

Ważyliście kiedykolwiek popiół z tony spalonego pelletu?Mi wyszło 1,42 kg, z 300 kg pelletu,czyli z tony wyszłoby 4,7 kg.Wydaje mi się że jest ok.

Nie mam wagi elektronicznej. Musialbym do spożywczaka iść,a boje sie ,że pomyślą ,że przyszedlem dziadka zwazyc ile mi po nim zostalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, matrix3078 napisał:

 

 Jedna rzecz mi nie daje spokoju skoro masz pompę stałą wyłączoną i histerezę 0,5C na podłogówkę (z profilu wyczytałem że masz OP i Grzejniki) to komfort cieplny chyba jest słaby a po spadku temp. w domu o 0,5C to piec musi sporo nadrobić przy ogrzewaniu podłogowym. Nie napisałeś do jakiej temp. piec ci się wychładza przez 8 godz. pauzy?

Ja tam jeszcze nie mieszkam. Kocioł pilnuje temperatury i tyle. Po 8 godzinach kocioł wychładza się do 35 stopni około. Jednak po włączeniu nagrzewa się dość szybko do ponad 60 stopni. Ogólnie będąc na budowie nie odczuwam dyskomfortu gdy kocioł stoi od kilku godzin. Jestem też typem człowieka co nie lubi latać w samej koszulce w domu. Lubie mieć bluzę lub sweter. 

Mógłbym zrobić eksperyment i włączyć kocioł na stałe aby zobaczyć ile teraz spaliłby po termomodernizacji bo jak pisałem zeszłej zimy przy ciągłym paleniu spalanie około 30kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś,ale kolega @prezesesio napisał że będzie do tego kotła podłączał drugą część domu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Okman napisał:

 

Nie wiem czy zauważyłeś,ale kolega @prezesesio napisał że będzie do tego kotła podłączał drugą część domu.

Oczywiście,ze zauwazylem ,ale na obecną chwile ( tak jak napisalem ) grzeje sam kociol. Podłączy drugą czesc i spalanie powinno byc wspołmierne do kotla i m/2 ktore bedzie ogrzewal.

 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prezesesio napisał:

Jeśli sam kocioł ogrzewam to czy powinien tyle palić??? Dodam, że nie dopala peletu bo w popiole są granulki niedopalone. A podawanie zmniejszylem z 3 na 2.5

Nie jestem tutaj fachowcem bo dopiero zaczynam palić pierwszy sezon.Jakie masz ustawienia: moc palnika,dmuchawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prezesesio napisał:

Jeśli sam kocioł ogrzewam to czy powinien tyle palić??? Dodam, że nie dopala peletu bo w popiole są granulki niedopalone. A podawanie zmniejszylem z 3 na 2.5

Sam kociol potrzebuje energii aby dogrzal sie do zadanej. Pelet w popiele = za duzo dmuchasz .Zmniejszając podawanie zmiejsza sie powietrze min /max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, prezesesio napisał:

 Grzejniki prawie nie grzeją bo głowiczki dobrze reagują temperaturę w domu na poziomie 21- 22 stopnie.

Więc jaki wniosek ? 

Twoje spalanie jest na potrzeby kotla.( na te chwile )

Kociolek stygnie i zeby znowu go dobic do zadanej potrzebuje w Twoim przypadku te 9-10 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż więc w takim razie pali sporo 75kg na 7 dni to na moje zbyt dużo liczyłem na wynik do 6kg na dobe. Wcześniej miałem piec na miał i spalalem 2 tony od października do konca kwietnia. Tona 500zl a teraz tona pelletu 1100 i starczy na niecałe 3 miesiące... Hmm chyba słaba zamianę zrobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.