Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Trener40 napisał:

Kupuj, kupuj..., bo jak kiedyś padnie, to od razu wymienisz. 

Co do zapalarki, to jakbyś kupował te PSx-2 ( rzekomo 300W), to miej swiadomosc, że ta zapalarka w pierwszej fazie pobiera ok 1KW i po ok 1 min maleje do 350W. 

Mój sterownik wytrzymuje taki chwilowy duży pobór, ale czy Twój wytrzyma. 

A jakie są montowane fabrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie i Panie. Korozja niskotemperaturowa w głównej mierze "wykańcza" kotły węglowe. Udział siarki i wody w tym paliwie jest znacznie wyższy aniżeli w paliwie typu pellet. Mówimy tutaj o naprawdę sporej różnicy. Dla węgla statystyki pokazują, że z jednej tony opału emituje się przy spalaniu 9.6kg siarki. Dla jednej tony pelletu jest to tylko 0.02kg. Nawet gaz ziemny emituje przy spalaniu więcej siarki bo 0.08kg.

 Czym jest korozja niskotemperaturowa? Jest to korozja powstała przy udziale siarki i wody ( kwas siarkowy ) oraz niskiej temperatury ścianki kotła, na której może się ten kwas osadzić. Wtedy oczywiście może zajść korozja.

To co teraz napiszę to moja subiektywna opinia. Producenci kotłów na pellet narzucają normy dla powrotu aby nie zaszła korozja. Moim zdaniem jest to absolutna bzdura niepotwierdzona żadnymi badaniami. Nie wydaje mi się, aby producenci kotłów na pellet przeprowadzali długoletnie testy oddziaływania niskiej temperatury powrotu na korozję kotła.

Oczywiście zapis taki musi znaleźć się w karcie gwarancyjnej na wszelki wypadek. Choć wydaje mi się, że równie dobrze mogli by dodać zapis mówiący, że w wypadku gdy temperatura otoczenia spadnie do -40 stopni to w budynku zrobi się zimno co nie jest wadą kotła.

Podsumowując ilość siarki, która straszy w kotłach węglowych działających często ponad 15 lat bez problemu a ilość siarki w kotłach na pellet nie powinna wam spędzać snu z powiek :) Oczywiście nie namawiam do likwidacji pomp obiegowych i innych ustrojstw zapobiegających powstawaniu tak strasznej zmory jaką jest korozja niskotemperaturowa.

Statystyki mówią same za siebie i każdy może je oceniać jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakieś dwa tygodnie temu prosto od Tekli. Z kolegą za dwie grzałki z wysyłką zapłaciliśmy 240zł. Tak wygląda. 

IMG_20181123_140004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na "chińskim allegro" natchnąłem się na coś takiego. Cena z przesyłką 37zl. Na grzałce napisane jest 350 W. Po zmierzeniu pobór jest 420 W. Jeszcze jej nie montowałem, ale jak padnie obecna PSx2, to coś wykombinuje aby ją zamontować. 

20181123_141705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dwa dni temu miałem taką dziwną sytuację mianowicie po wejściu do domu zauważyłem że zrobiło się trochę zimniej w środku, podchodzę do regulatora a tam świeci się alarm ( brak opału, ognia). Na vide room stan paliwa 40kg, myślę co jest grzałka poszła, idę do kotłowni po otwarciu drzwiczek widać w palniku świeży pellet.

Po skasowaniu alarmu piec się normalnie odpalił i chodzi do tej pory, zastanawiam się co było nie tak że nie chciał się odpalić?

Nadmienię że alarm powstał o godzi 1-szej rano a ja przyjechałem na działkę 20 godz. później temp. spadła z 20 C do 16,5C.

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, matrix3078 napisał:

 

Po skasowaniu alarmu piec się normalnie odpalił i chodzi do tej pory, zastanawiam się co było nie tak że nie chciał się odpalić?

Palisz 6mm czy 8. 

Ja pale 8 i też kilka razy zauważyłem, że były dwie próby, ale już po drugim dosypaniu dawki na rusz kocioł się odpalił. 

8-ka jest większa i jak się źle ułoży na ruszcie, to gorące powietrze poprostu omija ( czyli owiewa go).  

Wiesz co mam na myśli... 

Dlatego w 99% ludzi twierdzi, że 6-ka lepiej się rozpala i mają rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę tylko 6mm, jedno co zauważyłem to przy  pellecie od Olczyka zapalarka potrzebowała 1,5 min na odpalenie  a przy tym którym teraz palę potrzebuje ok 3 min (pellet liściasto- iglasty). 

Dodam jeszcze że przy Olczyku popiołu ze 100kg było 0,4 kg, natomiast przy obecnym ze 100kg jest 1,2 kg a wymiennik muszę czyścić co tydzień bo inaczej spada sprawność kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Swoją drogą czy ja dobrze widzę, że leży ci tam czujnik temperatury zewnętrznej?!


Też to zauważyłem ciekawe.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kriss12 napisał:

Może kocioł ma na zewnątrz 

He he bardzo śmieszne:)Gdzie wy widzicie czujnik temp. zewnętrznej ?.To jest to coś plastykowe prostokątne?Zaraz rozkręcę.To zostało po montażu kotła i tak sobie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matrix3078 napisał:

A ja dwa dni temu miałem taką dziwną sytuację mianowicie po wejściu do domu zauważyłem że zrobiło się trochę zimniej w środku, podchodzę do regulatora a tam świeci się alarm ( brak opału, ognia). Na vide room stan paliwa 40kg, myślę co jest grzałka poszła, idę do kotłowni po otwarciu drzwiczek widać w palniku świeży pellet.

Po skasowaniu alarmu piec się normalnie odpalił i chodzi do tej pory, zastanawiam się co było nie tak że nie chciał się odpalić?

Nadmienię że alarm powstał o godzi 1-szej rano a ja przyjechałem na działkę 20 godz. później temp. spadła z 20 C do 16,5C.

W bardzo krótkiej karierze mojego kotła ( 1 miesiąc) raz coś takiego mi się przydarzyło.W zbiorniku opału był pellet a piszczał alarm że opału brak.Wyłączyłem piec i włączyłem i ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Okman napisał:

He he bardzo śmieszne:)Gdzie wy widzicie czujnik temp. zewnętrznej ?.To jest to coś plastykowe prostokątne?Zaraz rozkręcę.To zostało po montażu kotła i tak sobie leży.

Tak to plastikowe pudełko to czujnik temperatury zewnętrznej, po rozkręceniu trzeba tam doprowadzić kabel dwu żyłowy i podłączyć do modułu w piecu w odpowiednie styki i już masz pogodówkę.

 

A pro po ten czujnik dostaje się w standardzie z piecem.

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, matrix3078 napisał:

Tak to plastikowe pudełko to czujnik temperatury zewnętrznej, po rozkręceniu trzeba tam doprowadzić kabel dwu żyłowy i podłączyć do modułu w piecu w odpowiednie styki i już masz pogodówkę.

 

A pro po ten czujnik dostaje się w standardzie z piecem.

Dzięki za info.Nie wiedziałem że jest dodawany w standardzie z piecem.Instalator nic mi o tym nie powiedział.Pytanie czy ta pogodówka u mnie zda egzamin.W tej chwili nie mam też czujnika pokojowego.U mnie jest prosta sprawa.Jest mi chłodno to schodzę do kotła i podbijam temp.,jest mi za ciepło to schodzę i zmniejszam temp. na CO.Oczywiście nie robię tego 5 razy na dzień.Temp. na zewnątrz nie zmieniają się przecież o 20 st. w górę czy w dół.Raz nastawiona temp. wystarcza.Dosypuję tylko pelletu.Jak widzę po postach ile zachodu jest tutaj z ta pogodówką to mi się jej odechciewa.Jeżeli zaoszczędzę trochę opału (w co wątpię) to już zakładam.No chyba że nie mam racji...Jestem "świeżak" i nie koniecznie się muszę znać.

20181123_195707.jpg

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ozi80 napisał:

Przy obecnej pogodzie (lekko powyżej zera i zimny wschodni wiatr), to ja palę teraz ponad 40 kg dziennie. 20 kg to wg mnie nie masz wcale dużo. No chyba, że piszesz do nas ze słonecznej Italii ;) 

Czarny38 ile ty teraz palisz? Mieszkasz blisko mnie, ale masz chłodniej w domu i dom chyba lepiej ocieplony.

Uściślijmy panowie bo jest różnica w spalaniu na dzień (jaki to przedział czasowy?Ile godzin?) czy na dobę ( 24 godziny).Myślę żeby pisać o spalaniu na dobę czyli 24 godziny.Ozi80 chyba miałeś na myśli czas 24 godziny te 40 kg?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wypróbować, najwyżej potem ten czujnik wyłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, IzaTom napisał:

Dokładnie, tylko ręcznie i mam zawory 3D. Nie mam 4D. I z tego co mi się udało wyczytać z całego forum to akurat dobrze, że 4d nie mam.

A to z 3D to ci za bardzo nie pomogę.

 

9 godzin temu, tomekgtx napisał:

To jak to przeważyc dokładnie..no ale góry nie grzeje i jest całkowicie odcięta..no to co można zrobić i co z tą temperatura nie tak..dokładnie tryb pogodowy jest..

Zostaw w takim razie tryb CO pogodowy, ale przełącz tryb kotła na ciągły.

 

9 godzin temu, IzaTom napisał:

Jak ty to robisz, że przez 7h nic ci się nie dzieje? Pompy masz wyłączone i nic nie grzejesz rozumiem? I mimo tego tak mało Ci spada temp. w pomieszczeniach?

Tak, mam temperaturę pokojową ekonomiczną ustawioną na 20,5 stopnia od 22:00 do 5:00. Ale w tym czasie z wczoraj na dzisiaj temperatura spadła mi tylko z 22,7 do 21,7, więc pompa CO się nie odpaliła.

 

8 godzin temu, mrekzo napisał:

Zgadza się, ale to nie dlatego że masz tryb automatyczny tak się robi.....

Dokładnie... Przy trybie ciągłym można ustawić maksymalny czas pracy palnika na co kilka godzin i też będzie wtedy czyścił.

 

1 godzinę temu, Okman napisał:

Jak widzę po postach ile zachodu jest tutaj z ta pogodówką to mi się jej odechciewa.Jeżeli zaoszczędzę trochę opału (w co wątpię) to już zakładam.No chyba że nie mam racji...Jestem "świeżak" i nie koniecznie się muszę znać.

Jakiego zachodu? Pogodówka to dobra sprawa. Jak dobrze ją ustawisz, to nie będziesz musiał co chwilę zmieniać zadanej na CO. Dają to w standardzie do kotła, więc nic tylko złożyć gratulacje twojemu instalatorowi za jej zamontowanie w ciekawym miejscu i to bezprzewodowo ;) Jak już go będziesz wyręczał, to pamiętaj, żeby ją zamontować na północnej ścianie domu. Tak, żeby w żadnym momencie dnia nie padały na nią promienie słoneczne.

 

Godzinę temu, Okman napisał:

Uściślijmy panowie bo jest różnica w spalaniu na dzień (jaki to przedział czasowy?Ile godzin?) czy na dobę ( 24 godziny).Myślę żeby pisać o spalaniu na dobę czyli 24 godziny.Ozi80 chyba miałeś na myśli czas 24 godziny te 40 kg?

Od paru dni sypię inny pelet do testów i widzę, że licznik mnie kłamie, a nie chce mi się na nowo ważyć, bo mam mało tego peletu i na dniach wracam do poprzedniego. Wczoraj o 18:00 wsypałem dwa worki po 15 kg i dzisiaj. Wcześniej zrobiłem zdjęcie zasobnikowi od środka. Dzisiaj o tej samej porze miałem trochę mniej peletu niż na zdjęciu. Wniosek więc taki, że spaliłem w ciągu tych 24 godzin około 35 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te ustawienia są ok.Nic nie przestawiałem,jest tak od początku:

Tlen MIN (20%) 14

Tlen MAX (100%) 8

I jakie mają znaczenie te ustawienia tlenu dla pracy palnika lub ilości spalanego opału?

Jeszcze druga sprawa.Wcześniej pisałem że po zmniejszeniu mocy dmuchawy (teraz mam min. 20,max 30) poprawiła mi się jasność płomienia ale dzisiaj zauważyłem że bardzo rzadko wartość ta przekracza 100,najczęściej jest to od wręcz 35 do 80.Jak patrzę na zdjęcie kolegi tomekgtx gdzie jasność płomienia ma prawie 200 to u mnie to jest marzenie.Wydaje mi się że jasność płomienia ma duże znaczenie bo oznacza to że emituje wtedy więcej ciepła.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.