Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Życie Bez Prądu - Możliwe?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie jednak ma to sens. Ciężar właściwy betonu jest 2,5 raza większy niż wody. W dodatku nie zamarza zimą. Dochodzi jeszcze sprawa wysokości podnoszenia i sprawności mechanizmu podnoszącego w stosunku do sprawności pomp hydraulicznych.  No i sprawa trwałości. Wszelkiego rodzaju tamy i zapory jednak nie są wieczne, a konserwacja jest kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 23:10, PioBin napisał:

....Dlaczego podnosic bloki betonowe jak mozna przepompowac wode...

Ja bym pomyślał zanim bym coś takiego napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 nie rozumiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dramat w W. Brytanii! Już 8 dni bez dostaw prądu (msn.com)

Jak widać jest to możliwe. Sam zastanawiam się nad agregatem i fachowym podłączeniu go do zasilania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na lajcie - ciepło będzie, ciepła woda będzie, ugotować, umyć się da, jakieś świeczki też się znajdą..

Woda do baniaków i garów, żarcie wymagające chłodu na balkon

Tylko zastanawiam się czy by jakiegoś kartonu wkładów do zniczy nie dokupić.

Chyba nie jestem technologiczne ani konsumpcyjnie rozpasany 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc powinienem wytrzymać. Ogrzewanie może pracować na grawitacji, świeczki są, woda w razie czego w studni, choć pewnie wymagała by uzdatniania. Jedzenia też powinno wystarczyć na miesiąc biorąc pod uwagę ilość zapraw w piwnicy. Jakaś kuchenka gazowa i butla też się znajdzie. Problemem może być jedynie kanalizacja, bo po drodze jest przepompownia i jeśli ona nie będzie działać trzeba będzie uruchomić szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opal mam na całą zimę ale bez prądu może być słabo.z rozprowadzeniem ciepła. Jak wyłączą gaz to wodę trzeba będzie gotować na grillu albo ognisku ;). Światełkoo dałbym radę ogarnąć bo mam jakieś 3 panele amorficzne więc parę watów może by się udalobynsie ogarnąć.

Zapasy raczej skromne.2-3 tyg, zaczynam się zastanawiać.nad jakimś workiem ziemniaków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zestawu do zasilania agregatu gazem. Mam agregat z silnikiem hondy lub na ich licencji, bo graty typu silnik, gaźnik, itp są identyczne a widziałem fabryczne zasilania gazem. Zdecydowanie łatwiej przechować mi gaz w zbiorniku 80 litrów niż obecne paliwo, o kosztach nie wspomnę. W starym dieslu który więcej stoi niż jeździ, co dwa lata mam przeżarte obudowy metalowej puszki filtra paliwa, biododatki robią swoje. Tylko wojsko nie posiada tych biokomponentów, gdyż paliwa muszą być bezpiecznie przechowywane przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moim nieprzygotowaniu do dłuższej przerwy w dostawach prądu, postaram się napisać w weekend. 
Czytając posty, przypomniałem sobie o ...
 

W dniu 5.12.2021 o 21:59, Ryni napisał:

,,, Problemem może być jedynie kanalizacja, ,,,


Miałem kiedyś w planach zamontować zawór zwrotny do kanalizacji i do tej pory tego nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, makow12 napisał:

nowy trend, wszędzie  blackoutach

Trendow o zastraszaniu spoleczenstwa i armagedonach nie wartych gory smieci, pelno w czasach medialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie bez prądu jest możliwe, ale co to za życie? :)

4 godziny temu, PioBin napisał:

... w czasach medialnych.

Odkąd lęk stał się rozrywką, zmieniły się tylko środki przekazu, tło.
Historia obchodów Sylwestra jest najbliższym tego przykładem, są i inne.
Przyzwyczailiśmy się do fantastycznych wizji, opowiadań, zapowiedzi, przestróg. Coraz łatwiej więc oswaja i omawia się niepewność a pomija często fundament, na którym opiera się przetrwanie. Może dlatego, iż mechanizm losów ludzkich jest dla nas zbyt skomplikowany nadal. Jestem skłonny założyć jednak, iż technikom (umysłom ścisłym), łatwiej „wywiadywać” się o jego „działaniu” i opisywać to, aniżeli humanistom. Ci pierwsi, z reguły nie kierują się "myśleniem życzeniowym".

https://www.youtube.com/watch?v=pm0VXfxlQlk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fozgas napisał:

Odkąd lęk stał się rozrywką,

Władzą! Zawsze nią był służąc do osiągania konkretnych celów. Popatrz na dowolną wiarę (religie) i na szeroko rozumianą poliktykę (rządzenie), obecnie rownież media.

Wszyscy robią to tłumacząc jednak, że robią to dla Ciebie, chcąc Cie chronić, chcą Ci pomagać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 08:05, carinus napisał:

Szukam zestawu do zasilania agregatu gazem. 

Ci tym handlują. Zadzwoń zapytaj czy samo zasilanie mają i czy sprzedadzą. A jak nie Ci to poszukaj innych.

https://ks-power.pl/product-category/gazbenzin/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na alledrogo taki zestaw, ale muszę zdemontować gaźnik w swoim agregacie dla porównania. Zawsze mogę odesłać jak będzie spora różnica i nie da się zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówkę alu do gaźnika zrobić to nie jest raczej problem jak by nie pasowało samo zamocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi zależy na reduktorze, samo doprowadzenie gazu nie jest problemem, ale pamietam swoje boje z doborem średnic rurek emulsyjnych/gazowych do silników gaźnikowych. Wolałbym kupić już gotowy sprzęt i jedynie dopracować szczegóły lub niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A żeby nie było że prąd drożeje ,przecież on nie drożeje tylko zamiast co miesiąc odpisywać licznik to odpisują coraz częściej na poczutku co 25 dni a teraz już co 18 dni to za dwa lata dziennie będą spisywać i faktury dalej na 180 zł , to tak jak z tym masłem na początku miało 250 gram .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozkręcam generator i zrobię porządny przegląd i regulacje, nawet nie wiem kiedy olej był zmieniany. Jak przyjdzie mu pracować przez kilka dni to takie zaniedbania mogą się zemścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, berthold61 napisał:

A żeby nie było że prąd drożeje ,przecież on nie drożeje tylko zamiast co miesiąc odpisywać licznik to odpisują coraz częściej na poczutku co 25 dni a teraz już co 18 dni to za dwa lata dziennie będą spisywać i faktury dalej na 180 zł , to tak jak z tym masłem na początku miało 250 gram .

Kumpel twierdzi że jemu paliwo też nie drożeje. Cały czas leje za stówę i nie odczuwa 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.