Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Życie Bez Prądu - Możliwe?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda, kiedyś ludzie żyli bez prądu i było dobrze, ale z drugiej strony nie byli od niego tak zależni jak dzisiaj. Teraz brak prądu na dłuższy czas oznaczałby całkowity paraliż niektórych miejsc. Wyobraźcie sobie np szpitale, w których aparatura nie może działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem mam swój prąd, podobnie jak automatyk. W razie W przepinam odpowiednio stringi na dachu jakiś UPS, w porywach do 3 i daje radę.

Na tę chwilę z dachu leci ponad 2,5kW a w sumie dziś wpadło już 14,3kWh.

 

9e49dcfed5cb84afgen.jpg

 

No niby prąd masz ale jakiej maksymalnej mocy urządzenie możesz do niego w najbardziej słoneczny dzień podpiąć bez sieci i akumulatorów ?

     Skoro ma  2,5 KW to  takie może max podłączyć w tej dokładnie chwili ... czyli czajnik 1500 W , komputer 600 W i zostaje 400 W na resztę ...  Nie jest to może najbardziej słoneczny dzień,ten dzisiejszy . 

 

     14,5 KWh daje coś z 7 i pół złotego ...do końca dnia da z 15 pln...  można to przyjąć za średnią ..no prawie ...czyli około 400 pln /miesięcznie .  Czyli w praktyce z powodu aury w Polsce..   -30%  ..czyli 280,00 pln .   280,00 PLN   X 12 MCY   = 3360,00 PLN ./ROK

 

       W perspektywie 10 lat zwrotu inwestycji (optymistycznie) ...  dalej jest to nierentowne w Polsce . To znaczy jest rentowne,ale nie dla użytkownika :D

 

Pozdrawiam i życzę dalszych miłych dywagacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak takie wypowiedzi sie czyta to cisnie sie na usta wiele słów które wole przemilczec i wolabym aby milczenie w twoim przypadku było najlepsza odpowiedzią w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w 2010r.  u nas   prądu nie miało 20tys ludzi  przez  dwa tygodnie. 

Słupy i druty nie wytrzymywały oblodzeń.  Niezły był kryzys.   Takie rzeczy normalnie się dzieją.  Nie potrzeba mieszkać na Ukrainie.

Nie szło kupić w okolicy agregatu bo ludzie wszystko wykupili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno solary, jak i panele FV, o których tutaj mowa, ta.

No chyba, że jesteś zapaleńcem jak kolega automatyk i samemu sobie taki zestaw zmontujesz to może po paru latach Ci się zwróci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do końca z tym zwrotem - po badaniach kilku systemów fotowoltaicznych stwierdzili, że w Polsce na koniec roku 2014 opłaca się inwestycja w duży układ PV 

np inwestycja w 72kW  zwraca się po 8-10 lat a w ok 7,2kW zwrot to już 15-20l.

 

Teraz okres zwrotu będzie krótszy - niższe ceny sprzętu a wyższe energii el z sieci.

 

Oczywiście zwrot może być szybszy jak nabędzie się tańsze komponenty  i damy pracę własną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak takie wypowiedzi sie czyta to cisnie sie na usta wiele słów które wole przemilczec i wolabym aby milczenie w twoim przypadku było najlepsza odpowiedzią w tym wątku

    Szanowny Kolego,  moje wyliczenie jest bardzo optymistyczne .  Jak zejdzie się do faktycznej produkcji energii to ho ho ho.  Praca własna przy konserwacji(czyszczenie paneli np) to niby za darmo jest ?    Utrata sprawności panela w przebiegu eksploatacji też jest bajką wyssaną z palca?

 

   Porządna instalacja fotovoltaiki dla domku jednorodzinnego bedzie kosztować około 40-50 tysiecy, wydane jednorazowo .  Zwrot inwestycji to około 10 lat ,ale wtedy i tylko wtedy gdy nie ma konieczności wymiany 60-70% podzespołów...a taka jest . 

 

    Kto jeszcze stwierdzi,że perpetuum mobile nie istnieje?  Istnieje ,ale nie dla nas ...   przynajmniej nie w naszej strefie klimatycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czasem jest przeczytać taki temat. Wasze opinie na temat tego typu uzyskiwania energii są niezmiernie pomocne i zapewne nie tylko mnie powstrzymały przed realizacją zakupu takich panelów. Gdy szukałem informacji o instalacji panelów to wszędzie były one koloryzowane i opisywane jako wspaniałe. Nieważne, że łączna inwestycja wynosi kilkadziesiąt tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Szanowny Kolego,  moje wyliczenie jest bardzo optymistyczne .  Jak zejdzie się do faktycznej produkcji energii to ho ho ho.  Praca własna przy konserwacji(czyszczenie paneli np) to niby za darmo jest ?    Utrata sprawności panela w przebiegu eksploatacji też jest bajką wyssaną z palca?

 

   Porządna instalacja fotovoltaiki dla domku jednorodzinnego bedzie kosztować około 40-50 tysiecy, wydane jednorazowo .  Zwrot inwestycji to około 10 lat ,ale wtedy i tylko wtedy gdy nie ma konieczności wymiany 60-70% podzespołów...a taka jest . 

 

    Kto jeszcze stwierdzi,że perpetuum mobile nie istnieje?  Istnieje ,ale nie dla nas ...   przynajmniej nie w naszej strefie klimatycznej

ile lat juz masz instalację foto jakiej firmy i jakie masz uzyski udokumentowane ?prosze o podanie wykresu tabeli czy czegokolwiek do zobrazowania twoich wyliczeń na podstawie twojej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do końca z tym zwrotem - po badaniach kilku systemów fotowoltaicznych stwierdzili, że w Polsce na koniec roku 2014 opłaca się inwestycja w duży układ PV 

np inwestycja w 72kW  zwraca się po 8-10 lat a w ok 7,2kW zwrot to już 15-20l.

 

Teraz okres zwrotu będzie krótszy - niższe ceny sprzętu a wyższe energii el z sieci.

 

Oczywiście zwrot może być szybszy jak nabędzie się tańsze komponenty  i damy pracę własną.

przy obecnym prawie nie da sie zarazbiac wiec instalacja nawet 1,2MW przy 85% dofinasowania jest nieopłacalna natomiast trzeba powiedziec w prost jesli przechodzimy na grzanie prądem lub wspomaganie prądem ogrzewania plus zapotrzebowanie bytowe to jest opłącalne natomiast tak długo jak bedzie obecne prawo zarobić sie nie da, przez co opłacalne ponad swooje zuzycie nigdy nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile lat juz masz instalację foto jakiej firmy i jakie masz uzyski udokumentowane ?prosze o podanie wykresu tabeli czy czegokolwiek do zobrazowania twoich wyliczeń na podstawie twojej instalacji

  

 

      Może lepiej niech Kolega udokumentuje konkretnymi liczbami , zaczynając od kosztu instalacji,którą ma zainstalowaną a kończąc na wartości uzysku jaki osiąga.

 

  Najpierw proszę o podanie ceny za instalację dla zwykłego Kowalskiego,   a nie to co Kolega automatyk jako przedstawiciel konkretnej firmy od fotovoltaiki musiał zapłacić...

 

  Proszę wziąć pod uwagę wszystkie zmienne ,tj :  aurę w Polsce (chyba,że rozmawiamy o Kaliforni ) , ubytek sprawności w czasie eksploatacji itd..itd ..

 

       Opłacalność produkcji prądu z własnych paneli zaczyna się w momencie ,gdy za 1 kwh prądu wyprodukowanego zapłaci się mniej niż tego kupionego z elektrowni.   W Polsce bez względu na koszt inwestycji nie ma takiej możliwości w przeciągu całkowitej eksploatacji dowolnej instalacji fotovoltaicznej.   

   Tyle,że osoby ściśle związane z biznesem fotowoltaicznym usilnie próbują forsować przekonanie,że da się jeszcze na tym zarabiać sprzedając nadwyżkę prądu...wolne żarty , ale nie ma się co dziwić..to jest   byznes  .

 

    automatyku drogi... proszę tu i teraz  przedstawić mi konkretne wyliczenie finansowe ,z którego jasno i wyraźnie, sposobem czysto matematycznym wyniknie  opłacalność instalacji fotovoltaicznej dla własnych potrzeb ,

czyli koszt zakupu+koszt instalacji+koszt eksploatacji  ma być niższy niż koszt zakupionego prądu w całym okresie eksploatacji

 

    Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem wieloktrotnie i napisze jeszcze raz bo u mnie jest wszytko na zdalnym liczniku Enega natomiast przez grzecznośc wypowiedzi nie odpowiada sie pytaniem na pytanie .skoro masz tak duze doświadczenie to nie problem spojzec na dach lub w dokumentację i napiśac co jest zamontowane jak i nie jest problemem oczytać z licznika dwukierunkowego zestawienie kWh a jesli jesteś klientem energa to wklejenie zestawienia wiec czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Cała zagwozdka polega na tym,byś Ty jako zagorzały zwolennik ,użytkownik ,oraz żyjący ze sprzedaży (do tej pory dokładnie to wywnioskowałem z Twoich wypowiedzi w temacie)  ,    wykazał jakąkolwiek opłacalność prywatnej instalacji fotovoltaicznej .

    Ja nie muszę nic wykazywać tutaj,bo operuję tylko luźnymi spostrzeżeniami popartymi wyliczeniami matematycznymi.  Matematyka jest zaś nauką nie do oszukania.   Dodawaj , mnóż ,odejmuj i dziel .... 

 

   Odwracam kierunek ostrza ...  odbijam piłeczkę ...nazywaj jak chcesz ...  jeśli wykażesz matematycznie opłacalność takiej instalacji dla celów prywatnych ...to rzucam obecną robotę , staję się Twoim przedstawicielem handlowym i robimy (właściwie Ty robisz)  niezłą kasę.

 

    Rozważ to dokładnie , bo jeśli 20% moich klientów w to wejdzie,to możesz się stać obrzydliwie bogatym człowiekiem .

 

            No to czekam ....na wyliczenie oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zachowuj sie jak macierewicz bo tak dokładnie sie czyta co piszesz dosłownie jakby wiadomosci właczyc wieczorem

czekam na twoje dowody i mi nie opowiadaj o 60kg trotylu wniesionym w kieszeni czy tez innej bombie termocostam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie masz nic do powiedzenia i to jest przykre bo piszesz a nie wiesz o czym

a wszytko o mojej instalacji jest na innych wątkach tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyku? 

 

   Moja instalacja kosztuje........  (dla Kowalskiego)

 

   Wartość uzyskanego prądu w skali roku to .......

 

   Sprawność instalacji to ....... %

 

  Żywotność instalacji to ..... lat .

 

 

   Uzupełnij tylko miejsca wielokropków o konkretne liczby. 

 

    Wesołych Świąt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na twój referat mój jest juz na forum od dawna jesli masz cos do powiedzenia to napisz jaką masz instalację jesli nie masz a piszesz to na samym początku poczytaj co jest tu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk     ..widzę,że uwielbiasz ....sprzedawać marzenia .   Nie chcę powielania jakiegokolwiek referatu, proszę o uzupełnienie wielokropków.... (kopiuj-wklej)  jeden skromny post .    Matematycznie ..empirycznie.    Konkrety proszę ...konkrety . 

 

    Jak normalny człowiek ma wydać jakieś pieniądze,to interesują go cyferki.   Nic innego od Ciebie nie wymagam oprócz cyferek.  Masz jakiś problem z ujawnieniem cyferek , tzn masz coś do ukrycia.

 

 

 

  Czas w końcu powiedzieć prawdę.     I tak znajdą się ludzie,którzy to kupią ..prawda?

 

    Weź pod uwagę,że Twój "target" może nie czytać tego forum .      Albo  "target"  forumowy zbytnio nie jest zainteresowany wydawaniem niepotrzebnym...      a nawet jak jest ,to nie u Ciebie ..  ..

 

 

cyferki...dawaj cyferki,albo zamilcz na wieki w temacie fotowoltaiki dla celów prywatnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.