Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz wersję z menu serwisowym 19801? Tam jest ustawienie detekcji spalin ile tam masz ustawione? Chyba se masz starszą wersję to nie było pytania:)

 

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem  w pracy więc nie mogę sprawdzić. Pamiętam że maksymalna temp. spalin 230 st. Jakie powinno być ustawienie dla kotła bio  smart 10kW?  Mam wersję oprogramowania chyba najnowszą z 25.07.2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się ustawia detekcje spalin dla podtrzymania, jak w podtrzymaniu wygaśnie to ma to wykryć i nie podawać tylko rozpalić, sprawdź jak wrócisz i daj znać ile masz nastawione

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak wrócę to dam znać. Czyli jest to minimalna temp. spalin przy podtrzymaniu i jak spaliny spadną poniżej tej temperatury to piec przechodzi w wygaszanie, a później ponownie się rozpala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem dokładnie tak jak Ty jednak okazało się że działa to jakoś inaczej, poniewaz można ten parametr regulować w zakresie bodajże od 0 C do 10 C co 1C.

Tak że ja nie ogarniam co on wykrywa albo jaką różnice mierzy :)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ty masz tam ustawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) sprawdź ile masz i napisz mi wieczorem to pogadamy ;)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem dokładnie tak jak Ty jednak okazało się że działa to jakoś inaczej, poniewaz można ten parametr regulować w zakresie bodajże od 0 C do 10 C co 1C.

Tak że ja nie ogarniam co on wykrywa albo jaką różnice mierzy :)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Detekcja zgaśnięcia żaru na palniku w fazie podtrzymania działa tak, że po kolejnym cyklu podtrzymania czyli po przedmuchu  komory i podania dawki paliwa sterownik oczekuje zapłonu tego paliwa i co za tym idzie wzrostu temp spalin względem poprzedniej o wartość X. Jeśli ten wzrost nie nastąpi lub jest zbyt mały, to sterownik uznaje, że żar wygasł i wszczyna procedurę ponownego rozpalania (czyli wygasza kocioł, po czym rozpala ale dopiero wtedy kiedy kocioł się wychłodzi).

 

Bazyleks, czy u ciebie zanim nastąpi wygaszanie to kocioł pracuję przez jakiś czas w podtrzymaniu? Czy może jest palenie i potem od razu wygaszanie bez fazy podtrzymania?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest palenie, chwilę podtrzymanie a potem wygaszanie.

W menu specjalnym 19801 mam:

- podtrzymanie detekcja palenia 2st

- wygaszanie - temp. czyszcz. 80 st

- wygaszanie - dod. pr. podaj. 0s

- koniec rozpalania - kor 0 st

- koniec pracy grzałki 0 st

-rozp. - kor.pracy grzałki 0s

- rozp. - kor . zasypu wst. 0s

- alarmy - ostrzerzenia obydwa zaznaczone(alarm czujnik spalin, ostrzeżenie bl. rusztu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj detekcja palenia na 0C, nic innego nie zmieniaj i jutro powiesz czy dalej się wygasza,

Ja miałem 0C to mi parę razy zgaslo (ale zgaslo, czyli zalaczyl się alarm) , więc dałem 2C i po tej zmianie tak jak u Ciebie jak doszło w podtrzymaniu do 80 to wszedł w wygaszanie, zmieniłem z powrotem na 0C, przestało się wygaszac:) sprawdź czy i Ciebie też tak będzie, ale pamiętaj żeby nic innego nie zmieniać

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Idę zmienić. Dam znać czy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wcześniejsze wyjaśnienie zastanawiam się czy:

- ustawiając podtrzymanie detekcja palenia na 0 st nie wyłączy się systemu zabezpieczenia wygaszenia na podtrzymaniu, wtedy gdy piec wygaśnie, paliwo będzie podawane, aż się przesypie, włączy się alarm i piec wyłączy

- czy nie lepiej ustawić większą dawkę podawania na podtrzymaniu np 8sek i wydłużyć czas postoju do 4 min. Wówczas przy podaniu i przedmuchu wzrośnie temp spalin i system będzie działał poprawnie, a jak by wygasł, to piec uruchomi się ponownie i pewnie tego nawet nie zauważę 

Nie wiem czy moje przemyślenia są prawdziwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zgaśnie to się przesypie, spróbuj nie zmieniać parametrów podtrzymania, może nie wygaśnie :) Twoim pierwszym pytaniem było dlaczego przechodzi w wygaszanie skoro masz palenie podtrzymanie, u mnie się wygaszalo jak miałem detekcje na 2, podobno nie jest to możliwe żeby wygaszanie w podtrzymaniu było spowodowane detekcja, jednak u mnie tak właśnie było, jeżeli u Ciebie będzie podobnie, to może gdzieś jest jakiś błąd, skoro nie będę sam.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Bazyleks? Ciekaw jestem:)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Bazyleks? Ciekaw jestem:)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Miałeś rację. W pozycji  0  st działa normalnie. Teraz ustawiłem znowu 2 stopnie i zwiększyłem dawkę i wydłużyłem czas przerwy i też wydaje się być ok. Wydaję mi się że przy krótkim czasie przerwy system bierze zbyt krótki czas na zmianę temp na plus i przez to wygasza piec. Ustawiłem 7 s podawania i 6 min przerwy temp na podtrzymaniu ok 70 st. Walczę obecnie z nastawą minimalnej temperatury za zaworem 4 droż. żeby nie wzrastała temp na piecu przy podtrzymaniu ale i w domu nie było a gorąco, lub piec się za szybko nie wychładzał. Zeszłem do 28 st bo przy 32 cały czas wzrastała temp w domu, a wolałbym na noc trochę niższą temp. niż 21,5 st. Chciałbym żeby sukcesywnie temp w domu malała. Dzięki za wszystkie sugestie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8s na 8 min przerwy i jak miałem detekcje na 2 to się wygaszał, daj znać czy przy tych Twoich ustawieniach podtrzymania będzie przez dłuższy czas bez wygaszania

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy kotła ze sterownikiem Recalarta. Mam takie pytanie. Obieg CO1 -sterowany ręcznie, grzejniki z głowicami termostatycznymi na poddaszu, CO2 podłogówka na dole (sterowana czujnikiem zewnętrznym i wewnętrznym)  i oczywiście oddzielny obieg CWU. Na każdym obiegu pompa Vilo. Czemu jest tak, że po nagrzaniu CWU do zadanej temperatury obieg się wyłącza i pompa przestaje pracować (wyłącza się) a w obiegu CO2 gdzie zadana temperatura wynosi 23 stopnie po jej osiągnięciu zamyka się zawór ale pompa chyba nadal działa  bo się nie wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu SERWIS), pompa pracuje ciągle w trybie zima - ustawienia omawianego dalej parametru nie mają znaczenia. Dostępne opcje: Blokada 100% - sygnał z termostatu pokojowego lub nieaktywny program grzania blokuje pracę pompy – pompa nie pracuje Praca modulowana – sygnał z termostatu pomieszczenia lub nieaktywny program grzania aktywuje pracę przerywaną 

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki

Kurcze męczę się z ustawieniem pieca od początku sezonu zmniejszyłem temperaturę dodatkową kotła z 10* na 0 i chyba będzie dobrze.

Mam starą instalację więc duża bezwładność dziwi mnie tylko jeszcze jedna sprawa.

Piec po nocy czyli po obniżonej temperaturze jak się rozpali to pracuje dłuższy czas na 25% mocy i dość długo osiąga zadaną temperaturę 60*

Po osiągnięciu tej temp już jest wszystko ok (tz. tak mi się wydaje).

temp pieca 60* 

temp dodatkowa pieca 0* 

ochrona powrotu 45*

włączenie pompy 60* (jeden obieg tylko grzejniki)

Temperatura spalin jest teraz taka jak podałeś 140-150*

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.