Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj sam musisz wypróbować, które ustawienia dla Ciebie będę lepsze. Porównaj okresy palenia dla jednej a później dla drugiej mocy. Najlepiej 24h jedna moc i przestawiasz na 2 moc.

Potem zrób porównanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sam musisz wypróbować, które ustawienia dla Ciebie będę lepsze. Porównaj okresy palenia dla jednej a później dla drugiej mocy. Najlepiej 24h jedna moc i przestawiasz na 2 moc.

Potem zrób porównanie .

ok dziś zacznę to testować 

A możesz mi jeszcze podpowiedzieć czemu ustawienia (parametry palenia są podobne - bo tak zauważyłem) do pieców o różnej mocy, no chyba, że konstrukcje palników są inne i zależą od mocy kotła np. średnica ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może mi ktoś powiedzieć co dzieje się z piecem i jak temu zaradzić (bio smart 10kW z multifun). Przy potrzymaniu temperatura na piecu cały czas systematycznie wzrasta aż do 86 stopni (91 termometr na piecu manualny) w wyniku czego piec się wyłącza, stygnie i ponownie włącza. Mam ustawione palenie-podtrzymanie. Próbowałem zmniejszyć ilość podawanego paliwa, ale niedługo zacznie wygasać (6 s podawanie, 6m przerwa. Zauważyłem, że przy 84 st. włączana jest pompa ciepłej wody. Musiałem zmniejszyć temp. krytyczną kotłą na 86 st. a maksymalną na 81 st. ponieważ jak miałem ustawioną 90 to parę razy zadziałał zawór bezpieczeństwa zrzutu wody. Dziwię się czemu nie otwiera się   zawór 4 drożny w celu zmniejszenia temp na kotle. Gdy temperatura na czujniku osiągnie wartość zadaną zawór 4 drożny jest ciągle zamknięty. Może trzeba by w nim coś przestawić, żeby był stale trochę uchylony przez co temp. na kotle by spadała? Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasobnik 240 litrów. Mieszkam w domku ok 130 m2 powierzchni użytkowej, dobrze docieplony. Na piętrze mam grzejniki i sterownik auraton 2025 a na dole podłogówkę sterowaną z pieca. Dodatkowo jest pogodówka. 

Ustawiona temperatura na piętrze w dzień 21.6 C a w nocy 20.4C, a na podłogóce w dzień 21,4 st. a w nocy 20,5 st.

Edytowane przez bazyleks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz cw nastawione jaka temp pok.jaka krzywa grzewcza itd,,,

 

 

wszystko jest wazne chlopaki pomoga ...!

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może mi ktoś powiedzieć co dzieje się z piecem i jak temu zaradzić (bio smart 10kW z multifun). Przy potrzymaniu temperatura na piecu cały czas systematycznie wzrasta aż do 86 stopni (91 termometr na piecu manualny) w wyniku czego piec się wyłącza, stygnie i ponownie włącza. Mam ustawione palenie-podtrzymanie. Próbowałem zmniejszyć ilość podawanego paliwa, ale niedługo zacznie wygasać (6 s podawanie, 6m przerwa. Zauważyłem, że przy 84 st. włączana jest pompa ciepłej wody. Musiałem zmniejszyć temp. krytyczną kotłą na 86 st. a maksymalną na 81 st. ponieważ jak miałem ustawioną 90 to parę razy zadziałał zawór bezpieczeństwa zrzutu wody. Dziwię się czemu nie otwiera się zawór 4 drożny w celu zmniejszenia temp na kotle. Gdy temperatura na czujniku osiągnie wartość zadaną zawór 4 drożny jest ciągle zamknięty. Może trzeba by w nim coś przestawić, żeby był stale trochę uchylony przez co temp. na kotle by spadała? Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Ja bym spróbował tutaj ustawić minimalną temperaturę za zaworem = powrót z instalacji+2-3C tak by nie przegrzać pomieszczeń oraz ciągłą pracę pomp (ustawić w Serwis dla danego obiegu blokada=brak), powinno pomóc. Jak masz pompy elektroniczne to ich ciągła praca wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem minimalną temperaturę za zaworem na 40 st,(było 20 st). Temperatura ochrony powrotu wynosi 43 st., minimalna 50 st, maksymalna 81, krytyczna 86, dodatkowa 10. Zobaczę co teraz będzie się działo. Na cwu ustawiłem 48 st i histerezę 12st.

Mam charakterystykę na grzejniki nr 4 bo przy wyższej było za ciepło.

Edytowane przez bazyleks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem minimalną temperaturę za zaworem na 40 st,(było 20 st). Temperatura ochrony powrotu wynosi 43 st., minimalna 50 st, maksymalna 81, krytyczna 86, dodatkowa 10. Zobaczę co teraz będzie się działo. Na cwu ustawiłem 48 st i histerezę 12st.

Mam charakterystykę na grzejniki nr 4 bo przy wyższej było za ciepło.

Nie wiem jaka temp Ci wraca z instalacji, chyba masz grzejniki?

Jak 40C będzie za dużo to ustaw taką by nie przegrało pomieszczeń i zawór zawsze był delikatnie otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4 drożny mam tylko do grzejników, do podłogówki nie. Mi spala pie obecnie ok. 20 kg, ale ja ostatnio cały czas coś kombinuje żeby z podtrzymaniem było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko ok. Robił doświadczony i w miarę młody hydraulik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko ok. Robił doświadczony i w miarę młody hydraulik.

Jeżeli używasz obniżenia temp. w zadanym czasie wydłuż czas podtrzymania do 8 min i nic nie kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował tutaj ustawić minimalną temperaturę za zaworem = powrót z instalacji+2-3C tak by nie przegrzać pomieszczeń oraz ciągłą pracę pomp (ustawić w Serwis dla danego obiegu blokada=brak), powinno pomóc. Jak masz pompy elektroniczne to ich ciągła praca wskazana.

 

Może ktoś z szanownych kolegów mi powie, co może być z moim podtrzymaniem na piecu. Posłuchawszy rad na forum co do zbyt wysokiej temperatury na piecu przy podtrzymaniu zwiększyłem temp. minimalną za zaworem 4 drożnym do 30 st i teraz cały czas  jest delikatnie otwarty, czyli ok. Dodatkowo wyłączyłem  z PID standart i ustawiłem szerokość histerezy kotła na 4 st. żeby zbyt wysoko nie podnosił temp na kotle. Niby teraz wszystko powinno być dobrze, ale nie wiadomo czemu piec się wyłącza. Gdy osiągnie temperaturę np. 70 st przy zadanej 60 przechodzi w stan wygaszania, aż temp na piecu spadnie do 58 st , kiedy przechodzi w stan rozpalania i tak w kółko (jak by był na palenie+wygaszanie , a jest ustawione palenie + podtrzymanie). Przy takiej pracy to długo grzałka nie pociągnie. Czy to jakiś błąd w programie? Rozumiem, że wyłączał się przy 84 st. bo to powyżej temp. maksymalne, ale przy 68st?  Ustawiłem na próbę podtrzymanie+wygaszanie z czasem przejścia w wygaszanie 240m , ale dalej to samo. Zmieniłem podtrzymanie na podawanie 4 s, przerwa 3m i cały czas kicha. Co może być tego przyczyną? Już trzy wieczory w kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.