Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz soft starszy niż 'luty 2017' to masz już detekcję zgaśnięcia paleniska w podtrzymaniu. Jak zgaśnie to rozpali od nowa.

 

Dzi4d3k, sory, nie zauważyłem że masz sterownik Tech.

Edytowane przez rymol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzie tam.. :P dobrze, że jest u mnie automatyczne rozpalanie w ogóle, a nie na zapałkę papier i drewienko ;-)

moje maile do TECHa to pewnie lądują już tylko do SPAMU :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 na 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb ręczny

Palenie - wygaszanie

 

Temp zadana 59.

Dobija piec do 66 i sie wygasza. Do 74 dociągnie i spada w dół. Przy 57 znowu startuje.

siema morwal mam pytano czy nadal palisz palenie wygaszanie bo ja odpaliłem wczoraj piec na palenie wygaszanie i spora różnica jest w ilości spalanego peletu idzie około 10 kg na dobę a przy paleniu podtrzymaniu 15 kg szło ale sporo odpaleń na dobę nie wiem jak to grzałka przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie - zapala sie u mnie pellet w podajniku przy opcji wygaszaniu , sa zabezpieczenie - wiec nic sie nie stanie..., ale caly pellet w podajniku dolnym jest zweglony,

piec usuwa z rusztu  poprzez komunikat ,,za wysoka temperatura podajnika - usuwanie żaru z podajnika,, i niewiele to daje...pojawia sie alarm - ze sie nie dało usunac i koniec, poprzez ustawienia reczne jak opadnie temperatura wymuszam poxniej prace podajnika, az usune ten zweglony pellet, ale nie o to chodzi...

 

Ktoś miał z tym do czynienia i ma jakąs podpowiedź?

 

 

 

Edytowane przez fito1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema . 

A nie wygasza ci się przy takich ustawieniach i jakie masz ustawione opóźnienia wentylatora?

Załączenie wen 20s i opóxnienie też 20s to sa czasy dla 8 na 12 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie - zapala sie u mnie pellet w podajniku przy opcji wygaszaniu , sa zabezpieczenie - wiec nic sie nie stanie..., ale caly pellet w podajniku dolnym jest zweglony,

piec usuwa z rusztu  poprzez komunikat ,,za wysoka temperatura podajnika - usuwanie żaru z podajnika,, i niewiele to daje...pojawia sie alarm - ze sie nie dało usunac i koniec, poprzez ustawienia reczne jak opadnie temperatura wymuszam poxniej prace podajnika, az usune ten zweglony pellet, ale nie o to chodzi...

 

Ktoś miał z tym do czynienia i ma jakąs podpowiedź?

wyślij ustawienia - posprawdzam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODTRZYMANIE:

czas pracy podajnika-8 sek

czas postoju podajnika-6 min

czas postoju rusztu-15min

czyszczenie rusztu-1

moc wentylatora 35%             

opóźnienie wył nadmuchu-10 sek

opóźnienie zał podajnika-10 sek

czym są te 2 ostatnie parametry? jak to działa? 

 

 

EDIT: eee.... nieważne i tak nic mi to nie da :P

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzi4d3k  ciekawy jestem spalania na tym sterowniku  ?

mam nadzieje ze jest ok ! przy zakupe kotla instalator zapytal o sterownik lepszy czy gorszy ...

i jak tu wybrac?c

tylko sprawdzac forum gdzie co i jak........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam to Recalart ma ciekawsze ustawienia w trybie manualnym niż to co jest na moim sterowniku. Więcej można wyregulować.

Spalanie u mnie między trybem PID, a ustawieniami manualnymi nie za bardzo się różnią. Od 1 do 23 października miałem spalanie średnio 5 kg/dobę (palenie/wygaszenie). W tym tygodniu ustawiłem palenie ciągłe i szło 22-27kg/dobę.... gdzieś mi ucieka energia... ale też zastanawiam się czy to nie wina trochę pelletu.... może trochę "przeleżały"... niby barlinek, ale sporo go idzie. W styczniu tego roku jak nim paliłem to też ostro szło..... gorzej jak takim lokalnym tańszym co zawsze palę :)

 

Także.... myślę, że Recalart :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palilem opalem drogim i tym mniej.. sas spali wszystko roznica to temp.jaka jest potrzebna

to jest zecz bardzo wazna.... 

niskie temp. na obiegu zmiejszaja spalanie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi spala około 12 kg na dobę przy paleniu potrzymanie 200 m2 domu i cwu 200 litrów w domu 22.6 stopni piec 17kw

Nie chwal się :) i nie załamuj kolegów, którzy mają Techa . Wysłałem Ci nowy soft wgraj i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziejo5 szacun spalanie ładne ja domek 130 m2 grzeje praktycznie dół na górze dwa grzejniki odkręcone bo nikt nie mieszka,na dole podłogówka i dwa grzejniki raz na jakiś czas się włączają i woreczek schodzi jak nie lepiej na dobę,wydaje mi się że troche sporo

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko panowie na jakiej temp.chodzi u was piec bo u mnie na 60 st.i czy macie pid włączony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z Was czy w trybie palenie wygaszanie eco można ustawić histereze czujnika inna niż 0.5 C? W instrukcji pisze ze pięć przechodzi w tryb wygaszanie po osiągnięciu temp wyższej o 0.5 c i rozpala po spadku o 0.5 od zadanej, da się to zmienić?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno mam pytanie, temp kotła zadana wg krzywej mam obecnie 58c, jak ustawie wodę cwu na 65 c to mi się temp kotła nie zwiększa, to normalne?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych użytkowników. Mam piec SAS BIO SLIM 17 KW sterownik Recalaart. Dom około 140 m, docieplony, dół podłogówka z czujnikiem zewnętrznym i wewnętrznym obieg CO2 i  poddasze podłogówka(łazienka i pralnia)  + grzejniki w pokojach wszystko na obiegu CO1, Dawno mnie tu nie było i widzę że parę stron forum przybyło. Czy któryś z kolegów oszczędził by mi przeglądania wszystkich i podesłał jakieś dobre ustawienia na których piec spalał by rozsądne ilości peletu.  Jestem gotowy przetestować wszystkie propozycje, zarówno te przy wyborze paliwa typu pelet jak i inne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.