Skocz do zawartości

Jasiu1986

Forumowicz
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jasiu1986

  1. Niestety ale nie działa. To już kolejny raz w tym roku.[emoji848] Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
  2. Witam Panowie sukcesywnie śledzę to forum i dzięki niemu bardzo dużo się nauczyłem o swoim piecu. Dzięki Robertowi przy dzisiejszych temperaturach -15 mam spalanie na poziomie 35kg gdzie kiedyś było to wręcz niemożliwe (powierzchnia grzewcza 190m+CWU 200l) Mam jednak jedno pytanie i nie wiem czy to występuje tylko u mnie. Przy przejściu pieca w tryb palenie mieszacze na co1(grzejniki) i co2 (podłogowka) przymykają się w celu szybszego nagrzania pieca czy tak powinno być?
  3. W skrzynce jest mały wystający przycisk opisany stb wcisnij. Po chwili powinno odblokować piec. Przegrzał ci sie piec? Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
  4. Cześć popatrz w skrzynkę przy piecu jest tam maly przycisk z malym wystającym dzynglem wcisnij go później odczekaj chwilę i powinno pomóc . Przegrzał ci sie kocioł ? Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
  5. Panowie z innej beczki na platformie e-multifun mam w wykresie temperatur co2 (podłogówka) zadana 32C mam czujnik zewnętrzny według pogodówki powinno być w granicach 27-28C przy charakterystyce 01. Pytanie do czego będzie dążył piec czy do pogodówki czy do zadanej na platformie?
  6. Domell jak będziesz wiedział ile faktycznie ci spala to się odezwij to może ja coś zaczerpnę od Ciebie
  7. Pompa chodzi cały czas tylko co stego jak jest zamknięte zasilanie do pętl podłogowych przez zawory elektryczne. Chyba jak spada jakoś drastycznie temperatura to wtedy dość mocno puszczają zawory i rusza się woda przez pompkę. Powrót OP wraca do pieca ale nie bezpośrednio wraca na podmieszanie. Czujniki: CO1 zaraz za mieszaczem CO2 wpięta na listwie powrotu Powrót zaraz za piecem CWU w zbiorniku Jeżeli chodzi o zawirowacze to chyba to co jest wsadzone do pieca na samej górze te dwie blachy to mam nie wiem jak je inaczej ustawić? RCK nie mam
  8. Marwol powiedz mi czy jak uruchomiłeś piec to był twój pierwszy rok grzania? Może to ma znaczenie podobno nowe domy muszą się wygrzać ale czy to prawda? Próbuje sobie wyjaśnić dla czego ten piec wcina tyle tego pelletu (udało mi się zjechać z 42kg na 32kg ale i tak to dużo). Zauważyłem że jeżeli uruchomi się któraś z pomp czy od CWU czy od ogrzewania podłogowego temperatura zaczyna szaleć mieszacz próbuje sobie z nią poradzić ale puszcza do obiegu zimną wodę i piec się wychładza spada temperatura kotła. Co z tym zrobić?
  9. Marcin patrzę na ten Twój wykres i normalnie nie mogę się na dziwić jak to jest że od północy do godziny 2 idzie w podtrzymaniu przecież to nie możliwe. Wyłączasz ten piec na jakim programie tygodniowym jedziesz?
  10. Panowie pytanie czy w sterowniku recalart jest gdzieś opcja histerezy na CO1? Musze coś z tym zrobić bo jak pompka od CWU się uruchamia to mi strasznie wariuje temperatura.
  11. A tak dzisiaj sobie pracuje mój piec na razie nie uruchomiła się pompa CWU zmieniłem jej moc z 3 biegu na 1 czekamy do 15. Jak na razie 16min pracy i 59min podtrzymanie.
  12. Panowie mój wykres po nocy wszystko ładnie pięknie temperatura Co1 ładnie sobie faluje aż tu nagle załącza się pompa od CWU i m i wszystko rozp.... no to chyba są jakieś żarty. Zmniejszyłem jej moc teraz na 1 bieg mam nadzieję że będzie lepiej przy następnym dopuszczeniu ciepłej wody. A i zmieniłem korektę czasu reakcji z 5 na 4 jest lepiej zastanawiam się czy jeszcze nie zmienić na 3?
  13. Panowie jak pisałem wcześniej na spalanie w tym piecu ma wpływ chyba wszystko co jest w kotłowni. Piec pilnuje aby temperatura powrotu była 40C jak mniej dogrzewa, pilnuje aby temperatura CO1 była w temperaturze zadanej jak nie dogrzewa, pilnuje aby temperatura na kotle była w temp zadanej jak nie to ...... dogrzewa. Jak to kiedyś ktoś bardziej doświadczony napisał ważna jest też temperatura spalin która najlepiej jak by oscylowała w przedziale 160-180C. A i uwaga jak macie włączone cały czas CWU to też krócej działa w podtrzymaniu najlepiej ustawić sobie jakiś program i niech załącza się na 30min kilka razy dziennie. Co zauważyłem u siebie: Zaawansowane Palenie maksymalne Czas podawania 3s Czas postoju podajnika 12s moc wentylatora 45% (tu trzeba kombinować aby nie wyrzucał) Nie bójcie się skracać czasu podawania wtedy szybciej się nagrzewa piec. To tak na początek później obserwujcie jak długo się pali i jak długo jest w podtrzymaniu. Myślę że każdy chciałby aby jego piec pracował tak jak Marwolla ale trzeba przy tym siedzieć z każdym dniem uczę się czegoś nowego kwestia tylko czasu i nerwów :-)
  14. Panowie bardzo faluje mi temperatura na co1 mam zamontowany mieszacz na zaworze 4d. Na jakim poziomie macie korektę czasu reakcji?
  15. Domell witaj w klubie powiem tak na to ile spali Ci piec ma znaczenie praktycznie każdy detal. Pamiętam jak przy pierwszym rozpaleniu na Pid-zie szedł czarny dym z komina to aż sąsiad przybiegł. Teraz jest zdecydowanie lepiej ale cały czas się uczę. Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę jaką masz temperaturę powrotu u mnie hydraulik się nie popisał i przy dość sporej ilości podłogówki odpowiednio nie zabezpieczył pieca teraz czeka mnie przeróbka. Musze wstawić rurkę między zasilaniem a powrotem zaraz przy piecu aby odpowiednio dogrzać powrót. Po drugie ustawienia pieca też mam Sasa BioSlim 17kW ale ze sterownikiem recalart. Moje nastawy po niżej (sprawdź u siebie może to u ciebie zagra) Kocioł Paliwa dedykowane Palenie Korekta paliwa: % Korekta nadmuchu: % Korekta rusztu: % Podtrzymanie Korekta paliwa: % Korekta nadmuchu: % Korekta rusztu: % Paliwa inne Rozpalanie Czas przedmuchu komory: s Czas wstępnego zasypu: s Moc wentylatora: % Max.czas pracy grzałki: m Temperatura włączenia grzałki: °C Czas zapłonu: s Czas pracy podajnika: s Czas postoju podajnika: s Czas pełnego rozpalania: m Temperatura zakończenie: °C Palenie Wybierz moc: Moc minimalna Czas podawania: s Czas postoju podajnika: s Czas postoju rusztu: m Czyszczenie rusztu: Moc wentylatora: % Moc maksymalna Czas podawania: s Czas postoju podajnika: s Czas postoju rusztu: m Czyszczenie rusztu: Moc wentylatora: % Podtrzymanie Czas pracy podajnika: s Czas postoju podajnika: m Czas postoju rusztu: m Czyszczenie rusztu: Moc wentylatora: % Opóźnienie wyłączenia nadmuchu: s Opóźnienie załączenie podajnika: s Wygaszanie Czas wypalania paliwa: m Czyszczenie rusztu: PID Aktywacja: Ograniczenie mocy Ograniczenie dolne: % Ograniczenie górne: % PID Turbo Przyrost mocy: % Spadek mocy: % Inne Wybór paliwa: Rodzaj pracy: Histereza kotła: °C Czas opóźnienia wejścia w tryb wygaszania: m Ograniczenie temperatury spalin: °C Obieg C.O.1 Brak pogodówki Temperatura obiegu: °C Lato-Zima: Pogodówka Temperatura pomieszczenia: °C Charakterystyka pogodowa: nr Korekta czujnika pomieszczenia: % Lato-Zima-Auto: Temperatura przejścia Lato-Zima: °C Pompa C.O. Praca pompy: Praca modulowana Czas pracy: m Czas postoju: m Termostat Obniżenie temperatury: % Inne Aktywacja obiegu: Obieg C.O.2 Temperatura obiegu: °C Lato-Zima: Pogodówka Temperatura pomieszczenia: °C Charakterystyka pogodowa: nr Korekta czujnika pomieszczenia: % Lato-Zima-Auto: Temperatura przejścia Lato-Zima: °C Pompa C.O. Praca pompy: Praca modulowana Czas pracy: m Czas postoju: m Termostat Obniżenie temperatury: % Inne Aktywacja obiegu: Obieg C.W.U. Temperatura: °C Histereza: °C Legionella: nie aktywna Priorytet: Aktywacja obiegu: włączony
  16. Witam ponownie Panowie Na początku chciałem podziękować Robertowi za plik z ustawieniami jednak mało to pomogło. Troszkę po kombinowałem po swojemu ale nie jest lepiej. Tak jak poprosił mnie Robert próbowałem połączyć się z platformą multifan ale nie wiem dla czego mój router nie łączy się ze sterownikiem przez bramę. Informacja jaka mi się pokazuje: Internet OK Gate Wait i tak cały czas wydaje mi się że to zależy od konfiguracji routera ale to sprawa na następny temat. Widząc jak wygląda wykres Marwola to aż się ciepło robi na sercu mój niestety wygląda znacznie inaczej w załączniku zdjęcie. Marwol moje pytanie jak to robisz :-) a serio w jaki sposób sterujesz CO1 czy masz czujnik pokojowy+czujnik zewnętrzny? Jeżeli tak jaką masz charakterystykę pogodową? Zauważyłem również że z palnika wyrzuca takie małe kulki wulkaniczne. Po niżej moje nastawy może jak wszyscy lukną fachowym okiem to coś poradzą. ROZPALANIE Czas przedmuchu komory 15s Czas wstępnego zasypu 33s Moc wentylatora 45% Max czas grzałki 3m temp wył grzałki 15C czas zapłonu 130s Czas pracy podajnika 3s Czas postoju podajnika 45s Czas pełnego rozpalenia 5m temp zakończenia 10C PALENIE (moc maksymalna) Czas podawania 3s Czas postoju podajnika 19s Czas postoju rusztu 4m Czyszczenie rusztu 1 moc wentylatora 48% PODTRZYMANIE Czas pracy podajnika 8s Czas postoju podajnika 6m Czas postoju rusztu 15m Czyszczenie rusztu 1 moc wentylatora 35% opóźnienie wył nadmuchu 10s opóźnienie zał podajnika 10s PID standard Rodzaj pracy palenie podtrzymanie czas op wej w tryb wygaszania 29m Ograniczenie temp saplin 240C Obieg CO1 temp ogrzewania 22C obniżona temp ogrzewania 0C tryb ZIMA charakterystyka pogodowa zdjęcia wykreu przedstawiają 04 ale zmieniłem na 05 aby piec osiągał większą temperaturę cz pokojowy korekta 0% Program CO 3 OBIEG CO2 (steruje ręcznie mam zawór z pokrętłem ustawionym na 4 podaje temperaturę około 30C w skrzynce zamontowane elektrozawory przy osiągnięciu temp 22C w pomieszczeniu zawory się przymykają obieg za pomocą pompki) temp ogrzewania 25C pompa praca modulowana czas pracy 5m postój 15m obniżona temp ogrzewania 30% tryb Zima charakterystyka 05 CWU temperatura 46C histereza 4C legionella wyłączona USTAWIENIA SERWISOWE Temp min 50C temp Max 85C Krytyczna 90C ochrona powrotu 40C Dodatkowa 10C Czas ruchu rusztu 20s Moc 17kW Wydajność podajnika 0,33 CO1 mieszacz włączony ograniczona temp za zaworem 95C min temp za zaworem 20C Czas otwarcia 140s Korekta czasu reakcji 5 sterowanie obiegiem cz pokojowy+cz zewnętrzny Typ ogrzewania grzejnikowe Pompa podłogowa włączona temp maksymalna 45C temp włączania pompy 42C CO2 Mieszacz wyłączony sterowanie termostat+cz zewnętrzny typ ogrzewania podłogowe Pompa włączona Temp włączania 42C Jeszcze jedno pytanie o którym już wcześniej pisałem w sprawdzaniu czujników mam przy CO2 temp wewnętrzną -39C Marwol pisał że mam coś źle podłączone ale nie wiem gdzie wrzuciłem zdjęcie ze skrzynki z czujnikami. Za jakąkolwiek pomoc serdecznie wszystkim dziękuje.
  17. Panowie takie szybkie pytanie znalazłem na piec coś takiego jak test czujników nie wiem dla czego na CO2 mam: obiegu 27C a wewnętrzna -39C o co chodzi?
  18. OK parametry wgrałem co do podpięcia do netu to jeszcze tego nie robiłem muszę znaleźć instrukcję
  19. Robert mam wątpliwość czy gdy przepnę na powrót to może dojść do sytuacji że na podłogówkę pójdzie gorąca woda powiedzmy powyżej 50C bo w tym momencie chyba to jakoś piec blokuje albo ten zawór na którym jest "9 biegów" a jest ustawiony w tym momencie na 7,5. To ten zawór który widać na poprzednim zdjęciu przed kartką "podłogówka" z czerwonym pokrętłem. Przepraszam za filozofowanie ale nie znam się na tym kompletnie. Tak naprawdę to po przeczytaniu tego postu coś zacząłem kumać o tym piecu ;-)
  20. Robert czujka od podlogówki jest faktycznie na zasilania czyli mam ja przepiac na powrót? Tylko podlogowka jest ustawiona na elektrozaworach i podpieta do termostatu w salonie. Piec podlogówkią nie steruje przynajmniej tak mi się wydaje.Zdjęcie poniżej.A pisałaś coś o CO? Za godzinę wrzuce wszystkie ustawienia.
  21. Witam Panowie czytam wasz post i chciałem sie podłączyć do dyskusji. Trochę informacji o mojej kotłowni: Piec SAS BIO SLIM 17kW PALNIK MULTI FLAME STEROWNIK RECALART piec zakupiony w roku 2016 sierpień nowy dom pierwszy sezon grzewczy, Powierzchnia do ogrzania 190m, podłogówka 95m reszta grzejniki panelowe z termostatami+ zbiornik na wode cwu. Czujka pogodowa+ czujka pokojowa dodatkowo termostat na podlogówce Zawór 4d Przy zabawie i własnych nastawach udało mi się zejść ze spalaniem przy temp -2 8C 27 kg/24h porównujac to do waszych osiągnięc wychodzi to słabo. Proszę o pomoc i podesłanie nastaw. Trochę zdjęć z kotłowni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.