Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oczywiście się zgadzam z tym i myślę że jeżeli tylko będzie możliwość faktycznie odejścia od paliw kopalnych to tak się stanie. Prędzej czy później. Napisałem węgla bo w kwestii Oświęcimia chodzi tylko o sam węgiel o ile się nie mylę

Opublikowano

Dlaczego musimy odejść od węgla, kto nas zmusi? Na razie nie ma i nie będzie innego źródła energii niż kopalne nawet w kosmosie będziemy wydobywać paliwa będą to na przykład gazy: Metan, O4 itd. Pan Vissmann ma przyszłość :)

Mrzonki, którymi karmi was telewizja mają jedynie na celu zmianę właściciela szelestów oczywiście nie wy jesteście beneficjentami tylko dawcami :)

 

Opublikowano
12 minut temu, Agni napisał:

Dlaczego musimy odejść od węgla, ,,,,

A chociażby z takiego powodu.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie przeprowadził we współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla pilotażowy programu kontroli spalania paliw stałych w małopolskich przedsiębiorstwach. Wyniki wykazały że w 72 z 78 sprawdzonych urządzeń grzewczych spalane były odpady. ,,,,

źródło:
http://www.ichpw.pl/blog/2020/02/24/wegiel-tak-odpady-nie/

Opublikowano

Ok odpady to nie węgiel, ale nie dajmy się zwariować, bo wychodzi na to, że analogiczne zmiany w spalaniu które w samochodach były wprowadzane dobre 30lat w kotłach chce się wprowadzić w ciągu 10 a nawet szybciej, a co by było, gdyby z dnia na dzień zakazać poruszania się po Krakowie samochodom na paliwa ciekłe?

Opublikowano

Rowery by bardzo podrorzały, ale byłyby dotacje na nie. Byłby też sztucznie wywołany wzrost gospodarczy spowodowany zakupem certyfikowanych rowerów.

Opublikowano (edytowane)

A do ciągania większych ładunków pisali by podania do Sambora o wynajem silników na biopaliwo. Pozdrawiam Hermogenes

Teslą przecież nie wypada.  

Edytowane przez Hermogenes
Opublikowano
11 godzin temu, Andrzej_M_ napisał:

A chociażby z takiego powodu.

Szanowny forumowiczu, przecież tam jest napisane: „Węgiel – tak, odpady – nie”

I to chyba jasne, że kocioł sam nie załadował się śmieciami?
Tak więc nie tyle kotły i węgiel są problemem; raczej osoby je obsługujące. Skoro ktoś nie ma oporów, by chybnąć gumioka do pieca to praktyka taka poświadcza o jego świadomości. Nowy piec jej nie zmieni. Potrzeba więc przyjaznej, inteligentnej kampanii edukacyjnej – coś na wzór „czysteogrzewanie”. Uszczęśliwiłoby to wszystkich. No, prawie wszystkich, bo postęp, nauczanie, dążenie do prawdy, zawsze budziło nieufność opieszałych w myśleniu. Łatwiej zarządzać emocjami. 
A prawda jest taka, że potrzeba czasu. Już do tego nawiązał kiedyś forumowicz.
Niezamożny, pracowity i zaradny, by podnieść standard życia, potrzebuje nie tyle kredytów, dotacji, co właśnie czasu. Jeśli nadmiernie obciąży się takiego kredytami, pożyczkami, wysokimi rachunkami, to odbierze mu się wszystko (również czas), i ma nikłe szanse na pomyślną przyszłość. Będzie nieszczęśliwy, zgorzkniały, wnerwiony sam nie wiedząc na co…

  • Lubię to 1
Opublikowano

A co robią media? Zamiast edukować obrzydzają dalej węgiel bo mają płacone za obrzydzanie a nie za edukowanie.  To wy płacicie za drogie ogrzewanie nie redaktorki. Telewizja to FIRMA a nie wolontariat i trzeba o tym pamiętać. Mnie zawsze uczono, że programy w telewizji to dodatek do reklam a nie na odwrót.

Żeby zachęcić masę do oglądania reklam puszczają od czasu do czasu jakiś film. Kiedy chcesz, żeby pies połknął tabletkę to owijasz ją w plaster szynki tak działa telewizja i trzeba mieć tego świadomość a nie powtarzać głupoty tam zamieszczane. 

To jest własnie przykład ogłupiającego wpływu mediów oni są w stanie nakłonić ludzi do wszystkiego. Wiadomo, że nie każdy zna się na wszystkim i oni z tej niewiedzy korzystają. 

Opublikowano (edytowane)

Dajcie spokój z tymi powtarzanymi w mediach spalanymi śmieciami. Zastanówcie się ile trzeba śmieci spalić by ogrzać dom? Trzeba by chyba wszystko z całej okolicy wyzbierać.

Co do odpadów to czy deska sosnowa z wbitym gwoździem to odpad?

Czy ta sama deska bez gwoździa odpadem już nie jest?

Edytowane przez Piecuch19
Opublikowano (edytowane)

Słusznie, nie wiemy dokładnie o jakie „śmieci” chodziło. Nie wiadomo też czy to był tylko „dodatek” do opału itd.
Bez względu na skalę, spalany węgiel przy tym to perfuma… jeśli ktoś miał okazję zaciągnąć się dymem z płyt wiórowych, zna ten smak.
Dopóki pewne przyzwyczajenia nie staną się wstydliwym problemem to nadal będziemy odkrywać wysypane śmieci w lesie, hałdy gruzu w potoku…
Edukacja potrzebna, i to szeroko pojęta edukacja...

Dodam... może chodzić też o to, że węgiel obrywa teraz za wszystkich.

Edytowane przez Fozgas
Opublikowano
W dniu 3.03.2020 o 11:50, Agni napisał:

Wiadomo, że nie każdy zna się na wszystkim... 

I coś w tym jest…
Coraz trudniej się rozeznać. Są jakieś opracowania na ten temat?
Od jakiegoś już czasu jedni i drudzy przestrzegają tylko:  „Jeśli…”

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2019-09-11/polska-bez-wegla-do-2030-roku-jesli-ekolodzy-osiagna-swoj-cel-czeka-nas-prawdziwa-katastrofa/

Opublikowano (edytowane)

"Wegiel STOP"! A czy Panowie/Panie z Greenpeace maja pomysl czym go dzisiaj zastapic i czy Greenpeace ma na to srodki (i nie pytam o kase na farbe do malowania statkow tylko o srodki na budowe nowych eko-elektrowni)?

Edytowane przez PioBin
Gość berthold61
Opublikowano

Tak ten cały grenpes ma kasa od bankierów na swoją działalność , dają kasę koncerny gazowe to te buraki przypinają się do drzew , niejeden by się na to załapał jak nie trzeba pracować i za wygłupy ci jeszcze płacą , ten paskudny grenpes nie widział problemu jak nieudaczniki Warszawski zalali gównem całą wisłę i bałtyk , było ok bo to nasi ludzie .póki lewactwa się nie wytępi dobrze nie będzie .

Opublikowano

"Węgiel STOP!" pewnie tak musi być, żeby kupić PV od Siemens-a(Niemcy), turbinę wiatrową od Siemens-a, albo Vestas(Dania) i pompę ciepła od Blaupunkt-a(Niemcy)

Opublikowano

Tylko, że kocioł na węgiel sobie pospawasz jak sie rozcieknie albo poksipolem posklejasz do czasu spawania bo i takie akcje widziałem.

A pompa ciepła jak klęknie to tylko serwis a ten nie przyjedzie za 5 min na żądanie i nie ma za darmo więc będziesz marzł w domu bo nie wolno ci rozpalić ognia.

Za takie pomysły powinni wsadzać jako zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego ja się dziwie dlaczego społeczeństwo jeszcze toleruje ekologów przecież już dawno ci wariaci na kopach powinni być wydaleni z życia publicznego. Mało razy się już skompromitowali opowiadając głupoty?

Ilu ludzi ma stracić życie żeby mogło zarobić kilku ekologów?

To tak jak ten bezrobotny alimenciarz co bronił konstytucji później się okazało, że złodziej tak samo jest z obrońcami środowiska tylko, że środowisko należy do każdego z nas a nie do małej grupy uzurpatorów.

  • Zgadzam się 1
Opublikowano
W dniu 4.03.2020 o 22:10, Ryni napisał:

"Węgiel STOP!"

…budzi wątpliwości, gdyż ma miejsce w chwili, której udało się wyprodukować dość dobre kotły na to paliwo. Niektórzy pewnie pamiętają czasy, gdy majsterkowicz (pionier), zapraszał na pokazy pierwszych konstrukcji „podajnikowych” – ukutych w swoim warsztacie. Dość długą drogę przeszły.
A to, że tak wiele nowoczesnych urządzeń, maszyn, samochodów itp. jest zaprojektowanych u naszych sąsiadów (na zachodzie, północy i południu), nie powinno budzić zdziwienia czy rozgoryczenia. Zwłaszcza dla osób rozumiejących technikę (np. uczestników tego Forum).

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Zakaz palenia węglem a takie coś przed chwilą w Krakowie. No jakżesz to możliwe...

KR.jpg

Opublikowano

Może to smog wawelski zieje ogniem , w okuł Krakowa nadal kopcą mają jeszcze dwa lata tej beztroski , ciekawe czy coś się zmieni po tym czasie ,mentalność  ludzi jest taka że nie postarają się wcześniej wymienić kopciucha tylko pojadą tak do końca a nawet dłużej licząc na to że nikt się nie będzie czepiał ,

Opublikowano

@sambor wynik z dziś z rana

Kopciuchy można wymieniać, należy edukować, ale od razu zakazać węgla "z dnia na dzień" to jest nieporozumienie. U mnie w mieście też chcieli wprowadzić identyczny zakaz jak w Krakowie, ale na razie im to nie przeszło. Znaczy radni uchwalili, ale ponoć Kraków się nie zgodził. Nie wyobrażam sobie w 2019 wymienić kocioł na nowy, zamontować nowy wkład ceramiczny do komina a radni lalala np. od 2021 roku zakaz węgla... Uchwałę czytałem, zakaz węgla i tyle. Ecodesign tylko jak nie ma gazu w budynku ani nie można się podpiąć do MPECu... Nie wiem jak to w Krakowie działa czy nie działa, ale wg mnie to spora przesada.

Opublikowano

Przepisy poszły w odstawkę gdyż:

Corona, słabsze wyniki podczas wyborów , ponadto tak się nie da zrobić - przecież kiedyś zamieszczałem badania z lat 90-tych jakiejś organizacji z USA, która określiła kwotę potrzebna na wymianę kotłów i instalacji w Krakowie na ok 1-2 miliardów $ , nie licząc sieci przesyłowych gazu lub ciepła miejskiego ew elektryki na potrzeby grzania.

Opublikowano

Olać ciepłym moczem. Etna w godzinę wywaliła z siebie tyle gazów i popiołów ile cała zjednoczona EU w rok.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano (edytowane)

xD. Wulkany wydzielają około 0,3 mld ton CO2 na rok. To mniej niż 1% emisji ze spalania paliw kopalnych, które wynoszą ponad 36 mld ton na rok. Najsilniejsza erupcja w ostatnim półwieczu – wulkanu Pinatubo – wyrzuciła niecałe 50 milionów ton CO2. To niewiele ponad 0,1% naszych rocznych emisji ze spalania paliw kopalnych.

Edytowane przez Jaco80
  • Zgadzam się 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.