Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec defro sigma E 16kw ekogroszek - ustawienia


Lambert1975

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle piszesz o nastawach w podtrzymaniu, ale jakie masz w pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry mocy kotła:
- min praca podajnika 1 s
- max praca podajnika 3 s
- min przerwa podajnika 36 s
- max przerwa podajnika 70 s
- min wentylator roboczy 13
- max wentylator roboczy 27
- min obroty 80
-max obroty 340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile % masz na wyświetlaczu po ikonką wentylatora podczas pracy gdy nie dobija do zadanej temp?

 Minimalna przerwę daj na 30 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i włącz na próbę pompę od CWU na stałe. To podniesie Ci temp. powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pompa nie będę juz kombinował bo jutro rano zostanie zrobiona modyfikacja węzła o której pisałem wcześniej więc zobaczymy najpierw co ona wniesie.

W zeszłym roku nie miałem takich problemów, piec się ładnie dogrzewał i grzał na takich ustawieniach jak mam teraz. W tym roku zacząłem kombinować z korektami powietrza żeby wyeliminować spieki no i się zaczęły problemy. I występują nadal mimo powrotu do wcześniejszych ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewaj stopniowo mieszkanie. Jeżeli mieszacz bez silownika to otwieraj go stopniowo, tak żeby kociołek był w granicach 60°

Jeżeli będziesz miał cały czas zimny powrót to tak będziesz miał. Niech pompy pracują cały czas.

Jak panel pokojowy Ci wyłącza pompy to zmień ta funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie, regulator pokojowy w jakim trybie powinien pracować? Powinien sterować pompa co czy kotlem?

 

I jeszcze jedno: na sterowniki mam info ze zawor wbudowany 1 jest wyłączony, ale jego otwarcie jest 100%. Skoro wyłączony to skąd to otwarcie? Można to gdzieś w ustawieniach zmienić bo coś mi się wydaje że wcześniej miałem to otwarcie na 0%

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem. Sterownik w pomieszczeniu ma sterować zaworem mieszającym. Jak nie masz siłownika to wyłącz tą funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest silownik to tylko obniżenie wartości zadanej (oczywiście chodzi o panel pokojowy) pompa niech pracuje cały czas, start pomp 50°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się hehe, siłownik i pompa kotłowa zamontowane, pogodowka ustawiona. Piec chodzi mam wrażenie o wiele lepiej, plynniej.
Temperatura zaworu ustawiona na 38st, temperatura powrotu na 42st, przy zadanej pieca 65st.
Przy okazji tu pytanie - piec dogrzewa się do 69st, przy 70 powinien się przełączyć w nadzór ale tych 70 właśnie nie osiąga tylko 69,przez co ciągle jest w trybie praca. Czy tak ma być?

Pogodowka na razie ustawiona na wyczucie, może podpowiecie jak najlepiej ja ustawić?
No i do kompletu regulator pokojowy, który ogranicza w razie potrzeby pogodowke o 5st.
Mam wrażenie że w domu jest o wiele ciepłej przy 22,4 st (tyle mam teraz na regulatorze pokojowym) niż jak wcześniej było ustawione 23 st.

A i przy okazji wyszło że jest uszkodzony impulsator co powodowało że wentylator chodził 2 razy szybciej nic powinien. Poszła reklamacja do defro.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lambert1975 napisał:

Przy okazji tu pytanie - piec dogrzewa się do 69st, przy 70 powinien się przełączyć w nadzór ale tych 70 właśnie nie osiąga tylko 69,przez co ciągle jest w trybie praca. Czy tak ma być?

Tak ma byc... Kociołek powinien modulować tak aby w nadzór nie przechodził.

Spróbuj zmniejszyć moc kotła na początek o 20% to powinien jeszcze mniej poza zadaną temperaturę wychodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zawór 3d, jak rozumiem jego zadaniem jest obniżanie temperatury w obiegu CO, przez podmieszanie chłodnej wody z powrotu z gorącą z kotła wychodzącą na kaloryfery. Jeśli tak to spełnia on swoje zadanie, może nie tak jak zawór 4d ale nie spodziewaj się tu jakiejś rewolucji. Część wody na powrocie nie trafia do kotła tylko na zawór 3d, dzięki czemu schładzanie kotła jest dużo mniejsze niż gdyby zaworu 3d nie było. A o ile mniejsze? A to już zależy od tego jak zawór ustawisz. Według mnie na jedno wychodzi czy na powrocie dajesz mniej zimnej wody czy więcej ale nieco cieplejszej - całość ciepła jest dokładnie taka sama jak przy zaworze 4d i wpływ na wychładzanie kotła również ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się wrażeniami po 3 dniach od modyfikacji. Piec działa wg mnie rewelacyjnie, "gołym okiem" widać że zmieniła się tez jego sprawność grzania, bo w domu jest o wiele cieplej, mimo tego że grzejniki wcale nie są gorące.

Musze go jeszcze trochę podregulować i tu może coś podpowiecie.

Pogodówkę mam jak na razie ustawioną tak:

-20    - 50st,  -10    - 45st,   0    - 40st,   10   - 38st

temperatura zadana zaworu przy obecnych temperaturach na zewnątrz (dzisiaj 2 st) - 39st., skok zaworu 2%

Do tego chodzi regulator pokojowy, który po osiągnięciu temperatury zadanej zbija ją 5st. Regulator pokojowy mam obecnie ustawiony na 22,8 st. I tu mam pytanie. Od momentu uruchomienia pieca po modyfikacji, jak do się rozgrzał, regulator pokojowy ciągle pokazuje 23,8 st, mimo że jak pisałem wcześniej grzejniki wcale nie są gorące. Wg mnie trochę za wysoko, skoro regulator przy 22,8 st rozłącza.

Szczególnie za ciepło jest w nocy, raczej wolałbym mieć niższą temperaturę do spania haha.

Jak to skorygować? Obniżyć krzywą? Czy może tak ma być i nie szukać dziury w całym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że po osiągnięciu zadanej na pokojówce temperatura zaworu jest obniżana o te 5 stopni? Jaką ustawioną histerezę ma pokojówka?

Na początek na pogodówce przy 0 daj 39*  a przy 10 daj 35*.

Moim zdaniem skok zaworu ustaw na 5% a czas pomiędzy pomiarami 30 sek, u mnie sprawdza się bdb a zawór jest bardziej dynamiczny i lepiej reaguje na zmiany.

Obniżenie nocne również można ustawić na pokojówce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obniżę krzywą, zobaczymy jaki będzie efekt. Obniżać całą krzywą czy tylko w pewnym zakresie, jaki proponował Darekgra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Moim zdaniem po obserwacjach najlepszym wyjściem jest grzanie nonstop tą samą temp bez wyłączania czy obniżania , każde zwolnienie powoduje potem gwałtowny wzrost mocy aby to wyrównać , lepiej leciutko ale stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Obnizylbym ja na wszystkich punktach. Ale proporcjonalnie. 

@berthold61 dokladnie tak. Jezeli w budynku jest duza akumulacyjnosc ( grube sciany) albo bezwladnosc systemu( podlogowka) obnizanie jest calkiem nietrafionym zabiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.