Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam myślałem że masz tłokowca . Możesz zainstalować inny sterownik np:

http://www.prond.pl/sterownik-iryd-rtz-pid.html

http://costerowniki.pl/glowna/19-sterownik-skzp-02-e.html

Bardzo dobre sterowniki.

a jak mam ślimaka ... to co nie idzie go ustawić?

jest ktoś w stanie na forum mi pomóc???

ustawienia zima wulkan sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperol1 ja na twoim miejscu to najpierw wymontował bym serwisanta. Zresztą jak pompka może spalić sterownik? Jak by spaliła to by nie chodził i w drugą stronę to samo. Gość jest jak du... od sra.. żeby to na gwarancji naprawić a nie że ty masz coś wykręcać i mu przynosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisant twierdzi że jego usługa kosztuje 300 zł

jak on do mnie przyjedzie sterownik nowy na gwarancji 

to za co mam płacić

a jutro będe blisko niego to mam mu go podrzucić ale tego nie zrobie bo go sama nie wymontuje

nie wiem jakie my mamy prawa 

jako konsument a sterownik i piec na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/

 

 

"Konsument składający reklamację z tytułu gwarancji jest zobowiązany dostarczyć wadliwy przedmiot na koszt gwaranta do miejsca wskazanego w gwarancji lub miejsca wydania towaru."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja mam piec Defro i zaraz po uruchomieniu czyli w zeszłym sezonie padł mi sterownik i zadzwoniłem po serwis i przyjechali to tylko zapytali się czy mam wpis instalatora w gwarancji . Pokazałem i bez żadnego pytania i szukania powodów wymienili na nowy. Jak narazie chodzi tylko staram się go opanować w 100%. Ja bym zadzwonił do producenta kotła i tam zgłosił problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już dość pieca sterownika ekogroszku wszystkiego 

teraz dla odmiany jeszcze ciągle siedze na necie czytam umieszczam posty latam do pieca

syn powiedział mama może napisze do ciebie na forum bo jesteś ciągle nie dostępna.... bez komentarza

jutro przyjedzie facet co mi to instalował zamontuje inny sterownik

bym ten mogła oddać na gwarancje

ale do jutra siedzę w piwnicy bo jest -12 więc musze monitorować piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacperol1  :)   lechumb Ci dobrze napisał oni są jak... ...... żeby Ci pomóc. Ja mam piec Tekla miałem zonka w niedzielę na początek. Serwisant z pieca był akurat na weselu , ale wylazł i poustawiał jak należy przez telefon i huczy i buczy do dzisiaj. Sterownik ten co masz niestety nie jest najlepszy. Wujek google Ci powie. Serwisant dla mnie tez "ciemny" bo nie dość ze Ci kit wciska o pompce to jeszcze nie przyjeżdza. W dodatku jak Ci każe ustawiać podawanie na 16 ... o matko to się chyba tak samo zna jak ja na fizyce kwantowej. Co do wymiany sterownika to ja za mojego multifuna dałem z dopłaty jakieś 320 zł . tech chyba jest za 400 nie wiem ja ci https://esterownik.pl/nasze-produkty. Ale tu się skontaktuj z producentem pieca czy taki sterownik możesz zamontować. Nie montuj tego na własną rękę. !! Co do nastaw to tak jak powiedziałem zacznij od podawania 7 , no chyba że masz jakiś dziwny palnik. Jakiego masz  producenta palnika zamontowanego w piecu ? zazwyczaj to pancerpol i ekoenergia no ale Ty możesz mieć kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacperpol 1 przeczytaj sobie od tej strony 43 nasza korespondencję https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13397-piec-na-ekogroszek-ustawienia/page-43, tam bregho opisał właściwy elementarz , każdego początkowego palacza. Poczytaj sobie do strony chyba 53 .   To jest bardzo jasno i przejrzyście opisane. Jeśli tego nie zrobisz i nie zrozumiesz  niestety spędzisz czas w piwnicy przy piecu do kwietnia :( Tylko najpierw musisz mieć sprawną instalacje, bez tego ani rusz... :( Ja bym mu złożył zlecenie na te 300 zł ale zapłaciłbym mu dopiero po uruchomieniu sterowania piecem. Albo jeszcze spróbował z producentem pieca, przecież to on Ci to wszystko sprzedał w pakiecie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacperol1  :)   lechumb Ci dobrze napisał oni są jak... ...... żeby Ci pomóc. Ja mam piec Tekla miałem zonka w niedzielę na początek. Serwisant z pieca był akurat na weselu , ale wylazł i poustawiał jak należy przez telefon i huczy i buczy do dzisiaj. Sterownik ten co masz niestety nie jest najlepszy. Wujek google Ci powie. Serwisant dla mnie tez "ciemny" bo nie dość ze Ci kit wciska o pompce to jeszcze nie przyjeżdza. W dodatku jak Ci każe ustawiać podawanie na 16 ... o matko to się chyba tak samo zna jak ja na fizyce kwantowej. Co do wymiany sterownika to ja za mojego multifuna dałem z dopłaty jakieś 320 zł . tech chyba jest za 400 nie wiem ja ci https://esterownik.pl/nasze-produkty. Ale tu się skontaktuj z producentem pieca czy taki sterownik możesz zamontować. Nie montuj tego na własną rękę. !! Co do nastaw to tak jak powiedziałem zacznij od podawania 7 , no chyba że masz jakiś dziwny palnik. Jakiego masz  producenta palnika zamontowanego w piecu ? zazwyczaj to pancerpol i ekoenergia no ale Ty możesz mieć kogoś innego.

jutro zamontują mi inny sterownik. 

piec przez całe 12 godz nie doszedł do temp 60 st

nie ma grzania żażenia 

dopiero wszedł na grzanie jak go z prądu wyłaczylam

ale też nie doszedł do 60

weszłam na żażenie w taki sposób ..temp na piecu 58/60

zniżyłam temp z 60/58

zrównały mi się temp 58/58 mam żażenie potem pompe co przestawiłam niżej

i mam żażenie tym dziwnym sposobem

ale to nie o to chodzi... to ma samo grać a nie ja podstępy robię by wszystko działało a i tak za kilka godzin do max4 dni piec przejdzie w stan wygaszanie 

przeczytam wszystko to napewno.......

ale już dziś nie mam na to siły

kup sobie piec wtedy masz problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety każdy z nas to przechodził. Ale na szczęście jest takie forum jak to i można dużo wyczytać. :) Ja miałem szczęście że znalazłem to forum przez zakupem pieca. Bo bym sobie też dwa razy strzelił w kolano. Przez trzy tygodnie siedziałem w kotłowni i kombinowałem z nastawami , a teraz siedzę i Ci odpisuję, bo mam czas na to. A piec  jak już to kontroluję przez smartfona.. :) , co 4 dni wyciągam popiół i dosypuję węgla a co 2-3 tygodnie czyszczę piec. I tyle mnie w piwnicy widzieli. :) Ale głowa do góry też dojdziesz do tego tylko powoli i nie nerwowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec czyszczę raz na tydzień

jak czytam ten link wasz to gorsza załąmka ...5 lat nawet może trwać ustawienie pieca...........

jestem kobietą niektórych rzeczy nie rozumiem co tam pisze np uszczelnianie tego  paleniska............. ja nic nie robie przy piecu na własną rekę nigdy wszystko co serwisant każe 

 palnik nie wiem jaki mam ale się jutro dowiem

nie na wszystkim się jeszcze znam

ale widzę wszystko przedemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie pesymistycznie podchodzisz do tego pieca. :) Jeśli uporasz się z tymi pseudo serwisantami pieca,sterownika i instalacji to gwarantuję Ci że w przeciągu 2 tygodni dojdziesz do ładu i składu. Ale najpierw trzeba ich złapać za "dolnią cześć ciała" i nie puszczać tak długo jak Ci podstawy nie rozwiążą  :) Później ustawianie kopczyków,przerw  itp to później peace of case :) 2 tygodnie i piec jest twój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pesymistycznie może dla tego bo gościu od pieca mi go podłaczył wprowadził ustaawienia i pojechał... nic nie wytłumaczył nic... sama czytałam instrukcje obsługi pieca.... syn jego to umie a właściciel firmy nie... potem go raz wezwałam to syn mówił co robić przez tel a ja ustawienia wprowadzałam bo on nie umiał......pesymistycznie może dla tego bo nie mogę od nikogo uzyskać pomocy np listopad....nie działa tryb dzień noc i godz sam piec przestawia............dzwonie do gościa co piec instalował......... a on na mnie prawie z pyskiem że tam grzebałam i pewnie sterownik uszkodziłam.... dzwonimy z nim do serwisanta a serwisant na to że wyszło 100 wadliwych sterowników co ma tryb dzień noc uszkodzonych ale piec idzie ustawić bez tego on mi pomoże i nic się nie zmieniło w grudniu wyleciałam do anglii na 6 tyg do męża to mama z polski dzwoniła do mnie o pomoc bo piec się wygasza serwisant każe coś zmieniać to nie działa ,,,,więc wymyśliłam wyłącz sterownik z prądu piec przeszedł w stan grzanie potem działał potem wygasł tak kilka razy... jestem dwa tyg w polsce i teraz wygasł znów tel do gościa od sterownika..... do gościa od pieca.... i założyłam tu konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miazga.. :( coś czuję że na twojej głowie przybyło siwych włosów. :) współczuję ... bo jak trzech "kretynów" / instalator, serwis pieca, serwis sterownika/ i Ci mówi że czarne to białe a białe to czarne to masz prawo się tak czuć jak w tej chwili. Ale bez nich niestety nic nie zrobimy. Oni muszą Ci poprostować wszystkie podstawowe problemy... podłączenia, uszkodzony sterownik itp . tego nie można "ustawić" przez to forum. Kopczyki , potrzymania , mniejsze spalanie - jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś po ustawieniach serwisanta miałam cały dom dymu piwnica była szara do teraz mnie oczy szczypią dwa worki węgla około były w popielniku piec wygaszony smród ..........dziś wieczorem jak dzwoniłąm do pana od pieca co mi instalował i tłumaczę to tamto co się dzieje a on na to że on nie wie o co chodzi... jutro synowi mam wytłumaczyć... poczułam się jak bym rozmawiała z przedszkolem miej więcej tyle samo oby dwóch zrozumią a to super hydralik fachowiec wszyscy chwalą,,,,,a patrzał ktoś na moje zdjęcia które też wysłałam czy mam wszystko dobrze podłaczone....co??? a odnośnie nowego sterownika to wam powiem że już się boję mam stracha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji CO to masz układ zamknięty jak widzę. :) , a czy jaśnie Pan od serwisu pieca poinformował cię że piec nie powinien pracować w układzie zamkniętym ? Jak go ściągniesz to niech ci w książkę serwisowa wbije że piec na pewno będzie pracował w układzie zamkniętym. Często gęsto jest tak że gość powie tak " proszę Pani w zasadzie  może".  To bardzo ważne. Na pierwszy rzut oka, chociaż nie widzimy całego schematu jest wszystko ok. te otuliny czerwone i niebieskie świadczą o tym że instalator się starał. Dorobił Ci zawory kulowe na odcięciach pomp CO i CWU  i to przed filtrami. Ale jestem ciekaw czy poinformowął Cię że 2 razy do roku musisz je czyścić ? I czy dostałaś przeszkolenie do zaworu 4D ? :) Ja bym na Twoim miejscu raczej gadał z tym "młodym " , bo 3 x więcej Ci pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie zaworów kulowych czyszczeniu nic nie wiem pierwsze słyszę

co do zaworu 4DB to po instalacji powiedział tego nie ruszaj ...jak piec wygasł i tryb dzień noc nie działał to się dowiedziałam przez przypadek co to jest do czego służy że tym mam manipulować jak jest za  ciepło za zimno itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach z rck mogę powiedziec ze spaliny spadły i teraz sterownik pokazuje miedzy 100 a 140 a większości są na poziomie 120. Wiec cos tam działa. Pomimo ze nie ma wiatru to rck jest stale uchylony a mam ustawione na 24Pa. Kocioł pracuje delikatniej i więcej na mocy 50-70%.

post-66668-0-46920300-1487095447_thumb.jpg

post-66668-0-86842000-1487095462_thumb.jpg

post-66668-0-63538900-1487095482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj zrobiłem taki trik:

Na zaworze 4d ustawiłem 60* na kotle 65* i co? Powrót 55* +- 2*. Na jednym rozdzielaczu od grzejników mam założony bypass i rozkręcony na max wiec jest stale przepływ gorącej wody. Termostaty na grzejnikach na 3,5.

Gorzej z wykresem bo są górki i dołki ale powrót ok. Zrobiło się biało w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety każdy z nas to przechodził. Ale na szczęście jest takie forum jak to i można dużo wyczytać. :) Ja miałem szczęście że znalazłem to forum przez zakupem pieca. Bo bym sobie też dwa razy strzelił w kolano. Przez trzy tygodnie siedziałem w kotłowni i kombinowałem z nastawami , a teraz siedzę i Ci odpisuję, bo mam czas na to. A piec  jak już to kontroluję przez smartfona.. :) , co 4 dni wyciągam popiół i dosypuję węgla a co 2-3 tygodnie czyszczę piec. I tyle mnie w piwnicy widzieli. :) Ale głowa do góry też dojdziesz do tego tylko powoli i nie nerwowo. :)

witam po kilka dniach 

trochę się działo u mnie , w poniedziałek byli hydraulicy i nie mogli dojść do ładu piec nie dochodził do 55 na rzadnych ustawieniach spędzili u mnie 6-7 godz i pojechali na drugi dzień serwisant kazał im zmienić instalację bo niby sterownik głupiał że woda szła w prawo i w lewo do pompy co .... w środę była obserwacja i wezwałam kolejnych 2 obcych hydraulików , którzy też się czepiali instalacji. czwartek instalacja poprawiona piec uruchomiony niby ok ale temp jest dodatnia na dworzu to piec się nie wygasi u mnie zaczynają się schody jak jest temp w minusie..... ale dziś w nocy coś ślimak zablokowało więć znów byli hydraulicy  ze slimaka podajnika węgiel precz i naprawili ... wszystko chodzi dochodzi do temperatury itd nie wiem jak długo ale jeśli przez dwa tygodnie coś się będzie działo myślę nad zmianą pieca

teraz tak wchodzą w rachubę dwa piece:

HEITZ

HERMANN

teraz prośba kto pracuje na tych piecach opinie rady bo 2* nie kupię kota w worku 

ma ktoś doświadczenie ? proszę doradzić jak by co 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podaj dokładne typy pieców z tych  firm . Same nazwy firm nic nam nie mówią. Po drugie dziwni Ci twoi "fachowcy" . Czy nie będzie taniej ich zebrać do kupy żeby ustalili wspólnie między sobą po której stronie leży wina ... ? A po trzecie weź sobie pod uwagę też firmy SAS, Tekla , Eko ogniwo czy największy producent w Polsce Defro. Są i oczywiście  inni . Z tym że jakbym miał doradzać Ci to tak, pełna automatyka sterownik + zawór 4D z siłownikiem/ jak nie masz zaworów na kaloryferze/ poza tym możesz ten twój stary 4D wykorzystać/ . Następna sprawa to piec który ma czyszczenie od czoła. Nie daj się przekonać do czyszczenia od góry. W tym przypadku będziesz miała duży syf w piwnicy po czyszczeniu kotła. Następna sprawa to podgląd i zmiana podstawowych ustawień przez internet / to tylko dopłata za Router 100 zł/ , a będziesz miała na wszystko wgląd przez np. smartfona. Ruszt raczej nie wodny :) chociaż tu opinie są mocno  podzielone :) Przede wszystkim kieruj się serwisem. Sama widzisz jaki w tej chwili masz problem.... Tu masz jeden z wielu rankingów kotła  może coś Ci pomoże http://ranking.czysteogrzewanie.pl/szukaj/1aq5 . Jak coś wybierzesz daj znać wspólnie ocenimy wybór. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ile % wiatru ?

2. Jakie podawanie ?

3. Jaka przerwa ?

4. Jaki węgiel ?

5. Jaką masz temperaturę na podajniku ?

7. Jakie masz parametry na postoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.