Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj to mnie nie pocieszyles ze nie ustawie tego tak szybko :(

to wcale nie znaczy że Tobie nie pójdzie szybciej czego Tobie życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co zmienic jak zmienic aby to podtrzymanie bylo dluzej. I jak ten popiół, kopczyk co myślicie? Proszę o pomoc bo jak narazie wszystko jest po staremu. 

podtrzymanie to najgorszy stan dla pieca, tym się nie przejmój. najmądrzejsi na tym forum piszą  o pracy ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co radzisz abym mogla teraz ten piec zostawic na 2-3 godz na obserwacje? otworzyc calkowicie wentylacje i obserwowac, czy zmienic cos w ustawieniach? Teraz widze ze przy tym krotszym podawaniu juz mniej jest niedopalonego wegla. A czemu skrocilam a nie zwiekszylam to niewiem gdzies wyczytalam tu na forum zeby chyba skrocic czas podawania. hmmm to zle?

za dużo chcesz na raz.

wczoraj narzekałaś że piec ciągle chodzi - dzis już doszliśmy że stoi w podtrzymaniu czyli troszkę sukcesu jest

 

wczoraj pisałem co robić - miałaś się tego nauczyć i przestrzegać. za szybko byś chciała a nam jest trudno poprzez forum. I NAJWAŻNIEJSZE - ZMIENIAMY JEDEN PARAMETR /TYLKO/ I ..... OBSERWACJA - nie kilka minut, czy godzinę. KILKA GODZIN. I POTEM ZNOWU - AKCJA - REAKCJA, JAK SPEKA TO ... JAK NIEDOPALA TO .....

 

co do nadmuchu - masz możliwość zmierzenia  temp. spallin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam

 

  1. spieki - nadmiar powietrza (lub / i wysoka spiekalność opału) jeśli jednocześnie to trudno wyeliminować Rada- redukcja mocy nadmuchu.
  2. niespalony węgiel - zbyt mało powietrza lub zbyt często podawana dawka co powoduje że brak jest czasu na pełne jej spalenie. Rada- wydłużenie przerwy podawania
  3. jesli zatem występuje któryś z objawów to stosujesz odpowiednią radę i powinno pomóc - zawsze stosuj aż do skutku lub przekroczenia granicy pomiędzy jednym efektem a drugim czyli
    1. jeśli masz spieki - skracasz podawanie np.o 5 sek
    2. nadal spieki ale mniej znów skracasz o np. 5 sek
    3. zaczyna się pojawiać niedopalony węgiel znaczy że przekroczyłaś granicę więc cofasz się wydłużając przerwę o np. 5 sek a następnie skracasz już tylko o 1 sek potem o kolejną aż osiągniesz równowagę.
    4. jeśli skracanie nie daje rezultatu i znów zacznie się pojawiać niespalony eko to wtedy nadmuchem o 1-2% do góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też tak testowalem i cały czas spieki a jak przyslonilem to spokuj i malo spala z 22 kg zeszlem na 12 kg na dobe

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

spójrz na to co ogrzewasz - przy 80 m to i tak jest chyba za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie na czopuchu przy kominie mam wstawione do zmniejszania cugu

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

mówimy o RCK czyli regulatoze ciągu kominowego???? tak  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerowałem sięTwoim opisem, SORRY. jeżel itak to pogratulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-72188-0-28469300-1486058124_thumb.jpgpost-72188-0-38664200-1486058129_thumb.jpgpost-72188-0-75596300-1486058135_thumb.jpg

tak to wyglada po 7 godz pracy przy ustawieniach podawanie 5/ przerwa 30/20 bieg nadmuchu, praca 15 min, podtrz 9 przy czym spada temp o 6 po podtrzymaniu(jesli to wazne) i w sumie to teraz ja juz niewiem co mam teraz zmieniac, czy podwyzszyc przerwe podawania czy nadmuch. Tyle ze przy nadmuchu 45 bieg ktore zostawilam na noc piec pracowal 30 min a na podtrzymaniu byl 6 min i spalonego eko bylo 35 kg przez sama noc. 

A komin mam ceramiczny, ustawienia dzwigni 4D na 4. Zaraz zrobie zdjecia eko jaki mam i podesle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podtrzymanie to najgorszy stan dla pieca, tym się nie przejmój. najmądrzejsi na tym forum piszą  o pracy ciągłej.

podtrzymanie to najgorszy stan? A ja sobie tak myslalam ze im jest dluzej podtrzymanie tym mniej spala eko bo wtedy nie pracuje i go nie pobiera a temp na piecu jest ktora daje cieplo na pomieszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi miejscowość gdzie mieszkasz. Znajdę Ci dwóch autoryzowanych dealerów pgg. To co masz to węgiel mieszany .. najprawdopodobniej ten świecący bardziej węgiel z kopalni syberyjskich. W ogóle to masz wielkie bryły jak na eko

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kielcach. Czyli ten eko nie za fajny? To jest ten min 30 KJ i taki dobry mial byc....

A powiedz mi z tymi ustawieniami podtrzymania czyli praca i przerwa podtrzymania oraz wentylator w podtrzymaniu - jego czas i prac to mam cos zmieniac, ustawiac czy ma byc tak jak bylo? 

Dziekuje za cierpliwosc do mojej osoby i mojego pieca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przedmuchy jak nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronę trzeba zdjąć i wkleić na silikon wysokotemperaturowy 1500*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.