Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale ja tez to rozumiem w ten sposob ze skoro mam pokretlo do regulowania temp zadanej to jakbym tym sterowala cieplo w pomieszczeniach i jezeli nawet do zadanej temp nie chce dojsc to tutaj zaden termostat raczej nie pomoze.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonil serwisant kazal zmniejszyc przerwe podawania na 65 przy 12 s pobierania i czekac czy zalapie na podtrzymanie bo twierdzi ze teraz juz powinno byc dobrze. Jesli dzis nie zalapie na to podtrzymanie to chyba juz mi zostaje tylko ten tech zeby sprawdzil te nastawienia i bede musiala dzwonic. A jak dokupie ten silownik do tego 4D to juz nie bede musiala recznie przekrecac tej dzwigni na dana skale tylko samo bedzie sie to regulowalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiefiurka20 ja Ci naprawdę współczuję z tym serwisantem ... :)   Miazga facet nie wie o czym mówi... z 95 s kazał przejść na 65s ... Jak poczytasz sobie na forum to każdy z nas proponuje zmiane max o 5s a on od razu na  hardcora o 30 s ?????? !!!!! Masakra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonil serwisant kazal zmniejszyc przerwe podawania na 65 przy 12 s pobierania i czekac czy zalapie na podtrzymanie bo twierdzi ze teraz juz powinno byc dobrze. Jesli dzis nie zalapie na to podtrzymanie to chyba juz mi zostaje tylko ten tech zeby sprawdzil te nastawienia i bede musiala dzwonic.

po prostu zwiekszył moc pieca - z 12s podawania i przerwy na 95 s (stosunek 1/8) na 12s i 65 s(1/5,5). Równie dobrze mógł powiedzieć 5s i przerwa 28 - podobny stosunek mocy. TECH nic tu nie pomoże - oni produkuję sterownik który chodzi w wielu kociołkach. ciężko więc Panu z TECHA będzie się odnieść do tego czemu piec nie dochodzi. tu raczej tylko serwis piecyka.

 

 

A jak dokupie ten silownik do tego 4D to juz nie bede musiala recznie przekrecac tej dzwigni na dana skale tylko samo bedzie sie to regulowalo?

to jest już automatyzacja instalacji - najpierw doprowadź do tego by wszystko funkcjonowało jak należy a potem można modernizować-nie wszystko na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja nie wszystko na raz. Najpierw muszę dojść aby się uregulowało to spalanie ekogroszku i temp aby dochodzila do zadanej. A potem ten silownik i ten sterownik pokojowy aby regulowal temp. Tylko do tego trzeba wezwac fachowca a ja sie ich boje jak oni przyjezdzaja i sami niewiedza jak mi pomoc :) ale to pozniej. A jakie spalanie ekogroszku bedzie dobre i bede wiedziec ze piec dobrze dziala? 25 kg na 24 h? A te ustawienia co teraz serwisant kazal zrobic to dobre czy zle? cos zmienic czy zostawic? skoro on takie przestrzaly robi ze sam niewie chyba jak bedzie dobrze. a i ten wentylator mam na 45 bieg. 

aha czyli ten serwis tech nic nie pomoze tylko ten kawah jak cos, bez sensu i ich mieszac w to, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie czy Kawah  pomógł doradził i jest ok ? :)  Ja bym jednak zadzwonił do Tech :) i poprosił o skorygowanie danych . Niestety tego sterownika nie posiadam więc Ci nie pomogę  ..:)  Moje spalanie na wczoraj to 21kg, też mam piec od 3 mc y . 22 noc 23 dzień przy 230 m kw  z tym że musiałem podnieć tęmperaturę spalin bo mi kondens wywalał przez komin  :(  więc spalam na tą chwilę nieekonomicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te ustawienia podawania i przerwy to dobre? Teraz mam tak ze przez 5 min jest podtrzymanie przez 10 min praca i potem znow podtrzymanie przez 5 min. Jednak to podtrzymanie przy tej dzwigni 4 sie zalacza i grzejniki cieple przy tem zadanej na 62 bo sie nie moglam doczekac jak zalapie do 65 to zmniejszylam. Jak to sie bedzie mialo  to do spalania to sie okaze dopiero jutro. u mnie teraz temp w domu 21 ale pewnie musi sie ogrzac bo tym dziennym wychlodzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spieki to spieki a niedopały to niedopały

  1. po pierwsze to daj mu popracować zanim cokolwiek zmienisz
  2. spieki - nadmiar powietrza (lub / i wysoka spiekalność opału) jeśli jednocześnie to trudno wyeliminować Rada- redukcja mocy nadmuchu.
  3. niespalony węgiel - zbyt mało powietrza lub zbyt często podawana dawka co powoduje że brak jest czasu na pełne jej spalenie. Rada- wydłużenie przerwy podawania
  4. jesli zatem występuje któryś z objawów to stosujesz odpowiednią radę i powinno pomóc - zawsze stosuj aż do skutku lub przekroczenia granicy pomiędzy jednym efektem a drugim czyli
    1. jeśli masz spieki - skracasz podawania o 5 sek
    2. nadal spieki ale mniej znów skracasz o 5 sek
    3. zaczyna się pojawiać niedopalony węgiel znaczy że przekroczyłaś granicę więc cofasz się wydłużając przerwę o 5 sek a następnie skracasz tylko o 1 sek potem o kolejną aż osiągniesz równowagę.
    4. jeśli skracanie nie daje rezultatu i znów zacznie się pojawiać niespalony eko to wtedy nadmuchem o 1-2% do góry
  5. co do ustawień pieca to zrób sobie eksperyment:
    1. podawanie X przerwa Y nadmuch Z- sprawdzasz ilość spieków. potem
    2. podawanie X przerwa 2Y nadmuch Z - sprawdzasz ilość spieków i kolejny
    3. podawanie X przerwa 1/2Y i i nadmuch Z - sprawdzasz ilość spieków (a raczej niedopalonego węgla) Krótsza przerwa mam na myśli skracanie delikatnie powoli po 1 sekundzie może 2 i obserwacja.
  6. na Twoim miejscu zamiast zaproponowanych przez serwis podawanie 12s i przerwa 65 s (stosunek 1/5,5) ustaw 5s i przerwa 28 - podobny stosunek i moc pieca. i obserwacja. o potem korekty j.w.
  7. i najważniejsze - z 3 parametrów - podawanie, przerwa i nadmuch zmieniasz tylko jeden aż do skutku - i obserwacja kilka godzin niech popracuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szczegolowa odpowiedz. To zmienie te ustawienia i bede obserwowac i zmieniac jeden paramter, bede szukac najlepszego rozwiazania. A ten nadmuch to mam zmieniac w gore czyli zwiekszac moc czy w dol zmniejszac sile nadmuchu?  A i jeszcze jedno pytanko stosunek podtrzymania do pracy jaki ma byc mniej wiecej i wtedy wiem ze te ustawienia mam ok? Bo obecnie wydluza sie nawet do 15 min pracy a 5 min podtrzymania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szczegolowa odpowiedz. To zmienie te ustawienia i bede obserwowac i zmieniac jeden paramter, bede szukac najlepszego rozwiazania. A ten nadmuch to mam zmieniac w gore czyli zwiekszac moc czy w dol zmniejszac sile nadmuchu?  A i jeszcze jedno pytanko stosunek podtrzymania do pracy jaki ma byc mniej wiecej i wtedy wiem ze te ustawienia mam ok? Bo obecnie wydluza sie nawet do 15 min pracy a 5 min podtrzymania. 

nikt "normalny" nie poda Tobie gotowych ustawień.

to co sprawdza się u jednego u drugiego może się nie sprawdzić 0 inny wegiel, inna instalacja, inny dom itp. za dużo czynników. musisz obserwować palnik - tak jak pisałem spieki to   ... niedopały to .... jak nie ma jednego i drugiego -to OK. choć z dwojga złego lepsze spieki niż niedopały

 

co do nadmuchu - pisałem powyżej. zapamiętaj te zasady o których pisałem i kieruj się nimi podczas regulacji

 

i pamiętaj - cierpliwości. pieca nie ustawisz w jeden dzień, w dwa ....ja swój po 5 latach ustawiłem :)  /długa historia, polecam lekturę mojego tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11043-krs-tech-aqua-duo-15-kw/, mnóstwo porad Dobrych ludzi z forum/ co wcale nie oznacza że Ty nie ustawisz swojego jeszcze tej zimy. cierpliwości i powodzenia  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to mnie nie pocieszyles ze nie ustawie tego tak szybko :( trzeba bylo sie wczesniej za to zabrac a nie patrzec jak biedny zre bez opamietania ten eko i pracuje 24 h. No ale teraz w takim razie czeka mnie kilka dni obserwacji i wtedy byc moze jakos bede bardziej rozumiec ten piec bo narazie to czarna magia. dzieki za Twoja lekture oczywiscie ze poczytam :) wyczytalam dzis wiele postow i widze ze nikt nie bedzie mial takich samych ustawien jak ja i nikt nie podpowie konkretnie co i jak bo kazdy ma inny dom. Chcialabym jeszcze wiedziec ile tak mniej wiecej w ciagu godziny powinien taki piec pracowac a ile byc na podtrzymaniu aby to spalanie bylo w miare ok. Nie licze ze dojde do super ekonomicznego spalania, bo na to napewno potrzeba czasu, ale zeby chociaz 1 worek na dzien byl to juz marzenie :) Ale z tego co zrozumialam to sama mam do tego dojsc metoda prob i ustawien. Dzieki wielkie za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec po moich ustawieniach zostawionych na noc podawanie 5 s, przerwa 34 s, sila nadmuchu 45 bieg stan jego pieca wyglada tak post-72188-0-19251400-1486024307_thumb.jpg 

post-72188-0-58875600-1486024318_thumb.jpg

post-72188-0-58557100-1486024345_thumb.jpg

post-72188-0-10314300-1486024352_thumb.jpg

post-72188-0-87130900-1486024359_thumb.jpg

35 kg eko od godz 18 poszlo spokojnie....... przyobserwowalam ze na tych ustawieniach piec pracuje pol godz aby dojsc do zadanej temp a w podtrzymaniu jest 6 minut....

czyli bardzo dlugo prcuje aby osiagnac zadana temp, podawanie i przerwa wydja mi sie czeste to raczej tu nie widze problemu ale byc moze w tej sile nadmuchu ze za mocna i ucieka to cieplo. Teraz ustawie bieg na 25 i przez godzine przyobserwuje. Niewiem co zmienic jak zmienic aby to podtrzymanie bylo dluzej. I jak ten popiół, kopczyk co myślicie? Proszę o pomoc bo jak narazie wszystko jest po staremu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-72188-0-21676300-1486033605_thumb.jpgpost-72188-0-70552000-1486033616_thumb.jpgpost-72188-0-66974200-1486033621_thumb.jpgpost-72188-0-88614400-1486033641_thumb.jpgpost-72188-0-46877700-1486033659_thumb.jpgpost-72188-0-91057800-1486033665_thumb.jpg

I kolejne zdjecia z ustawieniami 5s/34 s i nadmuch 20 bieg. Robiła się duża górka węgla to wpadłam na pomysł że ją strące pogrzebaczem i wtedy zobaczę jak będzie, ale to był niestety błąd bo przez godz piec pracował i nie mogł złapać temp zadanej. To skróciłam czas podawania o 4 s i zlapalo temp. Teraz bede obserwowac jak piec sie zachowuje przy takich ustawieniach. Widze ten kopczyk wegla i nie mam wogole pomyslu jak zrobic aby on znikl i sie wypalal. Prosze o pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałaś podawanie 5s -4s to masz 1 s czyli podawanie 1 s ? Czy te 4s to dotyczy przerwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif20170202_094941.jpg

 

aha i mam jeszcze taka klapke do wentylacji ktora jest ustawiona tak.

Czy tam tez cos trzeba ruszac? Czy to narazie zostawic?

Otwórz ją na całość bo wirnik Ci się zatka ... Siłę nadmuchu na sterowniku tylko zmieniaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak otwórz. Jak masz niedopalony groszek to czemu zmniejszasz ? Powinno się zwiększać. Przy tych 5 S podawania nie masz tak że Ci się złoże zapada. Pytam się tak że mnie się przy 5s zapadało do środka, więc dałem teraz więcej. Ile przy tym podawaniu masz nad płaszczyzną palnika wegla- żaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak to wyglada przy podawaniu 5 s/ 30s i nadmuch 20

post-72188-0-25034900-1486039750_thumb.jpgpost-72188-0-15817200-1486039756_thumb.jpgpost-72188-0-20733800-1486039762_thumb.jpg

i wyglada to mniej wiecej tak ze jest 15 min pracy a 8 min podt.

Teraz wezme a Twoja rada ta wentylacje calkiem otworze i zostawie na 2 godz i potem zaobserwuje jak z tym bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co radzisz abym mogla teraz ten piec zostawic na 2-3 godz na obserwacje? otworzyc calkowicie wentylacje i obserwowac, czy zmienic cos w ustawieniach? Teraz widze ze przy tym krotszym podawaniu juz mniej jest niedopalonego wegla. A czemu skrocilam a nie zwiekszylam to niewiem gdzies wyczytalam tu na forum zeby chyba skrocic czas podawania. hmmm to zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to napisz o twoim kopczyku co Ci napisałem. Po drugie jak tak będziesz zmieniała drastycznie nastawy co 30 minut to twój piec się rozjedzie... :) i to po całości. Zasada jest taka żeby sobie kopczyk ustawić, później przerwę w podawaniu. I reguluj tylko jedną nastawą a nie od razu dwoma.. tak nie dojdziesz do ładu i składu nigdy.. :) Jak masz niedopałki to znak że musisz wydłużyć  a nie skrócić ... :) bo masz za małą przerwę i wegiel na retorcie nie ma czasu się spalić. Nie myl tego ze spiekami... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodalam zdjecia to myslalam ze zobaczyles jak to wyglada u mnie teraz przy tych 30 s podawania :) a wiec rano przy tym nastawieniu bylo bardzo duzo niedopalonego eko jak na zdjeciach. Zmienilam nadmuch zmniejszylam ale sie tworzyl kopczyk wegla. To go strzepalam co bylo bledem bo potem przez godz nie mogla zalapac temp to zmniejszylam przerwe do 30 s i tak sobie pracuje 2 godz piec. I teraz wychodze z domu i chcialaby ustawic inaczej zeby przyobserwowac jak wroce. Wydaje mi sie ze przy obecnych ustawieniach kopczyk wegla sie troszke zmniejszyl ale nadal jest duzy, z boku tworzy sie jakas grudka. Na popiele mniej nie dopalonego eko. Teraz otworzylam ta klape na wentyalcji to tez moze miec duzy wplyw na prace pieca? Zostawic te ustawienia jak sa z ta klapa otwarta i nic nie ruszac czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal spieki z retorty. jak 5 Ci pasuje i masz kopczyk koło 3-4 cm powyżej płaszczyzny to znak że jest ok jeśli Ci się zapada to daj 6. Później ustal czas spalania. Jak masz taki jak na zdjęciu przy 34s to od razu zwiększyłbym na 40. Jeśli będziesz miała niedopałki dalej to zwiększaj o 4 max!!! Obserwacja dopiero po 4 godzinach a nie 2 jak piszesz... :)

 

Podtrzymanie ustal na 10-15 min / żeby piec był prawie w ciągłym ruchu inaczej się spieki duże tworzą/ wentylator ten sam co masz przy pracy normalnej czyli 45%. Przedmuch wstępny i po podawaniu daj na 50s . Czyli 40s przedmuch, podawanie 5, przedmuch 40s. I rób to małymi kroczkami a nie długimi susami... :) Podeślij dane twojego ekogroszku , producenta fota z worka . I kiedy go kupiłaś i czy jest suchy. Czy przy wsypywaniu do zasobnika unosi się kurz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jakie masz nastawy na kotle i 4D ? Czy w kominie masz wkład z nierdzewki czy też komin ceramiczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.