-
Postów
2303 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
22
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez marcus312
-
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Jakie materiały byście proponowali na te ścianki bo teraz to tam mogę układać do woli różne kombinacje zarówno na górę jak i boki .Jak zrobić wlot ślimaka i jak go zakończyć z prętem w środku czy bez ,pazur itp ,Planuje dołożyć do środka palnika kawałek rury ,albo przynajmniej dołem pół łuk tak żeby ślimak był do samego końca zrzutu opału w rurze. Koniec rury dopiero tuż przed otworami w dolnej płytce .Może bokami trochę wylot spłaszczyć albo górą .Piszcie co byście poprawili mogę zbudować kolejny palnik wg np waszego pomysłu :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Tak panowie macie absolutną rację że na szamocie może zrobić się szlaka i zakleszczy ślimak ,ale taki miałem pod ręką materiał .W tej konstrukcji która została zmodyfikowana na bazie poprzedniego modelu chodziło głownie o to czy obniży się temperatura kasety napowietrzającej która jest poza kotłem połączona z rurą bo tam panowały wcześniej temperatury około 300* C .Palnik będzie teraz głębiej w kotle umieszczony a na zewnątrz będzie wystawał 7 cm wcześniej było to 20 cm został też jako całość skrócony .Jako że nie mam płaszcza wodnego w popielniku to mocno się nagrzewa dlatego jest ten wylot z palnika żeby od razu skierować spaliny w górę a nie w ściankę popielnika .Dla takiego palnika powinien być najlepiej zbudowany odpowiednio kocioł była by nawet możliwość wtedy pomyśleć nad chłodzeniem tego palnika płaszczem wodnym jak coś ala podkowa .Bardzo chętnie bym zobaczył jak wygląda taka warstwownica opału i zdjęcia palnika które obiecał reded Kanały nadmuchowe są dostępne do czyszczenia od dołu :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
No na razie luz nikt mi niczego nie zabrania ;) zrobiłem jak pisałem góra z szamotu górą tylko dwa otwory PW , dodatkowo doszedł jeden rząd więcej otworów na dolnej płytce .Dodałem izolacje na bokach ,całość się uszczelni przy montażu .Dmuchawa przebudowana z góry na bok .Powietrze opływa teraz rurę .Mam zamiar jeszcze zmodyfikować ślimak na wylocie do palnika i w samym zbiorniku wyciąć zwój żeby nie miażdżyło opału .Na fotach wszystko widać :D -
To cytat był ze strony gdzie to sprzedają , od dawna panowało przekonanie że to grzałka ,spirala grzejna opornik ma przewagę nad przepływem prądu przez elektrolit ,ale kto tam wie w obecnych czasach udowadnia się ze nie zawsze jest wszystko zgodne z fizyką ;) :D
-
Norman 1212 też nad tym rozwiązaniem myślałem bo ma to lepszą sprawność niż tradycyjna grzałka podają że 30% ,tylko tu by chyba trzeba pomyśleć zabudować to z udziałem bufora ciepła i ładować tylko w taniej taryfie :D
-
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
To już deflektor typu korona cierniowa ;) bardzo ładnie się wam te spalanie poprawiło po przez te deflektory miski itp ,ja porozcinałem palnik i bede go modyfikował chce zrobić górę z szamotu i opływ powietrza w koło rury dla lepszego chłodzenia .Poprzednia wersja nie wytrzymała temperatur .Boki i góra z szamotu 6 cm w górnej cześci będzie jeszcze PW :D -
Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia
marcus312 odpowiedział(a) na shogunzlasa temat w Kotły z podajnikiem
http://technix.net.pl/p,18,podajnik_slimakowy_sv100.html- 578 odpowiedzi
-
Masz niskie spalanie około 6 kW z taka średnią mocą pracuje kocioł ,kalkulator wyliczył więcej :D W przeciętny dzień zimy~43kg węgla kamiennego
- 27 odpowiedzi
-
- Kotły Płonka
- Osiek III
- (i 4 więcej)
-
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
-
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
To myślisz że w innych rurowcach jest mniejsza temperatura , ja zrobiłem test i tak wyszło jak komuś wyszło lepiej to jego zysk ,osobiscie nie wierze że palniki rurowe nie mają wad typu nagary itd.Trudno mi też dać wiarę w zapewnienia że jakieś obiegi powietrza zmniejszą tą temperaturę przecież mamy mudulacje mocy dmuchawa nie pracuje cały czas na full .Jedyne skuteczne obniżenie temperatury to chyba płaszcz wodny .Ja nie sypałem do testu łatwych paliw tylko te najgorsze miały itd bo jeżeli mam coś zrobić to musi spalić i te trudne dobrze .Mam pomysł na nowy model palnika niebawem go pewnie zbuduje albo zmodyfikuje ten rurowy tylko czy to ma sens kosztem czystszego wymiennika a większego zużycia paliwa ;) :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Palnik rurowy na razie odstawiłem bo zaczął zrywać zawleczki zakleszczył się na amen nagary itd , wstawiłem moją niezawodną retortę obrotową na niej można palić każdym typem węgla :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Chodzi o taryfę antysmogową G12 as :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Prąd tyle kosztuje tylko w nocy , resztę pewnie znasz jak to zagospodarować ;) :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Tu nie do końca chodzi o to że coś się spali tylko żeby się do ścianek nie kleiło ,kiedyś wykonałem rynnę całe palenisko w szamocie i też szlaka się przyklejała do szamotu, potem zrobiłem to samo tylko z blachy i było ok :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Możliwe że są miejsca w których temperatura jest słabiej odebrana ,ale nie można powiedzieć że nie jest odbierana wcale ,Wiem ze w SV 200 jest podział powietrza chociaż nie do końca wiem jak to tam działa .Z dostępnych materiałów widać że jest tam palenisko żeliwne wyjmowane uszczelnione na sznurze uszczelniającym i uszczelkach ognioodpornych , co sprawia że może jeszcze mocniej się nagrzewać ,u mnie jak jest wszystko zespawane to ciepło jest oddawane też na ścianki kasety powietrznej i tym samym schładzane lepiej przez dmuchawę .W SV 200 chyba podział powietrza jest w pierwszej komorze tam okrąża rurę i potem kanałami wpada od góry na rurę i na dolną kasetę do otworów napowietrzających ,ale to tylko moje przypuszczenia bo nigdy tego palnika nie widziałem tylko z fotek internetowych ,chętnie bym zobaczył jak tam jest rozwiązane napowietrzenie czy faktycznie jest takie skuteczne . :D Nie koniecznie jak ktoś ma programator to wystarczy mieć soft od producenta o ile go udostępni ;) :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Pieklorz nad tymi strefami odpowiedniego obiegu powietrza zastanawiałem się już przed budową palnika ,ale jakoś nie mogłem sobie wyobrazić co one mogą jeszcze poprawić w wychładzaniu ,skoro centralnie od góry na rurę dmucha dmuchawa to chyba lepszego schładzania nie uzyskamy .Zgadzam się natomiast że we wnętrzu panują wysokie temperatury .Myślę też że można by tu skrócić jeszcze samo palenisko głownie wylot w stronę popielnika za otworami nadmuchowymi mam 7 cm , po skróceniu temperatura powinna się zmniejszyć wewnątrz rury .Na początku dość mocno dmuchałem sądziłem że to obniża temperaturę rury ,efekt był odwrotny żar uciekał jeszcze bardziej w głąb palnika i podnosił temeraturę.Teraz dmucham mniej i wygląda na to ze temperatura spadła i być może opał się już nie będzie przyklejał do ścianek ale to dopiero sprawdzę .Myślisz że na tym liniowym w SPP v2 był by lepszy efekt prowadzenia spalania w palniku rurowym . Sterownik dalej ten sam co w stopce SPP :D -
Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia
marcus312 odpowiedział(a) na shogunzlasa temat w Kotły z podajnikiem
To czekamy foty reded i PioBin tez zawsze można coś podpatrzeć i wyciągnąć nowe wnioski .Moc z palnika gdzieś w okolicach 6 kW więc wydawało mi się że taki palnik to przetrawi a nawet więcej :D- 578 odpowiedzi
-
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Kiedyś się czytało i twój temat i od przemka to była tzw lektura obowiązkowa ;) :D Czyli ty masz też stalowy tylko stal konstrukcyjna o podwyższonej wytrzymałości ? To ciekawe że tobie się nic do ścianek nie klei może u mnie panuje za wysoka temperatura ,za długa rura ,albo ten miał wilgotny ,Coś ci wykresów nie rysuje na PV monitor ja tez mam tam instalacje -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Gdzie kupiłeś takie palenisko żeliwne,spawałeś dałeś odlew zrobić w temacie o tym palniku miałeś stalowy ,zupełnie inny niż teraz widzę ,poza tym to ja wiedziałem że ze stalą może być różnie chciałem zrobić tylko test na parę dni czy mi takie rozwiązanie będzie odpowiadało ,jak nie z powrotem przekładam retortę .Nie powiem spalanie jest czyściejsze nie czyściłem jeszcze wymiennika zobaczę jak długo wytrzyma spodobało mi się i chętnie bym zbudował kolejny lepszy ale to już taki na dłużej nie testowy :D Myślałem że ciągle jedziesz na tym modelu -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Po 10 dniach zerwało zawleczkę zajrzałem do palnika a tam ciekawostka stalaktyty :P , czyszczenie i na nowo rozpałka .Wady jakie jeszcze widzę to tak jak w rynnach robi się wzgórek nagar przed otworami nadmuchowymi ,Kaseta powietrza już też coś tam się nazbierało .Otwory nie specjalnie zapchane wystarczyło szczotką druciana przeczyścić :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
-
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Palnik był zrobiony w celach poznawczych i ciekawości pod względem czystości spalania .Miałem taki zamiar żeby zrobić wyjmowany ruszt na wzór palników pelletowych ostatecznie wszystko zaspawałem bo wydaje mi się że w razie czego dam radę otwory wyczyścić z zewnątrz przez otwór palnika .Otwory są nawiertane lekko do stożka dołem .Nie próbowałem jeszcze pelletu ,ale pewnie w jakiejś proporcji z węglem się spali bez ryzyka cofki :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
U mnie wylot do popielnika jest od strony krótszej 70 mm ale może być trochę mniej całe palenisko powinno dać się też zrobić w 200 mm wtedy ślimak będziesz miał na równo z rurą z podajnika .Rozstaw otworów na dolnej płycie jest symetryczny co 20 mm.Spalanie na podobnym poziomie ale za to o wiele dłużej czysty wymiennik .Jak podajnik , zasobnik opału szczelny to żar się nie cofnie ale rura się mocno nagrzewa .Jak nie miałem izolacji na tej skrzynce kasecie powietrznej to tam panowały temperatury w granicach 350 * straty ciepła ,wiec trzeba uważać żeby ktoś nie nie poparzył stad izolacja . :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
W ślimaku wydłużyłem tylko trochę pazur ,rdzenia nie usuwałem ,daszek dałem bardziej z nadzieją spłaszczenia opału i zredukowania zejścia płomienia na ślimak :D -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Reded ja pamiętam że ty byłeś pionierm palnika rynnowego z ciekawością śledziłem kiedyś twój temat potem już tam przestałeś pisać .Widzę że masz też ten magiczny jasno szaro fioletowy kolor na wymienniku . ;) :D
