Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł GS Dragon, pomoc smoła, sadza


Americano12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Piec z Firmy Dragon wielopaliwowy https://kotly-dragon.pl/kotly-grzewcze/kotly-uniwersalne/dragon-uni/ pogladowy , pale tylko  suchym drzewem ponizej 12% wilgotnosci oraz Brykietem drzewnym, w załączniku zdj jak wyglada piec po dwóch dniach palenia,  piec ciagle pracuje na 63- 66 stopniach, przedmuchy co minutę  w czym tkwi problem ?pozdrawiam

IMG_20190129_110022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie chodzi o temp. Na piecu

Ale sposob w jaki sie pali

Moze powinno ze tak powiem zapierd....



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie palisz od góry,  poczytaj " czyste ogrzewanie .pl". Jeśli to jest kocioł górnego spalania to trzeba palić od góry i najlepiej bez dmuchawy ,  a powietrze na stałej szczelinie z pod rusztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwają się wnioski że kocioł nie jest przystosowany do spalania tego typu opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pale od góry, tylko ze mam firmę stolarską moje odpady z drzewa nie sa duże, a trociny są zamieniane na brykiet, rozpalę od góry i jak podłożę to nadal to jak bym palił od dołu, a co godzinę  od nowa rozpalać ? 
Przetestoj to bedziesz miec pewnosc

Czy wina kotla

Czy palenia z dolu

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , za każdym razem trzeba rozpalać od góry .Nie można ładować drewna ( nie drzewa ) na choćby szczątki żaru bo efekt będzie jak widać. Do drewna to raczej kocioł HG lu DS.  Jeszcze uważaj bo smoła może zapalic się w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł nadaje się do koksu lub paliwem zastępczym może być węgiel rozpalany od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogień jest na dole a drewno na górze to jak te gazy i smoła ma się spalić.  Wszystko osadza się na płaszczu wodnym i w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczne wyjście to dokładać małymi porcjami, tak aby płomień był non stop na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszkicuj przekrój kotła , podaj jakieś wymiary w środku to moźe coś tu pomożemy przy przeróbce na ds bo na hg to bardziej skomplikowane, ale niewykluczone. Co do dmuchawy to bym zrezygnował. Palące się drewno powinno mieć stały dostęp powietrza a nie przerywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewniak w pierwszym poście autor tematu dał link do kotła podpowiem że nie będziesz zadowolony kiepski układ budowy kotła. https://kotly-dragon.pl/kotly-grzewcze/kotly-uniwersalne/dragon-uni/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie, trzeba by dach robić. Ale palenie od góry z dorobioną kpw powinno być całkiem nieźle, tak paliłem cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego istna masakra jest z tym piecem .  Holz gas to dla ciebie była by najlepsza sprawa bo masz ciągle dostęp do paliwa.  Minusem jest to ze trzeba bawić sie z murowaniem popielnika - u ciebie pewnie bedzie troche wiecej problemów bo masz wlot spalin do wymiennika blisko drzwiczek zasypowych i trzeba by sie bawić z wiszącą nad wymiennikiem  scianą......  

Ale zobacz na tę przeróbkę tego - i na 41 sekunde filmu -  - ten efekt jest wart każdej pracy włozonej w piec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z palnikiem na pelet nie jest takie chop sip - bo musisz kupic wklad do komina - bo sam zwykly cegalny komin zaraz ci zgnije  - tj. na scianach w pokojach zacznie wylazic ci smola z pod tynku + smród niesamowity.

Wszystko zalezy ile masz kasy do wydania , jakim paliwem chcesz palic i czy nie boisz sie przerobek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mikkei napisał:

bo sam zwykly cegalny komin zaraz ci zgnije

Zależy od tego jaką temp spalin puści w komin a na yt widziałem przeróbki,gdzie szło w komin 150-200* a mimo to spalanie mieli na akceptowalnym poziomie.

Sam myślę zrobić coś w tym temacie,ale u mnie to daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 12:25, Americano12 napisał:

Witam posiadam Piec z Firmy Dragon wielopaliwowy https://kotly-dragon.pl/kotly-grzewcze/kotly-uniwersalne/dragon-uni/ pogladowy , pale tylko  suchym drzewem ponizej 12% wilgotnosci oraz Brykietem drzewnym, w załączniku zdj jak wyglada piec po dwóch dniach palenia,  piec ciagle pracuje na 63- 66 stopniach, przedmuchy co minutę  w czym tkwi problem ?pozdrawiam

IMG_20190129_110022.jpg

Wg mnie problem to nadmuch a raczej przedmuchy. Myślę że powinno się palić z widocznym ogniem non stop. Jeżeli przedmuchy są rzadko, występuje brak powietrza do spalania, ogień gaśnie i masz wytwórnię smoły i nagaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jamjestcichy napisał:

Zależy od tego jaką temp spalin puści w komin a na yt widziałem przeróbki,gdzie szło w komin 150-200* a mimo to spalanie mieli na akceptowalnym poziomie

tu nie chodzi o temp spalin nawet ale o wilgotnośc peletu - a jest on wilgotny uwierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witek1234 napisał:

Wg mnie problem to nadmuch a raczej przedmuchy. Myślę że powinno się palić z widocznym ogniem non stop. Jeżeli przedmuchy są rzadko, występuje brak powietrza do spalania, ogień gaśnie i masz wytwórnię smoły i nagaru.

Wiem szukałem jakiegoś sterownika, aby dmuchawa była włączona non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw dmuchawę,najlepiej wywal i zostaw stałą szczelinę dla powietrza,drewno musi sie palić niestety ostro,jeżeli nie dasz powietrza to sam widzisz co sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.