Skocz do zawartości

marcus312

Stały forumowicz
  • Postów

    2303
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    22

Treść opublikowana przez marcus312

  1. Fajny patent ale mój nie wiele gorszy z cyklu druciarstwo kotłowe miałem kiedyś taki katalizator zabudowany ten to dopiero dopalał na czarno ;) :D
  2. Pieklorz super to opisałeś ,jest to skomplikowany proces nad którym mało kto się zastanawia .Klasyfikowane paliwo takie które spala się czysto zawsze nie zależnie od warunków panujących na palniku rozwiązało by szybciej problem .Użytkownika interesuje czysty wymiennik dobrze oszczędnie spalony opał :DNa fotce deflektor który kiedyś używałem przy typie wegla 34,2 z jakąś inna mieszanką zapobiegał wypadaniu niespalonego koksu do popielnika oczywiście wspomagany obrotem koronki na palniku :D
  3. form taki deflektor który świeci na biało był by też bardzo dobry ,tylko zastosować odpowiednie materiały rozgrzewające takie które nie bedą energochłonne bo za chwile się okaże że grzanie pompa ciepła taniej wyjdzie .
  4. No właśnie dlatego wydawało by się że im dłuższy dopalacz np typu rurowy który teoretycznie powinien podnieść temperaturę i dopalić ,okazuje się że płomien się i tak schładza i dodatkowo powstaje strefa beztlenowa .Dlatego pisałem wcześniej że dopalacz powinien być dodatkowo dogrzany i doprowadzone powietrze .Można by zrobić dla testu jakąś rurę i w środku wyłożyć spiralą grzejną dostarczyć PW ,pewnie coś by to pomogło ale tak jak Pieklorz pisze uciążliwe dla użytkownika jedynie jako ciekawostka dla zaawansowanych :D
  5. Problem w tym że nie wszędzie palniki pracują z taką mocą żeby rozgrzewać deflektor do czerwoności :D
  6. Starsi forumowicze na pewno pamiętają piramidkę od minertu i inne temu podobne :D .Wydaje mi się że samymi takimi deflektorami czy rurami dopalającymi ,szamotami itp ciężko będzie osiągnąć zamierzony cel .Może należało by pomyśleć nad takim rozwiązaniem w którym była by możliwość podgrzania takiego dopalacza z zewnątrz np prądem dla uzyskania odpowiedniej temperatury dopalenia .Do tego jakieś sterowanie dodatkowym powietrzem kontrola składu spalin a i to może się okazać że zadziała dobrze na stałej mocy palnika z modulacją nie wiadomo.Na foto prosty dopalacz z puszek kiedyś tam go testowałem nawet był skuteczny ale jak zwykle coś mu tam jeszcze brakowało ;) :D
  7. Można by wykonać przeszklenie w miejscu tej otwartej ścianki z boku jak i w koło samego paleniska tak żeby tylko dołem zostawić wlot świeżego powietrza a góra będzie ciągnęło do okapu.Można na początek wykonać taki test ze zwykłej blachy np 0,8mm czy 1mm i zobaczyć jak to się bedzei zachowywało .Przeszklenie można by potem drobić np w formie otwieranych drzwiczek itp..Póki się nie ureguluje jakiegoś w miarę nie zakłóconego ciągu tego paleniska to takie anomalia nie kontrolowanego dymu bedą się zdarzały :D
  8. marcus312

    Kocioł DS MPM

    Pod kocioł podajnikowy 300W może być troche mało ja mam 1000W tylko Volt chinol :D i szukam jeszcze mocniejszego UPSa bo z czasem uzbierało sie urządzen do niego podłaczonych ,aku 300Ah
  9. marcus312

    Kocioł DS MPM

    Może taki nowoczesny RCK powinien mieć czujnik pożaru w kominie i uruchomić gaśnice proszkową alarm itp.Co robicie jak wam sie tak zacznie dymić z kotła jak u kolegi :D
  10. marcus312

    Kocioł DS MPM

    Panowie tyle tu piszecie o tym cudownym RCK jak to sie zachowuje jak jest pożar w kominie ;) :D
  11. marcus312

    Kocioł DS MPM

    To znaczy jak gdy przymykac sie bedzie klapka PG to otwierac sie bedzie PW :D
  12. marcus312

    Kocioł DS MPM

    No to sie dałem nabrać z ta rurą myslałem że to jakiś inny wynalazek :D Te klapki PW i PG na jednym miarkowniku bedą pracowały
  13. marcus312

    Kocioł DS MPM

    carinus .Do czego ta rura słuzy .PW regulowane tą klapką i idze w dół tym kanałem ujście wpada tuż przed palnikiem :D
  14. marcus312

    Kocioł DS MPM

    No faktycznie podziwiam również fajna konstrukcja :D
  15. Taki przeglad to ja np robie po kazdym sezonie z ciekawosci czy cos tam nie koroduje zeby nie miec niespodzianek ;) :D
  16. Można w ciemno wymienić kondensator w silniku jezeli nie pomoze to rozebrac podajnik i sprawdzić co sie stało :D
  17. marcus312

    Kocioł DS MPM

    Moze trzeba by dorobic mała dmuchawke dla pobudzenia paleniska , ewentualnie zautomatyzowac przerusztowanie .Dawno juz powinno to byc zrobione na obrotowym ruszcie :D
  18. marcus312

    Kocioł DS MPM

    Czyli trapezowa .Nawet taka budowa komory zasypowej nie stanowi dobrego rozwiązania dla spalania węgli koksujących do pewnego momentu będzie dobrze a dalej już nie koniecznie :D , Na taka mała moc to warto sie zastanowic nad peletem albo pompa ciepła ostatecznie ekogroszek .Zaden kocioł zasypowy nie wyeliminuje niedogodnosci typu muli i smoli :D
  19. marcus312

    Kocioł DS MPM

    To jak taka komora powinna wyglądac coś się zmieniło bo trapezowe są znane od dawna . :D
  20. marcus312

    Kocioł DS MPM

    Dokładnie zadna nowość ja np dwa lata temu miałem na coś typu HG przerobiony kocioł :D jest jeszcze mój filmik
  21. marcus312

    Kocioł DS MPM

    Dwa wsady czyli za kazdym razem trzeba rozpalac na nowo .Jak wyglada sprawa temperatury w domu przy takich wyrywnych skokach w układzie centralnego ogrzewania czym to jest regulowane jak ktos chce np miec w domu stałe 23 st ;) :D
  22. Jak zrywa ci zawleczke to masz prawdopodobnie nagar w kolanku z powodu stosowania zbyt mocno koksujacego wegla albo za niski kopczyk i pali sie zbyt nisko :D
  23. marcus312

    Kocioł DS MPM

    Jeszcze nie dawno większość była za likwidacją kopalń więc węgla nie ma . Przechodzimy za to na grzanie gazem albo prądem,peletem będzie czyste powietrze .Węgiel będzie drogi i tym samym nie opłacalny do ogrzewania domu. ;) :D
  24. marcus312

    Kocioł DS MPM

    Też spalisz musisz tylko wybrać taki kocioł podajnikowy który z łatwością da sie przerobić na DS po przez zabudowanie odpowiedniej przystawki . :D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.