-
Postów
2303 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
22
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez marcus312
-
Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia
marcus312 odpowiedział(a) na shogunzlasa temat w Kotły z podajnikiem
Fajny patent ale mój nie wiele gorszy z cyklu druciarstwo kotłowe miałem kiedyś taki katalizator zabudowany ten to dopiero dopalał na czarno ;) :D- 578 odpowiedzi
-
Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia
marcus312 odpowiedział(a) na shogunzlasa temat w Kotły z podajnikiem
Pieklorz super to opisałeś ,jest to skomplikowany proces nad którym mało kto się zastanawia .Klasyfikowane paliwo takie które spala się czysto zawsze nie zależnie od warunków panujących na palniku rozwiązało by szybciej problem .Użytkownika interesuje czysty wymiennik dobrze oszczędnie spalony opał :DNa fotce deflektor który kiedyś używałem przy typie wegla 34,2 z jakąś inna mieszanką zapobiegał wypadaniu niespalonego koksu do popielnika oczywiście wspomagany obrotem koronki na palniku :D- 578 odpowiedzi
-
Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia
marcus312 odpowiedział(a) na shogunzlasa temat w Kotły z podajnikiem
form taki deflektor który świeci na biało był by też bardzo dobry ,tylko zastosować odpowiednie materiały rozgrzewające takie które nie bedą energochłonne bo za chwile się okaże że grzanie pompa ciepła taniej wyjdzie .- 578 odpowiedzi
-
Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia
marcus312 odpowiedział(a) na shogunzlasa temat w Kotły z podajnikiem
No właśnie dlatego wydawało by się że im dłuższy dopalacz np typu rurowy który teoretycznie powinien podnieść temperaturę i dopalić ,okazuje się że płomien się i tak schładza i dodatkowo powstaje strefa beztlenowa .Dlatego pisałem wcześniej że dopalacz powinien być dodatkowo dogrzany i doprowadzone powietrze .Można by zrobić dla testu jakąś rurę i w środku wyłożyć spiralą grzejną dostarczyć PW ,pewnie coś by to pomogło ale tak jak Pieklorz pisze uciążliwe dla użytkownika jedynie jako ciekawostka dla zaawansowanych :D- 578 odpowiedzi
-
Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia
marcus312 odpowiedział(a) na shogunzlasa temat w Kotły z podajnikiem
Problem w tym że nie wszędzie palniki pracują z taką mocą żeby rozgrzewać deflektor do czerwoności :D- 578 odpowiedzi
-
Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia
marcus312 odpowiedział(a) na shogunzlasa temat w Kotły z podajnikiem
Starsi forumowicze na pewno pamiętają piramidkę od minertu i inne temu podobne :D .Wydaje mi się że samymi takimi deflektorami czy rurami dopalającymi ,szamotami itp ciężko będzie osiągnąć zamierzony cel .Może należało by pomyśleć nad takim rozwiązaniem w którym była by możliwość podgrzania takiego dopalacza z zewnątrz np prądem dla uzyskania odpowiedniej temperatury dopalenia .Do tego jakieś sterowanie dodatkowym powietrzem kontrola składu spalin a i to może się okazać że zadziała dobrze na stałej mocy palnika z modulacją nie wiadomo.Na foto prosty dopalacz z puszek kiedyś tam go testowałem nawet był skuteczny ale jak zwykle coś mu tam jeszcze brakowało ;) :D- 578 odpowiedzi
-
Palenisko W Altanie Problem Z Dymem - Nagroda
marcus312 odpowiedział(a) na Prezesadi temat w Inne tematy o kotłach i piecach
Można by wykonać przeszklenie w miejscu tej otwartej ścianki z boku jak i w koło samego paleniska tak żeby tylko dołem zostawić wlot świeżego powietrza a góra będzie ciągnęło do okapu.Można na początek wykonać taki test ze zwykłej blachy np 0,8mm czy 1mm i zobaczyć jak to się bedzei zachowywało .Przeszklenie można by potem drobić np w formie otwieranych drzwiczek itp..Póki się nie ureguluje jakiegoś w miarę nie zakłóconego ciągu tego paleniska to takie anomalia nie kontrolowanego dymu bedą się zdarzały :D -
Pod kocioł podajnikowy 300W może być troche mało ja mam 1000W tylko Volt chinol :D i szukam jeszcze mocniejszego UPSa bo z czasem uzbierało sie urządzen do niego podłaczonych ,aku 300Ah
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Może taki nowoczesny RCK powinien mieć czujnik pożaru w kominie i uruchomić gaśnice proszkową alarm itp.Co robicie jak wam sie tak zacznie dymić z kotła jak u kolegi :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Panowie tyle tu piszecie o tym cudownym RCK jak to sie zachowuje jak jest pożar w kominie ;) :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Bardzo ładne rozwiązanie rusztowania i estetyczne wykonanie :D ,ile na jednym zasypie mniej więcej wystarczy i czy to nie hałasuje np w nocy ;) :D
- 1123 odpowiedzi
-
- Kotły na paliwa stałe
- Kotły dolnospalające
- (i 10 więcej)
-
To znaczy jak gdy przymykac sie bedzie klapka PG to otwierac sie bedzie PW :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
No to sie dałem nabrać z ta rurą myslałem że to jakiś inny wynalazek :D Te klapki PW i PG na jednym miarkowniku bedą pracowały
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
carinus .Do czego ta rura słuzy .PW regulowane tą klapką i idze w dół tym kanałem ujście wpada tuż przed palnikiem :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
No faktycznie podziwiam również fajna konstrukcja :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Hef Zacina Się Ślimak Podajnika Pieca Na Eko-Groszek
marcus312 odpowiedział(a) na mykl temat w Kotły z podajnikiem
Taki przeglad to ja np robie po kazdym sezonie z ciekawosci czy cos tam nie koroduje zeby nie miec niespodzianek ;) :D- 58 odpowiedzi
-
- Nieprawidłowa praca podajnika kotła co
- Eko-Plus
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Hef Zacina Się Ślimak Podajnika Pieca Na Eko-Groszek
marcus312 odpowiedział(a) na mykl temat w Kotły z podajnikiem
Można w ciemno wymienić kondensator w silniku jezeli nie pomoze to rozebrac podajnik i sprawdzić co sie stało :D- 58 odpowiedzi
-
- Nieprawidłowa praca podajnika kotła co
- Eko-Plus
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Moze trzeba by dorobic mała dmuchawke dla pobudzenia paleniska , ewentualnie zautomatyzowac przerusztowanie .Dawno juz powinno to byc zrobione na obrotowym ruszcie :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Czyli trapezowa .Nawet taka budowa komory zasypowej nie stanowi dobrego rozwiązania dla spalania węgli koksujących do pewnego momentu będzie dobrze a dalej już nie koniecznie :D , Na taka mała moc to warto sie zastanowic nad peletem albo pompa ciepła ostatecznie ekogroszek .Zaden kocioł zasypowy nie wyeliminuje niedogodnosci typu muli i smoli :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
To jak taka komora powinna wyglądac coś się zmieniło bo trapezowe są znane od dawna . :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Dokładnie zadna nowość ja np dwa lata temu miałem na coś typu HG przerobiony kocioł :D jest jeszcze mój filmik
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Dwa wsady czyli za kazdym razem trzeba rozpalac na nowo .Jak wyglada sprawa temperatury w domu przy takich wyrywnych skokach w układzie centralnego ogrzewania czym to jest regulowane jak ktos chce np miec w domu stałe 23 st ;) :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Jak zrywa ci zawleczke to masz prawdopodobnie nagar w kolanku z powodu stosowania zbyt mocno koksujacego wegla albo za niski kopczyk i pali sie zbyt nisko :D
-
Jeszcze nie dawno większość była za likwidacją kopalń więc węgla nie ma . Przechodzimy za to na grzanie gazem albo prądem,peletem będzie czyste powietrze .Węgiel będzie drogi i tym samym nie opłacalny do ogrzewania domu. ;) :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Też spalisz musisz tylko wybrać taki kocioł podajnikowy który z łatwością da sie przerobić na DS po przez zabudowanie odpowiedniej przystawki . :D
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
