Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zapowietrza się jak tylko pompa się zatrzyma.


Rzyrawa

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam piec UKS-G 14 KW z rusztem wodnym, dmuchawa WPA X2, pompa Grundfos ALPHA 2 25-40 180. Układ otwarty.

Tyle ze specyfikacji teraz problem.

Kocioł mam dopiero dwa lata i nic się nie działo nagle od 3 dni jak tylko wszystko się wypali i pompa się zatrzyma to żeby znowu palić muszę nagrzać piec do 40 stopni i wpuścić do niego wodę. Odpowietrznik daje jak głupi. Sprawdzałem i w piecu po paleniu praktycznie nie ma wody.

Obejrzałem cały piec gdzie tylko się da i nigdzie woda nie ucieka. Myślałem, że może coś instalacji więc zablokowałem zawory wszystkie od pieca i powtórka z historii. Czyli coś z piecem. Nawet jak już kocioł ruszy to jeszcze dobrą godzinę się co chwila odpowietrza.

 

Czyli po każdym zatrzymaniu pieca muszę napuszczać mu wodę żeby się odpowietrzył.

Gościu od pieca czas ma za 2 miesiące dopiero... niby da się palić ale kurde... Ktoś coś jest w stanie pomóc bo ja już wysiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi bardzo tajemniczo ,jak otwarty układ to może woda ucieka do spływu przez zbiornik wyrównawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem słychać że ucieka. Ale to chyba normalne jak się wody dolewa. Kanaliza idzie przez kotłownię i słychać po prostu że woda leci. Ale jaki to ma wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływ w wyrównawczym jest na 3/4 jego wysokości.

Dwa lata nic się nie działo... Zrobię zdjęcie. Może źle podłączony.

 

 

Capture+_2019-01-28-17-57-31.png

 

Teraz nagrzałem, co kilka minut się odpowietrza piec i wtedy też przy okazji słyszę że z wyrównawczego do kanalizy ucieka woda. Tak jakby falami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 15:12, Rzyrawa napisał:

Ale jaki to ma wpływ?

Wpływ to ma taki że wyciąga wodę z układu prawdopodobnie jest to zle wykonane działało do puki ktoś nie dolał wody do pełna i teraz jak tylko wzrośnie objętośc wody to wypływa do scieku po opróznieniu nastepuje dolewanie i cykl sie powtarza . Działa to jak spuszczanie wina z korflaszy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.