Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. W dobrze ocieplonym domu zwykły kominek to problem po pierwsze, mało wkładów do wyboru z małą mocą, po drugie nowe przepisy nie dopuszczają rozprowadzenia ciepła (po to masa akumulacyjna żeby jak najdłużej trwało nagrzewanie i oddawanie) . Salon z kuchnią ok 40m2 ogrzewanie podłogowe nie wyłączam żeby nie była potem zimna podłoga, bo bobas jeździ na brzuchu teraz. Jak palę delikatnie po jednym kawałku drewna ok 4-5h to obudowa ma na zewnątrz około 50st i trzyma wyczuwalne ciepło około +12h. Jak dla mnie super do przepalania rekreacyjnego, nie do ogrzewania.
  2. Tu trochę wrzuciłem Kominek
  3. Tylko obudowa wkładu choć teraz żałuję że nie zrobiłem kanału do dołu z cegły jako dodatkowej masy zamiast miejsca na drewno.
  4. Nagraj to jeśli dasz radę telefonem i wystaw na youtuba
  5. Ustaw niższą temp na kotle gazowym i będzie samo się sterowało.
  6. Nie z kotła zaciąga przez PW ? A tak serio jeśli Zetka jest co najmniej takiej samej średnicy co komin to nie może być problemów z powietrzem jedyny minus że wychładza niepotrzebnie kotłownię. Jeśli robiłbym od nowa komin to pod RCK warto dać bezpośrednio rurę z dworu, pytanie tylko czy za bardzo nie wychładzałoby to komina a jednocześnie robiłoby nagar czy inny szajs.
  7. Grzanie prądem to nie problem warunkiem jest tylko żeby elektrownia wystawiła ci warunki na tyle kW przyłącza ile potrzebujesz. Tylko płacić i płakać.
  8. Dobrze że idziesz w wodę bo 0,8 przy prosumencie ma być zmniejszane podobno nawet do 0,5 a cena prądu na pewno będzie rosła. Dzięki rurkom i miejsce jakieś zostawisz na kocioł choćby gazowy bedziesz miał możliwość zmiany źródła ciepła. taryfa G12 chyba bez sensu tylko pytanie czy na pewno starczy ci kWh z lata na zimę. Dodatkowo dodam że jak zmienią rozliczenie na kwartalne wszystkie PV do ogrzewania będą bez sensu. Ale tu tylko czarno wróżę.
  9. Witam, Mam problem z dziwnym moim zdaniem zachowaniem sterowania kotła junkers smart 14kw. Sama podłogówka W menu diagnoza cw400 pokazuje mi zawsze wyższą temp na sprzęgle niż na kotle. Z tego co obserwuję kocioł podnosi moc kotła do 40% i podgrzewa wodę w krótkim czasie i wyłącza grzanie mimo że temp. w pomieszczeniu cw400 nie jest osiągnięta. Nie wiem jak wymusić dłuższą pracę z mniejszą mocą. Jak wyjmę czujnik ze sprzęgła i mierzy powietrze w pomieszczeniu to kocioł zaczyna pracować normalniej. Czy ktoś mógłby zobaczyć czy też tak macie temp przy sprzęgle? Myślałem że to czujnik temp w sprzęgle ale po podmianie z zasobnika dalej pokazuje tak samo. Pompa od instalacji ma większą wydajność od kotła więc to nie wina odbioru ciepła. Mierzyłem podczerwienią rury i temp jest niższa niż na czujniku sprzęgła. Czy taki czujnik może być wymieniony na gwarancji jeśli pokazuje o 3st więcej niż ten w kotle.
  10. Obudowa z cegły szamotowej 12cm - bo miałem w dobrej cenie. Jedyny minus jaki widzę to to że nie podzieliłem przyłącza na kanał do dołu i przepustnicę przełączającą lub sam kanał do dołu, bo wydaje mi się że część ciepła wyciąga mimo zamkniętego dolotu w komin. Po wygaszeniu obudowa jest gorąca ok +12h. A tak wygląda. Jeszcze fugowanie zostało i płytki na komin.
  11. Na dniach wrzucę swój projekt z wkładem i obudową z cegły, jest kilka rzeczy które bym poprawił ale na razie jest spoko jeśli o komfort w nowym domu. Paląc we wkładzie nie mam sauny w salonie i trzyma ciepło około 12h.
  12. Niestety pomysł upadł z powodu rozmiaru i zbyt wielu niewiadomych, zrobiłem kominek z wkładem w ciężkiej obudowie z cegły. Nie jest najgorzej. Można popalić śmiało kilka godzin, wybrałem jeden z najmniejszych wkładów jak dokończę obudowę to wrzucę zdjęcie.
  13. To zabójcze sitko to którego nikt nie zagląda? To dopiero niespodzianka.
  14. W pogodówce masz coś takiego jak wpływ pomieszczenia + ileś kelwinów o tyle może podnosić chyba maksymalną temp wody. Też chciałem zakładać jakiegoś salusa lub techa do pokoi ale dałem sobie spokój bo chyba więcej z nimi problemów niż pożytku przy ogrzewaniu podłogowym.
  15. Dziś miałem podobny sterownik na stole - okazało się że przyczyną wyświetlanego komunikatu był uszkodzony kondensator na wyjściu z MOSFETA od dmuchawy, wymiana za 10zł i śmiga jak nowy. MOSFET był dobry.
  16. A cóż to za węgiel do spalania w tym czymś?
  17. Hermi sterownik zacny tylko ta cena :( Czy ktoś spotkał się z jakimś sterownikiem bez wyświetlacza i innych mało potrzebnych bajerów, jakiś eprom do zaprogramowania aby reszta działała bez zaglądania raz zaprogramować i zapomnieć. CENA, komfort, bezpieczeństwo to jedyne co mi potrzebne.
  18. Niezły filmik Marcus - słyszałem o tym ale nie widziałem że to aż taki ładny łuk powstaje. Jak tak to trzeba pomyśleć o jakimś innym sposobie połączenia. PWM i MPPT wiem że to najlepszy sposób ale cena trochę nie po drodze z pomysłem taniego dogrzewania wody w zasobniku. Czytałem o żarówce podobno skutecznie niweluje łuk ale przyznam że chyba potrzeba poszperać jeszcze zanim zabiorę się za wykonanie i zakupy.
  19. Wystarczy?? Chińszczyzna ale to nie ważne, oby tylko działały.
  20. Ostatnio namierzyłem panele CIS tanie jak barszcz i dlatego takie pytanie? Czy łącząc 12 paneli po 4 w szeregu x3 wychodzi mi 216V i około 600W mocy na maxa można podłączyć bezpośrednio do grzałki 230V - 2kW z termostatem bimetalicznym który w razie co mógłby wyłączać obwód panel-grzałka? Czy zastosowanie takiego czegoś ma sens czy lepsza byłaby grzałka o mniejszej mocy . Czy zwykła grzałka może być i czy to bezpieczne z tym wyłączaniem obwodu w razie przegrzania się wody? Powiem tylko że taki zestaw kosztowałby mnie ok. 450zł za nowe panele, kable i grzałka.
  21. Nie mogę przemilczeć ! - Na pewno nie ekologiczne ale pewne, że lepsze o tych przy autostradzie uprawianych dla zysku handlarza.
  22. Multipodwórko ma zacny piecyk zrobiony z żeliwnego kamino. Zastanawiałem się czy do takiej konstrukcji nie najlepsza jako wymiennik byłaby chłodnica z jakiegoś samochodu tylko ciekawe czy długo wytrzymałaby.
  23. Certyfikat :D polecam zapoznać się z obowiązującą ustawą o wyrobach budowlanych. Ciekawe który styropian w Polsce nie ma certyfikatu?
  24. Może to pompa zapowietrzona i przy starcie mieli powietrze.
  25. Styrodur jako ocieplenie stropu to moim zdaniem kiepski pomysł jest zbyt szczelny nie przepuszcza pary, chyba że w domu będzie rekuperacja to i tak będzie sucho, chociaż jeśli chodzić po nim to pewnie wylewka + styropian 0,31 wyjdzie taka sama cena Ociepla się to co najbliżej kubatury grzanej po stronie zimnej czyli najlepiej izolować strop, co nie znaczy że na strychu też byłoby dobrze żeby przy mrozach -20 temperatura nie spadała poniżej 0 jeśli ktoś zostawi tam coś mokrego, jakieś resztki farby itp będą do wyrzucenia jak przemarzną.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.