Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek akumulacyjny - jaki


zip20

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Chciałbym do salonu zamontować kominek, myślałem nad kominkiem z płaszczem wodnym ale jakoś ta cała  automatyka mnie nie przekonuje  chyba ze ktoś mnie przekona ze naprawdę warto w to iść.
 

Moje poszukiwania  skończyły się na kominku akumulacyjnym, czy moglibyście polecić sprawdzony  wkład kominkowy  który mógłbym w ten sposób obudować (wykonać kanały z szamotu lub  cegły pełnej )
Nie musi być mega tip top, chodzi żeby był sprawdzony i nadawał się do takiego zastosowania. kanały wymuruje samemu mam trochę czasu i jakoś powoli sobie poradzę.

I jeszcze jedno pytanie czy taki kominek mogę też wykorzystać częściowo przez DGP (chodzi mi o podgrzanie  2 pomieszczeń bezpośrednio nad tym kominkiem   ) czy te dwie technologie  nie współgrają ze sobą ?

kominek.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wrzucę swój projekt z wkładem i obudową z cegły, jest kilka rzeczy które bym poprawił ale na razie jest spoko jeśli o komfort w nowym domu. Paląc we wkładzie nie mam sauny w salonie i trzyma ciepło około 12h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.