Skocz do zawartości

etype

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    132m2 dom jednorodzinny, ocieplenie styropian ściany 20 cm, podłoga 20 cm, strop 30 cm
  • Instalacja
    Ogrzewanie podłogowe wodne + 2 grzejniki łazienkowe
  • Kocioł
    ACV

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia etype

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Cześć, Od 7 lat używam kotła Acv Hre Eco 18. Od jakiegoś czasu kocioł przestał modulować podczas grzania cwu. Tzn kiedyś jak zalaczalo się grzanie, to kocioł wchodził na obroty i po jakimś czasie zmniejszał je na chwilę do minimum i znowu wchodził na obroty i tak kilka razy. Teraz jak powinien zmniejszac obroty to się wyłącza i tak kilka razy. Serwisant mówi że to może być wina płytki elektronicznej i że ona jest droga i nie ma sensu jej wymieniać, żeby zostawić tak jak jest. Miał kto może podobny przypadek i może coś doradzić ? Odnośnie płytki, to mógłbym ja dać do przelutowania, tak ostatnio naprawiłem 5-cio letnią suszarkę do ubrań, ale to jest zawsze ryzyko, a nie jestem pewien że to płytka. Nowa kosztuje chyba ponad 2000 pln.
  2. Robiłem to już wcześniej i też nie pomogło, tak myślałem czy może posmarować też kolnierz pokrywy wymiennika, bo może tam gdzieś trze, przynajmniej w tej górnej części. Tylko nie wiem czy tam można i czy smar może uszkodzić uszczelkę jeśli coś się dostanie.
  3. Dzień dobry, Mam kocioł ACV 18 HRE Eco i w zasadzie od początku jest taki problem, że jak grzeje c.w.u to najpierw chodzi na najwyższych obrotach, a po jakimś czasie je zmniejsza i wtedy zaczyna pstrykać/strzelać obudowa wymiennika w górnej części, a w zasadzie w jednym rogu. Jak przestaje grzać c.wu to pstryka/strzela kilka, kilkanaście razy jeszcze głośniej. Przy grzaniu c.o. to nie występuje bo pewnie chodzi o niższą temperaturę próbowałem już dokręcać pokrywę wymiennika, luzować i raz pstryka głośniej raz ciszej. Jeden serwisant twierdzi że tak musi być, kiedyś raz był u mnie inny i po jego wizycie było przez rok ok, powiedział że poluzował obudowę, ale w tym roku już pstryka także po jego wizycie. Miał ktoś może taki problem i czy z tym można coś zrobić ? To pstrykanie jest irytujące, zwłaszcza w nocy bo czasami jak jest głośne to niesie się po całym parterze.
  4. No niestety, odpowietrzyłem to dzisiaj (mam nadzieję że tym razem dobrze ^_^ ) ale szumi dalej. Chyba w zasadzie tak samo jak wcześniej. Trochę mnie to niepokoi, bo niedługo chciałbym się przenieść do nowego domu, a ten szum jest głośny, w nocy będzie przeszkadzał. Czy jest ktoś na forum, kto mógłby/chciałby się tym tematem zająć osobiście ? miasto W-wa.
  5. jasne już teraz rozumiem, a to do czego jest ten odpowietrznik w tym miejscu ?
  6. A to może jeszcze jedno pytanie, jak powinny być ustawione zawory by-passu ?
  7. No tak, gdzieś przeczytałem żeby otworzyć odpowietrzniki, więc tak zrobiłem, do głowy mi nie przyszło, że on może zasysać powietrze. Myślałem że to działa tylko w jedną stronę. Dzięki, biorę się za ponowne odpowietrzanie.
  8. Czyli winny może być ten odpowietrznik z lewej strony ? jak można sprawdzić czy to jest to ?
  9. Tak, zasilanie jest z dołu, pompa ma kierunek przepływu do góry.
  10. Sprawdziłem rotametry, trzy z nich były były trochę przykręcone, ale ich odkręcenie nic nie zmieniło. Tomasz
  11. Próbowałem już takiej opcji, nic to nie zmieniło. Szafka z rozdzielaczem jest zamknięta w pomieszczeniu obok kotłowni, także w pomieszczeniach mieszkalnych to nie jest szum bezpośrednio z szafki. Tomasz
  12. Dziękuję. Spróbuję jutro pokręcić rotametrami. Tomasz
  13. A można prosić o bardziej szczegółowo ? w takim razie jak to powinno wyglądać ? Tomasz
  14. Dzień dobry, Bardzo proszę o pomoc w problemie głośnych szumów podłgówki. Sprzęt to: - kocioł ACV HRE Solo 18 eco z zasobnikiem 160 l. - sterownik pokojowy EUROSTER 2006 (włącz/wyłącz). - pompa mieszacza GRUNDFOS UPM3 - nie znam producenta rodzielacza - powierzchnia grzana około 120m2 + 2 grzejniki łazienkowe Do podłogówki nie był robiony projekt. A co gorsze to instalację ogrzewania robił kto inny niż kociół, niestety sytuacja wymusiła takie postępowanie. Instalator kotła wymienił w nim pompę na WILO rs15/6-3c, stwierdził ze będzie lepsza niż elektroniczna. Nie weim czy to dobry pomysł, ale daje mi na ten kocioł gwarancję więc zakładam, że wie co robi. Generalnie jest tak, że instalacja szumi bardzo kiedy są włączone obie pompy, trochę mniej kiedy nie chodzi jedna z nich. Ale wtedy też jest szum i to mimo wszystko też głośny. Jak chodzi pompa od mieszacza to słychać także ją. Szum jest bardziej słyszalny w pomieszczeniach mieszkalnych niż w kotłowni. Obie pompy są ustawione na 1 biegu. Ale na pompie w rozdzielaczu świecą się 4 diody. Jak zawór termostatyczny jest ustawiony na 30 stopni, to wtedy słychac jak szumi, ale jak go otworzę całkowicie, to szumienie w instalacji dalej jest słyszalne. Cisnienie w układzie wyniosi 1,7, przepływ na rotametrach jest między 1-2 litry w zależności od pętli. Niestety nie mam doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym, do tej pory miałem grzejnikowe, zresztą starego typu i tam żadnych szumów nie było. Niestety instalator od podłogówki twierdzi, że szum zawsze jakiś będzie, a zresztą to jest bardziej spowdodowane echem w mieszkaniu. Pan od kotła z kolei twierdzi, że to jest wina podłogówki. Czy to na prawdę ma szumieć czy może to jest jednak kwestia ustawień ? Odpowietrzałem cały układ i wydaje mi się, ze to nie jest ta kwestia. Próbowałem różnych ustawień, ale nie znam się za bardzo na tym typie ogrzewania i nie chcę czegoś zepsuć. Czy mógłbym proszić o jakieś wskazówki ? bo już nie wiem co robić Tomasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.