Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fizyka. Studzisz żar, przyduszasz i przestaje się palić.

Polecam odpopielic wg uznania, położyć w poprzek palnika suche drewno może być grube i na to węgiel. Tak idzie o wiele łatwiej.

 

Jak mam taką sytuację, że się dymi a płomienia nie widać to przez wizjer wrzucam zapaloną zapałkę. Efekt podobny jak w armacie, ale pomaga.

Fizyka. Studzisz żar, przyduszasz i przestaje się palić.

Polecam odpopielic wg uznania, położyć w poprzek palnika suche drewno może być grube i na to węgiel. Tak idzie o wiele łatwiej.

 

Jak mam taką sytuację, że się dymi a płomienia nie widać to przez wizjer wrzucam zapaloną zapałkę. Efekt podobny jak w armacie, ale pomaga.

Edytowane przez Rysio1478
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bez drewna będzie ciężko się miało rozpalić,można też dorzucić na węgiel ale wcześniej jak jest opału powyżej palnika około 1/4 komory minimum albo nawet połowa, fakt że częściej trzeba zajrzeć ale spala się wtedy cały czas płynnie bez wyżej wymienionych niespodzianek    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem szerokość palnika do stanu przed uszkodzeniem,kolosalna różnica w zachowaniu kotła i tempie spalania.Teraz jest 7x14cm przy ruszcie 300cm2 sterowanie temperaturą znacznie lepsze niż przy szerszym wejsciu.Mam też pewien pomysł na palnik doskonały w sensie wymieszania gazów z powietrzem,nie wiem tylko jak bedzie wyglądać problem z wszędobylskim popiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary a pokażesz nam ten swój kociołek ,palnik ,komorę ,spalanie, mogą być fotki ,mile widziany filmik pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka -po co Ci to widzieć,jeszcze w kompleksy wpadniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości ,przecież kotła nie zmienię aż nie padnie u mnie wszystko się spala bardzo dobrze ,ostatnio jadę tylko na szczelinach i jest ok ,co prawda bujnie się nie raz ale jednocześnie szybciej wypali wsad i nie zdąży zagotować ,teraz doszedł do 90 i będzie się palił 3h zamiast 4 ale wszystko pięknie wypalone ,tak podoba mi się najbardziej w palnik na szczelinie i jazda ,grube kloce 15-20 cm mieszam z drobnymi ,palnik czerwoniutki  ,da się żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało powietrza wtórnego.

 

Problem zdiagnozowany.

 

Podczas podnoszenia palnika element wirowy przycisnąłem do tylnej ścianki, a wyżej nie ma już dystansów z prętów. Brak drożności = brak PW.

Brawo carinus.

Element odsunięty a kocioł zaczął huczeć.

Czy PW to należy dodawać aż płomień stanie się klarowny ewentualnie biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na brykiecie pali się tak, myślę że płomień jest ok, na czopuchu 220*

Wkurza mnie tylko te zawieszanie się opału, muszę pomyśleć o wyłożenie czymś komory zaladowczej, bo mam jeszcze ponad tonę tego i muszę to jakoś bezproblemowo spalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po założeniu palnika fabrycznego gdy zostaje sam żar dosypuje węgla i piec nie może się rozbujać. Dymi a w wizjerze brak płomienia. Do tego wyrzuca dym górna klapa. Wczoraj zmieniłem sznur i jest lepiej ale i tak dymi. Przy rozpalaniu jest ok. Czy wywalenie betonowej przegrody rozwiąże problem?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Zacząłem dosypywać do pełna po wypaleniu 1/3 węgla i jest super. Nie dymi a jak potrzeba mniejszej mocy to mniej odpopielam. Póki co jest ok

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zacząłem dosypywać do pełna po wypaleniu 1/3 węgla i jest super. Nie dymi a jak potrzeba mniejszej mocy to mniej odpopielam. Póki co jest ok. Płomień przy zamkniętej klapce PP krótki nieboeski, po otwarciu PP niebiesko zolty

 

Edytowalne post i coś się popsuło. Proszę o porządki ;)

Edytowane przez giecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem MPMa 17-19, zobaczymy jak będzie się sprawował. Ale na to muszę poczekać, czas realizacji to obecnie około 1,5 tygodnia...

Przeraża mnie tylko wniesienie tego do kotłowni, 4 metry po schodach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt trochę waży ale ogólnie za wielki nie jest  ,po schodach w dół rozumiem, w paru ludzi na dechach zsuniecie drzwiczki zdemontujcie  i tą klapę w wyczystce  pare kilo ważą i będzie za co chwycić w razie czego ale fachowcy nie takie kotły montują w piwnicach także będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kotle 12-14 bez rusztowania wypala się cały wsad,koksu brak.Myślę że to zależy od węgla,ja palę orzechem II z Hurtowni Opału(podobno kopalnia Wesoła).Jak na razie bez problemów.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest  u was z podgotowywaniem wody (chyba podgotowywaniem- takie pykanie rytmiczne im wyższa temperatura tym szybciej) mam mpm-a 21-25 z buforem na jednym poziomie, podmieszanie jest,  zawór regulowany od 45-70 -ustawiony na ok 55.  Do 80stopni wszystko ok temperatura spalin 180-200- zarówno na pompce jak i na grawitacji. Temperatura spalin nie może przekroczyć 150 stopni bo pykanie miejscowe w kotle, i w taki sposób mogę doładować bufor 90-80-80 - ale chwile trwa takie palenie a chciałbym szybko załadować bufor. Praca na pompce nic nie zmienia ani na 1 ani na 3 biegu. Jakie macie pomysły jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ kotła tak ma począwszy od kalvisa , ja wyłożyłem pierwszą komorę nad palnikiem całą po 4 stronach szamotem i jest super ,na trzecim biegu nie bulgocze nigdy na drugim prawie nigdy a na 1 sporadycznie ale bez szamotek przy ostrym paleniu drobnicą to prawie zawsze bulgotało miejscowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.