Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Carinus, no niechce mi się wierzyć, że nie będziesz teraz zaglądał do kotłowni co kilja godzin.

 

Na razie zaglądam żeby kontrolować działanie,niedługo kończy sie chorobowe,wracam do pracy i kocioł musi być prawie bezobsługowy w sterowaniu,tylko załadunek.

Witam

Jak w kotle MPM spalać węgiel typ 32- bardziej kaloryczny i smolisty tak aby nie było czarnego dymu z komina ?

Spróbować pomieszać z innym płomiennym węglem.Nie wiem czy pelet nie będzie do tego dobry,dodany w odpowiedniej proporcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaglądam żeby kontrolować działanie,niedługo kończy sie chorobowe,wracam do pracy i kocioł musi być prawie bezobsługowy w sterowaniu,tylko załadunek.

Spróbować pomieszać z innym płomiennym węglem.Nie wiem czy pelet nie będzie do tego dobry,dodany w odpowiedniej proporcji.

Jak dodawałem więcej PW nawet przez wizjer do oglądania palnika, zauważyłem że płomień nie jest taki smolisty tylko biały. Czy tak można podawać powietrze wtórne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej dobie palenia z automatem do rusztowania jestem zadowolony z działania.Poprzednio miałem do osi rusztowania przymocowany sam silnik z przeciwwagą,który wprowadzał ją w drgania.Też było dobrze,gdyby nie hałas obijającej się ośki w tulejce.Teraz wspawałem wcześniej zrobioną obudowę z łożyskami kulkowymi,napęd prowadzony jest ośką 20mm z bezpośrednim napędem od silnika.Do ośki w popielniku jest przykręcone z małym przesunięciem od środka małe łożysko,obudowa zewnętrzna łożyska połączona jest z rusztem.Wygląda podobnie jak mechanizm lokomotywki parowej.Ruch mimośrodowy powoduje pracę ramienia ok.4-5mm i ruszt czyści się naprawdę szybko i co najważniejsze cichutko.

[/url]">http://3217f4e9ea93da76med.jpg

[/url]">http://7c025b44d5cf3bf6med.jpg

Jak rozwiązałeś kwestie klinowania rusztu.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł jest fest rozgrzany i dużo gazów się wydziela to powietrze w ty miejscu dopala jeszcze dym lub tlenek wegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka wysłałem dwa tematy o u24 w których zamieszczony jest film i zdjęcia, kocioł ma wodne ruszta,pozdrawiam

Poczytałem i nie jestem pod wrażeniem ale najważniejsze nie nadaje się do  drewna ....

buli912 dzięki za pozdrowienia

i filmik na niedziele

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co  chcesz tam zamieszkać,posiedzieć czy co,wnętrze kotła ,jak wnętrze kotła w lecie gorzej wyglądało  teraz fajnie wszystko spływa i się spala ,nie mam z nim żadnych problemów ,w hajnówce było gorzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy węglu może i tak ,ale przy drewnie znaczenie ma ,bo by drewno dobrze się zgazowywało potrzeba jak najwyższej temperatury a ruszt dodatkowo schładza wszystko ,kolega Sony to opisał i panowie z ,,czyste ogrzewanie,, też  ....Dodam że dziś węgiel już dużo lepiej -czyściej się spalał  praktycznie bez dymu-taki czasami minimalny jak na filmiku ,ale zmieniłem trochę ustawienia -pw 1mm,pg miarkownik i po domknięciu szczelina 5mm i w środkowych drzwiach na klapce szczelina 5mm i jeszcze przed wrzuceniem węgla więcej drewna ,węgiel i na węgiel drewno do oporu ,węgla było 10kg tak że po próbach stwierdzam że węgiel jest też ok ale najlepszy brykiet pini kay ,ale też najdroższy,będę spalał te trzy paliwa w zależności od potrzeb i warunków 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązałeś kwestie klinowania rusztu.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Pisałem o tym problemie już wcześniej.U mnie ruszt wykonuje delikatne ruchy po parę milimetrów,ale z dużą częstotliwością,nie ma szans żeby coś zaklinowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam się udaje w miarę czysto i wygodnie dorzucać węgiel przy klapie z górnym załadunkiem? Robicie to łopatą z węglarki czy jakoś inaczej?  Niska kobita da radę? Chodzi mi konkretnie o kocioł 17-19kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że palenie ciągłe ma dużo plusów ale teraz gdzie jest już zimno na dworze ,teraz przez ostatnie 6h temperatura spalin 100,na kotle równo 70,palnik i szamotki czerwoniutkie spalanie spokojne praktycznie na szczelinach,chociaż łańcuszek napięty jest więc pewnie to miarkownik tak fajnie trzyma temperaturę, no dla mnie Ameryka .Do kolegi wyżej ,najlepiej z wiadra ,wiaderka lub worka bezpośrednio ale z 10kg-mowego bo z 25kg kobietka może nie dać rady,łopatka dobra jest do bocznego zasypu ale do górnego też się da chociaż nasz 17-19 jest dosyć wysoki i jest to utrudnione

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuczasz drewno sypiesz węgiel wiadrem i posprawie lub sypiesz wiadrem sam węgiel(tylko nie spiekający).

Nie no łopatą lepiej tylko jak sypiesz węgiel na żar to pierwsza porcja musi być grupsza aby powstała gruba warstwa po to aby był większy ciąg i dym został wezsany i spalony w palniku a nie zadyma na całą kotłownię.

Maronka jak u ciepie nawalisz byle jak drewna i nasypiesz węgla na rozgrzanym palenisku to się spala bez problemowo czy nie.Oczywiście pierwsze łupek drewna przed palnik na leżać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed otwarciem klapy blokuję RCK,uchylam klapę delikatnie i po ok.minucie jest w komorze zasypowej czysto bez dymu.Wygodniej bedzie sypać taką tradycyjną węglarką z marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bele jak drewna nie wrzucam chyba że tą kostke sosnową ,ale jak mi się chce i mam czas to nawet kostkę układam,więcej wejdzie ,nie zawiesza się i fajnie równo spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nada się ten kociołek na sporadyczne palenie? Nowa chałupa 80m2, ocieplona po 15cm ściany, podłoga i sufit 20cm. Podstawowym grzaniem ma być gaz. Chcę mieć też coś w zapasie na gorsze dni. Czytałem, że kołty DS mają większe wymagania co do komina niż GS. Jak to z tym jest? Dom to parterówka, komin, przekrój 20x20, ale wysoki na około 6m. Próbować z tym kotłem czy wsadzić jakiegoś bylejakiego GS-a za tysiącpincet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sporadyczne palenie to każdy się nadaje.Jak nie masz zamiaru codziennie sie bawić w palacza,to kup cokolwiek co nie zakopci całej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakigoś gs -sa i przepalając od góry będzie OK. Z dolniakiem mogą być kłopoty, szczególnie przy nie częstym paleniu. Komin niski, zimny i zadyma gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.