Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Przemek.Te filmy robione aparatem amatorskim,przez amatora nigdy nie będą rzeczywiste.Kolega myli trochę kolory żarzenia.Fiolet jako kolor to mieszanka niebieski+czerwony,wynika w HG ze spalania w głównej mierze CO (barwa niebieskawa),który spala się również w temp. grubo poniżej 1000 st. i jest to raczej kolor fioletowo-różowy Po kolorze białym,kolor niebieski=spalanie zupełne,bez sadzy. http://reframat.pl/  

 

 

Przemek twoje filmy spokojnie możesz wkleić.Zapomniałeś napisać o cudownym podgrzaniu PW w waldim,mnie i tak już nikt nie wierzy  ;) , nie rozumiem twojego zdziwienia co do ciągu naturalnego  ;) ,czyżbyś zapomniał co skonstruowałeś? :D . U mnie ściana do kotłowni 50 cm. to góra 30dB, do sypialni jeszcze 2 ściany 25 cm. cegła pełna, nie ma prawa nic słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he.... CO prawda nie przemkowy, ale dolniak z palnikiem szamotowym u mnie jak się rozpędza, to drzwi kotłowni drżą, a kobieta ostatnio powiedziała, iż myślała, że przed domem warczy ciężarówka. Za to w podtrzymaniu to nawet w kotłowni go nie słychać - chodzi na miarkowniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek ale te rurki są o dość małym przekroju  i mimo to idzie na naturalnym a miałem już sytuacje że inny kocioł  na rurach 2" podobno nie miał  siły uciągnąć ... do czasu aż użytkownik nie posłuchał moich rad i nie zmniejszył PP . Także nadmiar powietrza pierwotnego wcale nie jest wskazany czego niektórzy nie mogą pojąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.To co podaję do mojego kotła nie znaczy, że w innym będzie działać.Zależy to od budowy kotła,wilgotności drewna,podania powietrza,i.t.p. Słusznie mi kiedyś mówiłeś że możesz w twoim kotle każde mokre drewno spalić.Zrobiłem to też w poprzednim i obecnym kotle,ale nie dla prób,tylko musiałem spalić parę klocków nadżartych przez szkodnika technicznego buka żeby mi póżniej drewna w drewutni nie podjadał  ;) .Okazało się że przy otwartej klapce PP na max. ledwo tego powietrza wystarczyło  :o .Nie jestem specjalistą jak ty, ale na mój rozum nie odgrywa roli 5/4 czy 2 cale,suma przekrojów musi się zgadzać no i wymiennik zawsze czysty,wiadomo że 5/4 szybciej zaklei sadzą,albo nie daj Boże smołą.Dlatego koledzy nie można tych nastaw bezpośrednio przyjąć,bo kupfer ma naprawdę ekstremalnie suche drewno i ekstremalnie gorące palenisko.Przemek nie zapomni opisać podawanie PW. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten huragan w judaszu to tylko na potrzeby filmiku przy max PP żeby pokazać czy masz tak non-stop? Jak non-stop to genialnie, tak powinno być.  Z tym kolorem płomienia nadal jest coś nie tak imho. Już tu na forum widziałem wiele filmików z dopalania gazów i był płomień jasno-fioletowy.  Co tak się uczepiłeś tego niebieskiego. Niebieski to niska temp. płomienia na pewno nie dopalająca.  Żeby dopalić gazy trzeba wskoczyć powyżej 1300 stopni.  Hmm, podsunę Ci pomysł. To idealne miejsce ten judasz żeby wsunąć tam testowo sondę temperaturową do 1500 stopni( o ile taki termometr da się kupić w niskiej cenie). Mnie to by korciło coś takiego mierzyć :).  U mnie w crap-kostrzewie nie da się nic zobaczyć, nie ma PW bo kostrzewy z automatu mają dmuchawy a kotły z dmuchawą "niby" nie mogą mieć PW tak jak Ty masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,nie będę się z tobą kłócił,skoro wiesz lepiej.Porządny pirometr do 1600 st. kosztuje bagatela ok. 2000 zł.,co uważam za zdzierstwo ,więc mierzenie na oko mi wystarczy,a jak tobie nie wystarczy kup i przyjedż to pomierzymy,sam jestem ciekaw.Pozdrawiam.

Jak to cię nie przekona do niebieskiego płomienia to już nic więcej nie wymyślę:

 

 

https://www.google.pl/search?q=blaubrenner+gelbbrenner&biw=1600&bih=791&tbm=isch&imgil=aAUgg4w4wQ0EsM%253A%253Bk3PAie2f9NtLvM%253Bhttp%25253A%25252F%25252F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Chciałbym zaprezentować  nowy kocioł na drewno, jest to kocioł zgazowujący z komorą załadowczą 140l i umożliwiającą załadunek polan do długości 50cm.

 

Główny wymiennik płomieniówkowy znajduje się z tyłu kotła wraz z systemem półautomatycznego czyszczenia .

Planowana jest budowa kotłów tego typu od mocy 10kW do 50kW.

 

Jak czas pozwoli to na weekend postaram się tu umieścić kolejne dwie konstrukcje  do spalania drewna

 

post-13940-0-10735000-1424998236_thumb.jpg

post-13940-0-90396800-1424998260_thumb.jpg

post-13940-0-81193900-1424998293_thumb.jpg

post-13940-0-48300300-1424998294_thumb.jpg

post-13940-0-90781600-1424998294_thumb.jpg

post-13940-0-55443900-1424998295_thumb.jpg

post-13940-0-98960200-1424998295_thumb.jpg

post-13940-0-57604200-1424998340_thumb.jpg

post-13940-0-91524200-1424998340_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie. Jest nawet dziura w ceramice żeby mogła spływać smoła(żart) ;) No właśnie, po co ten otwór w drzwiczkach załadowczych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora załadowcza jak i wszystkie inne powierzchnie jest z płaszczem wodnym (w komorze płaszcz jest za tymi stalowymi panelami

Ani w drzwiach załadowczych ani w drzwiach palnika niema żadnej dziury, gdybyście troszkę uważniej popatrzyli to są tam szyby kominkowe a celem tego jest podgląd na palnik i na stan paliwa :)  

Kocioł ten na naturalnym ciągu raczej nie pójdzie (choć to też zależy od ciągu) albowiem ma założony ślimakowy wyciąg spalin bez by-pass'u .Takie wyciągi lepiej pracują są cichsze i zużywają mniej energii

Ostatnimi czasy coraz częściej wykonuje kotły na drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, widzę że z letargu wyrwał Cię temat o MPM, ale jaki sens jest cokolwiek pokazywać i chwalić się, skoro z powodu terminów wykonania Twoje kotły to produkcja dla kolekcjonerów.

Nie gniewaj się, ale to trochę niepoważne.

Oczywiście, nie zmienia to faktu, że bardzo Cię szanuję za to, ile pracy i zaangażowania wkładasz w to, co robisz. Wiem, że to ciężki kawałek chleba i nie zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jasność,choć w komorze zał. widzę ciemność przez tę szybkę  ;) .Też uważam że na ciągu naturalnym nie ma wielkich szans(kanał wznośny=odbiór ciepła).Poinformuj klienta że za panelami smoła będzie,u mnie też jest na tej ściance z płaszczem wodnym.Ciekawi mnie jak podgrzewasz pw czy tak mocno jak u mnie?  :P  i po co ten miarkownik z tyłu,czy to jakieś turbo?

Zwanzig,ty mi przypominasz jednego kolegę,ale mówisz że go nie znasz  ^_^ .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwanzig twoja wypowiedź jest nie na miejscu i delikatnie mówiąc niegrzeczna o powadze nawet nie wspomnę. To klient wybiera który kocioł kupi.

Cooler, wypowiedź jest na miejscu, jest grzeczna, poważna i stwierdza fakty, a te są takie, że najbliższy wolny termin to czwarty kwartał 2015.

Jak znam życie skończy się na 2016 roku. Gdybyś zamiast tu marudzić zajrzał na stronę Przemka, to wiedziałbyś skąd mój wpis. 

Co do klientów, to większość potencjalnych klientów Przemka właśnie z powodu terminów kupi kotły MPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwanzing nie masz racji. Jeżeli chodzi o temat MPM to cieszy mnie fakt ze ktoś robi coś więcej niż tylko skrzynki na węgiel, gdybyś poświęcił trochę czasu i przeczytał ten wątek to byś o tym wiedział że celowo zamieszczałem tu swoje projekty . Poza tym bardzo wiele osób śledzi ten wątek i pisze do mnie maile "czy jest coś nowego" dlatego jak znalazłem chwilę to wstawiłem to tu aby nie odpisywać każdemu z osobna .

Pracy mam tyle ile chcę mieć i to mi wystarczy , a jak ktoś ma inspiracje na lidera rynku to droga wolna.

 

@Kupfer

 Z tą smołą to wiadomo że ona będzie czy płaszcz wodny jest czy nie, jednak panele te zabezpieczają ścianki przed ścieraniem a dodatkowo zmniejszają możliwość zawieszania opału na cegłach. Szybki z czasem zajdą sadzą ale przecież można je wyczyścić lub wymienić .

Tłumaczyłem Ci że nie widzą większego sensu podgrzewania PW albowiem przechodząc przez rozgrzaną dyszę i tak się dość mocno nagrzewa

A co do miarkownika to stanowi on tylko dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła (ustawiony jest na 85*)

 

@Zwanzing  To niech wybiorą MPM , są tacy co zadowolą się MPM , są tacy co wybiorą Kalvisa , są tacy co zamówią u mnie i są tacy co kupią  Frolinga za 8000€  nie nam decydować kto co wybiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, oczywiście ze nie masz się czym przejmować, przecież sam niedawno napisałem, ze dzięki temu właśnie forum i wątkowi włączyłeś samograja, więc nie pisałeś tu jedynie dla samej idei, ale nie mam o to pretensji. Na własnym przykładzie pokazałeś czym jest potęga internetu. Tą samą droga poszedł producent kotłów MPM, tylko to trochę inny kaliber firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwanzig twoja wypowiedź jest nie na miejscu i delikatnie mówiąc niegrzeczna o powadze nawet nie wspomnę. To klient wybiera który kocioł kupi.

Co Wy taki drażliwi jesteście.Zwanzig napisał jak sprawa wygląda,jasno i wyraźnie z szacunkiem do Przemka,chyba nikt nie ma wątpliwości że tak jest.Przemo jest zarobiony i wszyscy chętni na jego kociołki muszą niestety czekać dosyć długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.