Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ciepły rury w podłodze lub ścianie to raczej byłoby widać mokre plamy.

Tu trzeba zlokalizować ogólnie - czy powietrze jest z kotła czy z instalacji - przez odpowiednie przestawienie zaworu 4-D można na pompę podać wodę tylko z kotła lub tylko z instalacji i sprawdzić kiedy do pompy wpada powietrze.

 

Najpierw trzeba porządnie odpowietrzyć pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawdę nie jestem zielony w tych sprawach i sprawdzałem juz wszystko co tylko możliwe ze 100x czy niema wycieku, poziomy rur i co tylko ma wpływ na zatrzymywanie powietrza i tak dalej wszystko jest dobrze a mimo to latają malutkie bąbelki powietrza w pompie ,( do kiminero grzejniki grzeją bardzo dobrze w grzejnikach niema powietrza tylko powietrze jest w obudowie pompy i ciągle po kilkuset odpowietrzeniach zbiera się nadal ) do sambor gdy gwałtownie przestawić zawór 4D z pozycji 0 na 10 to wtedy słychać jak zaciąga powietrze gdzieś z dołu i przewala to przez pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko grzeje, to w czym problem? Hałasuje? Podmień pompę, może coś z wirnikiem nie tak i kawituje.

 

P.S.

Jak na wszystkich grzejnikach są termostaty i większość się zamknie, to nie jest to "zdrowe" dla pompy bez autoadapt. Pytanie też jakimi średnicami rozprowadziłeś układ.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o rurki idzie, ale grzejniki alu są różne - te tańsze potrafią być z byle czego  a nie z wymaganego stopu alu + krzem + miedź - wtedy powstaje ogniwo i tworzy się wodór.

Najlepiej sprawdzić to świeczką przy odpowietrzaniu pompy lub na odpowietrzniku za pompą - jak pie..e to wodór. 

Tylko to rób ostrożnie abyś nie musiał chałupy na nowo stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowa instalacja - w wyższej temperaturze dyfuzja do wnetrza rur jest większa. Nie wszystkie "plastiki" się do c.o. nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje już pomysłu -o odpowietrznikach juz było, o wodorze również.. Wyłącz może pompę na jakiś czas i poszukaj, czy gdzieś przed nią nie kapie ( na filtrze, zaworze, złączce)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyszło mi do głowy jeszcze jedno ja zamontowałem dodatkowo w razie W zawór bezpieczeństwa 1,5 bara  i czy była by opcja by przez niego zaciągało ?? na zdjeciu nr 1 widac dobrze gdzie on jest zamontowany 

Edytowane przez Podkarpacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jedna strone zasilane jest 8 grzejników a w 2 stronę 5 grzejników  koło mnie maja ludzie po 22 grzejniki w układzie otwartym na rurkach miedzianych 15mm i wszystko smiga jak złe wiec nie wiem nie mowie ze nie ale chyba nie tu leży problem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jedna strone zasilane jest 8 grzejników a w 2 stronę 5 grzejników  koło mnie maja ludzie po 22 grzejniki w układzie otwartym na rurkach miedzianych 15mm i wszystko smiga jak złe wiec nie wiem nie mowie ze nie ale chyba nie tu leży problem 

 

Możesz rozrysować sam rozdział grzejników ze średnicami rur i mocami każdego. Może być rodzaj grzejników i rozmiar zamiast mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.