Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem stary piec i doly grzejnikow byly prawie tak gorace jak gora a po wymianie pieca cos sie popsulo i teraz doly grzejnikow sa zimne. Czy ktos moze mi powiedziec przyczyne tego zjawiska.

a połączenia masz takie jak na starej instalacji ,czy przewężone , gdzie jest pompa może foto podłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Zrobił bym to tak pompę obiegową wstawił bym na powrocie,Bo i tak w tym układzie grawitacja nie zadziała i pompa nie będzie się zapowietrzać,Rura wznosi na a zarazem bezpieczeństwa zamontuj bezpośrednio od pieca,Instalatorzy z forum są nie ugięci montują pompy na zasileniu z zaworem różnicowym a zanim i tak zmniejsza średnice rury na mieszą i grawitacja nie będzie działać ,pompa na powrocie kotłownia będzie inaczej wyglądać,Mniej gadżetów ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Chciałbym odświeżyć temat ponieważ mam podobny problem - w czasie pracy kotła po pewnym czasie zapowietrza się pompka c.o.

Proszę o jakieś rady bo jestem laikiem w sprawach hydraulicznych.

Pompa (GOSHE) się włącza przy 37st temperatura zadana 60 st. w domu jest 6 kaloryferów purmo z głowicami termostatycznymi (http://allegro.pl/sh...item=2917741368 ) i jeden obwód podłogówki ok 6m2.

Po załaczeniu sie pompy przy temp 37st jest wszystko ok - słychać mocne uderzenie kulki w zaworze przeciw zwrotnym do momętu gdy piec nie dojdzie do temp ok 50 st. W tym czasie w instalacji słychać przelewającą się wodę i jak przez pompkę przepływa powietrze. Po kilku takich cyklach pompka tak się zapowietrza ze prawie nie zasysa wody z kotła. temperatura na kotle zaczyna wzrastać powyżej zadanej pomimo tego że piec jest już dawno w podtrzymaniu, po dłuższym czasie załącza się alarm - temperatura podajnika zbyt wysoka, efektem tego jest to że sterownik automatycznie uruchamia ślimak aby wypchnąć żarzący sie groszek z retorty jednocześnie wygaszając piec.

Dziwna dla mnie sytuacja jest gdy temp na piecu jest ok 55st a belka powrotna od kaloryferów jest ledwie ciepła.

 

Według mnie błędnie jest założony filtr osadnikowy - jest za pompą ale czy to może miec az taki wpływ na jej prace??

post-46205-0-86436100-1361100458_thumb.jpg

post-46205-0-17837700-1361100461_thumb.jpg

post-46205-0-44942600-1361100463_thumb.jpg

post-46205-0-72609300-1361100465_thumb.jpg

post-46205-0-00843800-1361100468_thumb.jpg

post-46205-0-85676100-1361100469_thumb.jpg

post-46205-0-73631700-1361100471_thumb.jpg

post-46205-0-87116400-1361100473_thumb.jpg

post-46205-0-66950000-1361100475_thumb.jpg

Edytowane przez pire221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjęciu to właśnie naczynie przelewowe - to brązowe, chyba jest ono w najwyższym zdjęciu bo ogrzewanie jest tylko na dole, Kaloryfery typu V zasilanie i powrót na dole, wszystkie rurki (PEX) sa puszczone w posadzkach.

Czy jak bym założył separator gazów na rurce pod pompką to by coś zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjęciu to właśnie naczynie przelewowe - to brązowe, chyba jest ono w najwyższym zdjęciu bo ogrzewanie jest tylko na dole, Kaloryfery typu V zasilanie i powrót na dole, wszystkie rurki (PEX) sa puszczone w posadzkach.

Czy jak bym założył separator gazów na rurce pod pompką to by coś zmieniło?

Separator w tej instalacji to jest dopiero pomysł - pewnie tego samego superinstalatora od siedmiu boleści.

Nic tu nie dokładaj tylko rozburz i zrób od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić kolego ale tu wszystko zrobione jest źle.

Makabra, założę się, że ktoś pierwszy raz robił instalację, albo wybitny antytalent.

Z serii tych co robią coś ale nie wiedzą po co.

Przeróbek to tu będzie sporo.

 

Instalacja zgrzewana przeróbki to prosta robota- nożyce, zgrzewarka , trochę kształtek i będzie ok .

Tylko majster musi być normalny a nie po duuużym piwie.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najpierw narysować, sprawdzić, że dobrze narysowane a potem robić.

 

Na pierwszy rzut oka to:

1. Zawór różnicowy usunąć

2. Zawór zwrotny za pompą

3. Filtr przed pompą

4. Naczynie wzbiorcze najwyżej, podpięte pionową a nie poziomą rurą, nie z plastiku (kryminał).

I parę innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od którego momentu do którego należy rozebrać ta instalacje???

PS. Nie ma tez pompki od CWU - monter powiedział że na tak małym obiegu wystarczy jedna tylko jak sieskonczy sezon grzewczy będę musiał zaworami zakręcić centralne i przepiąć pompkę w sterowniku pod wtyk "pompa CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie robić ciekawie :blink: , "hydraulik" króry to robił pracuje na co dzien w firmie hygraulicznej

Żebyś wiedział o co chodzi to Ci napiszę przykład.

Masz zbudować dom, na razie puste pole.

Bierzesz znajomego murarza i on wszystko od początku do końca robi.

Okazuje się zawsze, że koleś zrobi budę dla psa a nie dom.

Na co potem się zda tłumaczenie, że on codziennie domy robi, to przecież chyba wie...

 

I tu jest to samo - masz instalację dla psa a nie dla człowieka.

Tak jak z domem - najpierw projekt - schemat.

Jak chcesz po kolei, to robi się tak:

Ty rysujesz schemat i przedstawiasz na forum a reszta Ci to poprawi.

Potem dopiero robota i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum - są takie instalacje i wtedy krok po kroku przeanalizuj i ew dostosuj do swoich potrzeb.

Taki rysunek możesz pokazać, i po akceptacji dać do wykonania - piszę do wykonania bo tam cała kotłownia powinna na nowo być wykonana, zostaje kocioł i rozdzielacze., ew bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi:

1. Do zbiornika ma iść prosto w górę rura stalowa 1 cal

Najlepiej wyrzucić całą odnogę pompy oraz zawór różnicowy i po prostu pociągnąć w górę tak jak jest.

2. Pompę przypiąć bokiem (tam gdzie teraz jest zbiornik przelewowy dopięty)

Kolejność w tej odnodze: zawór kulowy, filtr, zawór kulowy

Żadnych zaworów różnicowych ani zwrotnych tu ma nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem dwa błędy - naczynie wzbiorcze musi być min 0,3 m nad najwyższym elementem pozostałe instalacji - rury, zbiornik CWU, grzejniki.

Jezeli któryś element nie spełnia to poprawić

Do NW doprowadzamy rurę 1" stalową lub miedzianą 28,

ZR wywal, potrzebny jak dziura w moście.

Resztę kolega Vernal napisał

post-18578-0-70076800-1361134543_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest szansa że dostane dokładny rysunek jak to ma wyglądać albo fotkę z kotłowni?? ewentualnie nanieśc poprawki na mój szkic??

Twój szkic to dobry początek.

Sam nanoś poprawki lub korzystaj z tego co koledzy podrzucą do momentu aż nie będzie uwag lub stwierdzisz, że uwagi są chore ;)

To ma być schemat wykonawczy, więc nie może na nim zabraknąć zaworów, filtra itp.

Ja mam uwagi tylko do części od kotła do bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.